Gėlininkų klube – grožį mylintys žmonės

Gėlininkų klube – grožį mylintys žmonės

Gė­li­nin­kų klu­be – gro­žį my­lin­tys žmo­nės

Pak­ruo­jo gė­li­nin­kų klu­bas šeš­ta­die­nį pa­žy­mė­jo reikš­min­gą su­kak­tį – veik­los de­šimt­me­tį. Sukaktis pa­ženk­lin­ta pra­smin­gais dar­bais mies­tui ir per tris de­šim­tis vie­ni­jan­čiai ra­jo­no gė­li­nin­kų bend­ruo­me­nei.

Gė­li­nin­kų klu­bas sa­vo pir­mą­jį ap­va­lų ju­bi­lie­jų mi­nė­jo Links­mu­čių pu­šy­ne – bū­ti gam­to­je ap­lin­kos gro­žį puo­se­lė­jan­tiems žmo­nėms yra mie­liau­sia.

Čia skam­bė­jo svei­ki­ni­mai klu­bo sen­bu­viams, ak­ty­vis­tams, kle­gė­jo juo­kas, skam­bė­jo dai­nos. Pri­si­min­ta ir klu­bo is­to­ri­ja, ku­ri pra­si­dė­jo nuo dar­ži­nin­kų, so­di­nin­kų ir gė­li­nin­kų drau­gi­jos. Šiai su­by­rė­jus, 2006-ųjų ge­gu­žę gė­li­nin­kus į klu­bą su­bū­rė pa­kruo­jie­tė gė­li­nin­kė Da­nu­tė Bi­ke­lie­nė.

Per de­šimt­me­tį daug kas kei­tė­si, gė­li­nin­kų gre­tos gau­sė­jo, o jų puo­se­lė­ja­mos tra­di­ci­jos ta­po vis gi­les­nės ir la­biau pa­ste­bi­mos mies­to vie­ša­ja­me gy­ve­ni­me.

Be­ne įsi­mi­n­ti­niau­sia pa­kruo­jie­čiams gė­li­nin­kų klu­bo da­ly­va­vi­mas teat­ra­li­zuo­to­se mies­to šven­čių kar­na­va­lo ei­ty­nė­se. Ra­jo­no gė­li­nin­kų pa­si­ro­dy­mas jo­se – vie­nas lau­kia­miau­sių dau­ge­liui pa­kruo­jie­čių.

Iš­mo­nės ir kū­ry­biš­ku­mo ne­sto­ko­jan­tys klu­bo na­riai pa­pras­tai ei­ty­nė­se pa­si­ro­do su sa­vo šei­mų na­riais. Gau­siai pa­si­da­bi­nę so­dų gė­ry­bė­mis, de­ko­ra­ty­vi­niais au­ga­lais, siųs­da­mi Pak­ruo­jui ir pa­kruo­jie­čiams svei­ki­ni­mus, gė­li­nin­kai pa­tys su­lau­kia svei­ki­ni­mų ir pa­dė­kų.

Ir ju­bi­lie­jaus šven­tė­je gė­li­nin­kus svei­ki­no Sa­vi­val­dy­bės bei se­niū­ni­jos at­sto­vai, dė­ko­jo už gro­žio kū­ri­mą.

Gė­li­nin­kų klu­bo ini­cia­ty­va mies­te at­si­ra­do ne vie­nas gė­ly­nas. Prie mies­to sta­dio­no prieš ke­le­rius me­tus D. Bi­ke­lie­nės įkur­tus gė­ly­nus bei ki­tų klu­bo na­rių – Mor­ka­kal­nio san­kry­žos žie­do gė­ly­ną da­bar tvar­ko se­niū­ni­ja. Nes šių ini­cia­ty­vų su­ma­ny­to­jų am­žius di­dė­ja, jė­gos, ku­rių rei­kia ir sa­viems gė­ly­nams pri­žiū­rė­ti, menks­ta.

„Tu­ri­me ir jau­ni­mo, bet jis užim­tas, dau­ge­lis dir­ba, – sa­ko pa­sta­ruo­sius še­še­rius me­tus klu­bui va­do­vau­jan­ti mies­to ir gy­ven­vie­čių ap­žel­di­ni­mo pro­jek­tuo­to­jos pro­fe­si­ją tu­rin­ti klu­bo va­do­vė Aud­ro­nė Ki­bil­die­nė. – Už­tat mū­sų jau­ni­mas la­bai ak­ty­vus klu­bo veik­lo­je: ren­giant puokš­čių pa­ro­das, da­li­jan­tis au­ga­lais ar au­ga­lų prie­žiū­ros ži­nio­mis, or­ga­ni­zuo­jant iš­vy­kas.“

Dar neišb­lė­so ju­bi­lie­jaus su­kak­tu­vių įspū­džiai, o gė­li­nin­kai jau ren­gia­si į ke­lio­nę – eks­kur­si­ją į Vil­niaus bo­ta­ni­kos so­dą.

„Pa­si­sem­ti ži­nių suin­te­re­suo­tas ne tik klu­bo jau­ni­mas, bet ir mū­sų vy­res­nio­ji kar­ta“, – šyp­so­si A. Ki­bil­die­nė. – Vi­sa­da klu­bas di­džia­vo­si sa­vo gre­to­se tu­rin­tis pa­ty­ru­sių gė­li­nin­kų D. Bi­ke­lie­nę, El­vy­rą Sta­pu­lio­nie­nę, mū­sų tal­ki­nin­ką land­šaf­to ar­chi­tek­tą Sta­sį Gy­lį, Ma­ri­ją Puč­kie­nę, Ele­ną Gas­pa­ra­vi­čie­nę, tul­pių ko­lek­cininką Ma­ri­jų Alen­či­ką.

Klu­bo na­rėms Re­dai Lau­ri­kie­tie­nei ir Ra­sai Če­pu­lie­nei po­mė­gis au­gin­ti gė­les lė­mė ir pro­fe­si­nių po­ky­čių – jos mo­kė­si flo­ris­ti­kos.

„Kiek­vie­nas mū­sų gė­li­nin­kas, tu­rė­da­mas ypa­č re­tų au­ga­lų, sten­gia­si pa­si­da­ly­ti jei ne au­ga­lo at­ža­lo­mis ar sėk­lo­mis, tai bent ži­nio­mis kur įsi­gy­ti, kaip au­gin­ti“, – apie klu­bo na­rius ge­rų žo­džių ne­gai­li po­nia Aud­ro­nė ir pri­pa­žįs­ta, kad gė­li­nin­kai puo­se­lė­da­mi sa­vo na­mų ap­lin­kos ar mies­to gro­žį, puo­se­lė­ja tar­pu­sa­vy­je ir ki­tuo­se žmo­nė­se ge­ru­mą, nuo­šir­du­mą bei kū­ry­bin­gu­mo džiaugs­mą. „Ga­li­ma sa­ky­ti, kad alt­ruiz­mas  bū­din­gas vi­siems mū­sų klu­bo na­riams“, – pa­sa­ko­da­ma apie gė­li­nin­kų ini­cia­ty­vas, veik­lą įgy­ven­di­nant klu­bo pro­jek­tus, sa­ko klu­bo va­do­vė.

„Kraš­to ži­nių“ inf.

Lai­mu­čio KI­BIL­DOS nuo­tr.

ŠVEN­TĖ: Ju­bi­lie­jaus šven­tė­je klu­bo va­do­vė Aud­ro­nė Ki­bil­die­nė (penk­ta iš de­ši­nės) ne­sto­ko­jo dė­me­sio vi­siems klu­bo na­riams.

PRAMO0GOS: Gė­li­nin­kų šven­tė­se ne­trūks­ta ge­ros nuo­tai­kos.

IS­TO­RI­JA: Klu­bo is­to­ri­jo­je  ir įspū­din­gi pa­si­ro­dy­mai mies­to šven­tė­se.