
Naujausios
Gimsta daugiau, miršta mažiau, bet minusas išlieka
Dėl emigracijos, per mažo gimstamumo, kurį lenkia mirčių skaičius, rajone mažėja gyventojų. Kol kas tikslių skaičių dar nėra, bet ne vienoje seniūnijoje skaičiuojama, jog šiuos metus pradėjo dar mažiau žmonių, nei buvo 2016-ųjų pradžioje. Tuomet rajone skaičiuota 20 956 gyventojai.
Stanislava VIČAITĖ
stanislava@skrastas.lt
Gimė daugiau berniukų
Pakruojo savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, 2016 metais rajone gimė 228 kūdikiai (92 mergaitės ir 136 berniukai) – 58 vaikais daugiau, nei užpernai. Tačiau į šį skaičių įtraukti ir 60 vaikų, pasaulį išvydę Norvegijoje, Airijoje, Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje, Olandijoje, Graikijoje ir Danijoje.
Praėjusiais metais penkios šeimos susilaukė dvynukų. Užpernai toks džiaugsmas aplankė tik vieną pakruojiškių šeimą. Pirmą kartą gimdė 93, antrą – 82, trečią – 36 moterys. Ketvirtą atžalą pagimdė 7 mamos, penktą – irgi 7. Trys rajono gyventojos sūpuoja aštuntą vaikelį. Vienišų motinų buvo aštuonios.
Pernai kūdikėlio susilaukė dvi nepilnametės: penkiolikos ir šešiolikos metų. Vyriausiai gimdyvei buvo 43-eji. Vyriausiam tėčiui pernai buvo 51-eri, jauniausiam – 22 metai.
Tėvystė buvo pripažinta 87 vaikams, o teismo sprendimu nustatyta keturiems. Nuginčyta – keturiems mažyliams.
Pernai buvo įvaikintas vienas vaikutis.
Praėjusiais metais populiariausi buvo jau kelerius metus iš mados neišeinantys Viltės, Lėjos, Amelijos, Miglės, Emilijos, Tajaus, Dominyko, Roko, Domanto, Mato, Roko vardai.
Kelios pakruojiečių šeimos savo atžalas pavadino rečiau pasitaikančiais Elzės, Jonės, Salomėjos, Julijos, Laimos, Antano, Leono, Edvardo, Benedikto, Valentino vardais.
Pernai įregistruoti užsienyje populiarūs, filmuose ar knygose girdėti Saros, Darinos, Arios, Renesmės, Joelės, Itano, Jorinto, Jamano, Tonio, Ado vardai.
Mirė daugiau vyrų
Praėjusiais metais į Amžinybę išėjo 310 rajono gyventojai – 26 mažiau nei užpernai. 2016-aisiais mirtis pasiglemžė 163 vyrus ir 147 moteris. Dviejų rajono gyventojų gyvybės užgeso Jungtinėje Karalystėje.
Dažniausios mirčių priežastys išliko tos pačios: širdies ir kraujagyslių, onkologinės ligos, diabetas. Neišvengta nelaimingų atsitikimų, būta ir žmogžudystės.
Mažiau vestuvių ir skyrybų
2016-aisiais susituokė 108 poros – šešiomis mažiau nei užpernai.
Į apskaitą įtrauktos ir 7 santuokos, sudarytos Jungtinėje Karalystėje, Airijoje, Graikijoje, Maltoje, Rusijoje ir Kazachstane. Civilinės metrikacijos skyrius išdavė 15 pažymų dėl santuokos sudarymo užsienyje.
Pernai 49 poros susituokė bažnyčioje.
Aukso žiedus sumainė 22 poros, kurių vienas ar abu sutuoktiniai tuokėsi ne pirmą kartą. Du asmenys tuokėsi trečią kartą.
Trejos vestuvės neįvyko, nors Civilinės metrikacijos skyriuje buvo paduoti norinčiųjų susituokti prašymai.
Šešios merginos ištekėjo už užsieniečių: savo ranką ir širdį atidavė anglui, pakistaniečiui, albanui, moldavui. Vienas vaikinas vedė latvę, kitas – kazachę.
Jauniausia nuotaka buvo devyniolikmetė, vyriausia – 57-erių. Jauniausias jaunikis tuo metu turėjo 22 metus, o vyriausias – 60.
Didžiausias amžiaus skirtumas tarp sutuoktinių buvo 16 metų: nuotakai buvo 34-eri, jaunikiui – 50.
Po santuokos įregistravimo 10 moterų pasirinko pavardės formą su galūne –ė, kuri nenurodo šeiminės padėties. Keturios pasirinko dvigubą pavardę. Trys pasiliko ikisantuokinę, o likusios – vyro pavardę su tradicine priesaga –ienė.
Pernai išsituokė 46 poros – trylika mažiau nei 2015-aisiais. Viena ištuoka įregistruota Vokietijoje ir įtraukta į apskaitą.
Vytauto RUŠKIO nuotr.
Gyventojams emigravus į užsienį, rajone lieka vis daugiau tuščių sodybų.