
Naujausios
Joniškyje apsilankė buvę olimpiečiai
Lengvaatlečiai, plaukikai, irkluotojai, krepšininkai Joniškyje dalijosi prisiminimais apie savo garbės metus, sunkias, iki devinto prakaito išsunkdavusias treniruotes. Olimpiniais žiedais papuoštais marškinėliais jie „aprengė“ geriausius Joniškio jaunuosius sportininkus.
Loreta RIPSKYTĖ
loretar@skrastas.lt
Linkėjo įrengti baseiną
Lietuvos olimpiečių grupės vadovė, plaukimo krūtine pasaulio rekordininkė, 1980-ųjų Maskvos olimpiados čempionė Lina Kačiušytė atviravo, kad olimpinis medalis Sovietų Sąjungoje jai reiškė laisvę po didelio vargo. Pasiekti pergalę nebuvo paprasta, įtampą kėlė didelė konkurencija.
Stebėdama, sekdama dabartinės plaukimo žvaigždės Rūtos Meilutytės kelią, viešnia sakė matanti, kad jaunoji sportininkė yra gabi, turi puikią reakciją, jos labai geri, tikslūs startai, per kuriuos atsiplėšia nuo priešininkių. Palyginti savo ir R. Meilutytės ruošimosi varžyboms ji nesiėmė, nes jaunoji plaukikė lyderiauja 100 metrų plaukime, o jai pačiai geriausiai sekdavosi įveikti 200 metrų atstumą. Skirtinga sportininkių treniruočių metodika.
Lina Kačiušytė apgailestavo, kad ne visuose rajonuose yra baiseinai, kur vaikai galėtų mokytis plaukti, ir linkėjo Joniškiui statant naują sporto centrą jį įrengti.
Buvusi plaukikė pasidžiaugė, kad į 2016-ųjų Olimpiadą Rio de Žaneire (Brazilija) išvyks gausiausia visų laikų nepriklausomos Lietuvos olimpinė komanda.
Svarbus psichologinis pasirengimas
Lengvaatletis Adolfas Aleksejūnas, 1964 metais Tokijuje pasiekęs 3000 metrų kliūtinio bėgimo olimpinį rekordą, pasakojo, kad ypač svarbus sportininkui psichologinis pasiruošimas. Jis pats per pirmą bėgimą atsidūrė greta pasaulio čempiono ir tai slėgė, tačiau pavyko jį aplenkti.
„Kai švieslentėje pamačiau, jog pasiektas olimpinis rekordas, vos į kelnes nepridėjau,“ – apie patirtą emocinį smūgį vaizdžiai pasakojo lengvaatletis.
Tiesa, patekti tarp trijų geriausių finale jam nepavyko, olimpiadoje užėmė septintą vietą.
A. Aleksejūnas įsitikinęs, kad mažne 90 procentų geriausių sportininkų yra kilę iš kaimo ar rajoninių miestelių. Ten gyvenantiems bent jau anksčiau tekdavo ir lauko darbus atlikti, ir gyvulius prižiūrėti, o jam pačiam ir tris kilometrus iki mokyklos pėdinti. Tad kūnas savaime fiziškai tvirtėjo, didėjo ištvermė.
Irkluoti reikia tinkamų raumenų
Monrealio ir Maskvos olimpinių žaidynių aukso medalių laimėtoja, viena tituluočiausių Lietuvos sportininkių krepšininkė ir trenerė Angelė Rupšienė pasakojo rinktinėje buvusi žemiausia, vos 168 centimetrų ūgio, bet draugavusi su aukščiausia sovietų rinktinės nare, 210 centimetrų ūgio Uljana Semionova. Kartu patirta daug nuotykių, įvairių kuriozinių situacijų.
O triskart Europos, 10 kartų Sovietų Sąjungos ir penkis kartus – Lietuvos irklavimo čempionas Antanas Bagdonavičius olimpinėse žaidynėse pelnęs antrą ir trečią vietas, teigė, kad svarbu ne tik geras raumenynas, bet ir mokėjimas irkluoti būtent tais raumenimis, kuriais reikia.
Susitikimo organizatorius, Krepšinio muziejaus įkūrėjas bei Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Leonas Karaliūnas pristatė ir kitus olimpiečius: plaukikę, sporto trenerę, pasaulio universiados 200 metrų kompleksinio plaukimo bronzos medalininkę Birutę Užkuraitytę-Statkevičienę, lengvaatletį bėgiką ir slidininką, Lietuvos čempioną Romualdą Bitę, irkluotoją, Lietuvos čempionę Birutę Juozėnaitę-Šakickienę, Lietuvos bėgimo čempionę Ingą Petrauskytę-Juodeškienę, Sovietų Sąjungos irklavimo čempionatų bronzos medalininkę Reginą Baltutytę-Mileckienę, Lietuvos ieties metimo čempionę Ritą Ramanauskaitę.
Jiems įteiktos atminimo dovanėlės, o svečiai Lietuvos tautinio olimpinio komiteto marškinėliais apdovanojo geriausius jaunuosius Joniškio rajono sportininkus. Vėliau svečiams surengta ekskursija Krepšinio muziejuje.
Autorės nuotr.
PASIEKIMAI: Lengvaatletis Adolfas Aleksejūnas 1964 metais Tokijuje pasiekė 3000 metrų kliūtinio bėgimo olimpinį rekordą, o krepšininkė Angelė Rupšienė tapo Monrealio ir Maskvos olimpinių žaidynių aukso medalių laimėtoja.
RAUMENYS: Į Krepšinio muziejaus įkūrėjo ir susitikimo iniciatoriaus Leono Karaliūno (dešinėje) klausimus atsakinėdamas irkluotojas Antanas bagdonavičius sakė, kad kad svarbu ne tik geras raumenynas, bet ir mokėjimas irkluoti būtent tais raumenimis, kuriais reikia.
APDOVANOJIMAI: Olimpinė čempionė plaukikė Lina Kačiušytė apdovanojo geriausius jaunuosius Joniškio rajono tinklininkus.