
Naujausios
Gamta atsiuntė išbandymą ledu
Ketvirtadienio naktis bei rytas tapo rimtu išbandymu ir vairuotojams, ir pėstiesiems. Automobiliai lyg čiuožykloje slidinėjo rajono vieškeliuose. Žmonės kritinėjo slidžiuose kiemuose.
Laima AGANAUSKIENĖ
alaima@skrastas.lt
Autobusai suko atgal arba nevažiavo
Ketvirtadienį gamta vairuotojams, pėstiesiems bei už kelių valymą atsakingoms institucijoms atsiuntė pirmąjį rimtą išbandymą ledu.
Ypač sudėtinga situacija susidarė rajono žvyrkeliuose. Jų slidumą ir pavojingumą pirmieji pajuto naktį ir paryčiui važiavę vairuotojai.
Spaudos leidinius rajone išvežiojanti vairuotoja Raimonda „Mūsų kraštui“ sakė, jog visi vieškeliai, kuriais jai teko važiuoti, buvo slidūs, padengti ledu.
„Daužnagiuose kelias buvo baisus. Čia mačiau nuslydusį pienvežį. Labai slidus buvo ir kelias iš Pakiršinio į Valatkonius ir Palonus, nors jis ir asfaltuotas. Neišvažiuojamas buvo kelias iš Kairėnų link Grinkiškio – ten net nepavyko pasiekti tikslo. Kelias iš Skėmių į Šašius – grynas ledas ir vanduo. Į mano automobilį vos neatsitrenkė vieškelį neatsargiai užkabinusi ir ėmusi slysti krovininė mašina“, – naktiniais išgyvenimais dalijosi vairuotoja.
Radviliškio greitosios medicinos pagalbos centro direktorė Irena Palionienė informavo, jog naktį į iškvietimus važiavusiems jų automobiliams teko įveikti sunkiai išvažiuojamus kelius. Laimei, visus ligonius pavyko pasiekti.
Kad dėl susidariusio plikledžio ketvirtadienį gerokai padaugėjo traumų patyrusių ligonių, redakciją informavo Radviliškio ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vedėja Kristina Vyšniauskienė.
Moksleivius į mokyklas vežiojančios UAB „Emtra“ vadovas Vladas Milkonas redakcijai taip pat patvirtino, jog rajono keliai šįryt buvo sunkiai, o kai kur – ir visai neišvažiuojami.
„Šiandien sustabdėme daug reisų, daug autobusų nebegalėjo tęsti kelionės, todėl apsisuko atgal. Nusprendėme, kad negalime rizikuoti keleivių ir vairuotojų gyvybe. Nebaigė kelionės autobusas, važiavęs nuo Grinkiškio per Žeimius–Legečius, kitas užstrigo kelyje Radviliškis–Šiaulėnai–Tyruliai. Todėl ne visi mokiniai buvo nuvežti į Šiaulėnų, Grinkiškio, Pašušvio ir kitas mokyklas“, – sakė V. Milkonas.
Pavojingiausi – žvyrkeliai
Sidabravo gimnazijos direktoriaus pavaduotojo ūkiui Kęstučio Tamošiūno pateiktais duomenimis, iš 177 vežamų vaikų gimnazijos nepasiekė kone visi. Iš viso joje su darželinukais ugdomi 249 vaikai.
Dėl tokios situacijos gimnazijoje teko nutraukti pamokas. Mokinius, kurie buvo atėję, išsivežė tėvai.
„Baisiausia situacija buvo žvyrkeliuose, ypač Vadaktų, Butėnų, Birželių ir Beinoravos kryptyse. Laimei, pavyko išvengti traumų. Mes iš vakaro, lyg žinodami, buvome smėliu ir druska pasibarstę takus aplink mokyklą“, – su situacija supažindino pavaduotojas.
Ketvirtadienį Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos nepasiekė autobusai iš Minaičių, Pašušvio, Vaitiekūnų, Šašių, Kairėnų, nors kai kuriuos vaikus ir atvežė tėvai.
„Šiandien gimnazijoje su mažiukais, kurie beveik visi yra vietiniai, buvo apie 100 vaikų, o iš viso jų turime 183“, – sakė gimnazijos direktorius Bronius Alekna.
Sidabravo seniūnijos seniūnas Vidmantas Blužas tvirtino, jog situacija seniūnijoje buvo gana sudėtinga.
„Labiausiai vargome Sidabravo miestelyje. Rytą teko traukti nuo kelio nuvažiavusius mokyklinius autobusus prie Džiugonių ir Vadaktų. Gerai, kad viskas baigėsi laimingai.
Sulaukėme geranoriškos pagalbos iš ūkininkų, bendrovių. Labai padėjo „Genių“ žemės ūkio bendrovė, kooperatyvas „Dobilas“, visada padeda ūkininkas Vytautas Čapaitis, kiti. Skambinau kelininkams, kadangi dauguma mūsų seniūnijos kelių yra jų pavaldumo, bet pasakė, kad neatvažiuos čia, kol pirmiausia nepabarstys valstybinės reikšmės kelių. Kur tik galėjome, barstėme ir patys.“
Visų kalbintųjų nuomonė buvo vieninga: didžiausią pavojų rajone kėlė slidūs it čiuožykla žvyrkeliai.
Autorės nuotr.
Radviliškio miesto centre gyventojams teko slidinėti ir gatvėse, ir prie įstaigų.
Daugiabučių namų kiemai, tarp namų esančios viešosios teritorijos virto čiuožyklomis.