
Naujausios
Brakonierius nelegaliu ginklu nušovė stirniną
Šiaulių regiono aplinkosaugininkai, padedami medžiotojų, Radviliškio rajone sulaikė suaugusį stirnos patiną nušovusį brakonierių.
Edita KARKLELIENĖ
edita@skrastas.lt
Trečiadienį vakare, apie 22 valandą, Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriui paskambino Radviliškio rajono „Kruojos“ medžiotojų būrelio pirmininkas ir pranešė, kad po jų medžioklės plotus, netoli Žironų kaimo, vaikšto ginkluotas vyras.
Aplinkosaugininkas nedelsiant į pagalbą pasikvietė Radviliškio rajono agentūros darbuotoją ir abu nuvyko į nurodytą vietą. Tuo tarpu medžiotojai patys surengė pasalą.
Buvo sulaikytas gerai aplinkosaugininkams žinomas 40 metų V. J. Jis nešėsi užtaisytą, nelegaliai laikomą mažo kalibro graižtvinį šautuvą su optiniu taikikliu.
Be to, rasti dar 25 šoviniai, peilis mėsai doroti ir žiūronai.
Netoliese rastas ir mažo kalibro kulkos pakirstas suaugęs stirnos patinas.
Ne pirmą kartą dėl brakonieriavimo sulaikomas Radviliškio rajono gyventojas prisipažino pašovęs laukinį gyvūną.
Vyrui surašytas protokolas. Pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą už neteisėtą medžiojimą jam gresia bauda iki 1 737 eurų.
Be to, už sumedžiotą stirniną teks atlyginti gamtai padarytą žalą – 1 593,55 euro.
Dėl neteisėto ginklo ir šovinių laikymo medžiaga perduota Radviliškio rajono policijos komisariatui. Policijai brakonierius turės paaiškinti, iš kur gavo neteisėtai laikomą ginklą ir šovinius. Už tai vyrui gresia baudžiamoji atsakomybė.
ŠRAAD nuotr.
STIRNINAS: Mažo kalibro kulkos pakirstas suaugęs stirnos patinas rastas netoli tos vietos, kur sulaikytas brakonierius.
BRAKONIERIUS: Sulaikytas brakonierius net ir neneigė nušovęs stirniną.