
Naujausios
Gėlininkų klube – grožį mylintys žmonės
Pakruojo gėlininkų klubas šeštadienį pažymėjo reikšmingą sukaktį – veiklos dešimtmetį. Sukaktis paženklinta prasmingais darbais miestui ir per tris dešimtis vienijančiai rajono gėlininkų bendruomenei.
Gėlininkų klubas savo pirmąjį apvalų jubiliejų minėjo Linksmučių pušyne – būti gamtoje aplinkos grožį puoselėjantiems žmonėms yra mieliausia.
Čia skambėjo sveikinimai klubo senbuviams, aktyvistams, klegėjo juokas, skambėjo dainos. Prisiminta ir klubo istorija, kuri prasidėjo nuo daržininkų, sodininkų ir gėlininkų draugijos. Šiai subyrėjus, 2006-ųjų gegužę gėlininkus į klubą subūrė pakruojietė gėlininkė Danutė Bikelienė.
Per dešimtmetį daug kas keitėsi, gėlininkų gretos gausėjo, o jų puoselėjamos tradicijos tapo vis gilesnės ir labiau pastebimos miesto viešajame gyvenime.
Bene įsimintiniausia pakruojiečiams gėlininkų klubo dalyvavimas teatralizuotose miesto švenčių karnavalo eitynėse. Rajono gėlininkų pasirodymas jose – vienas laukiamiausių daugeliui pakruojiečių.
Išmonės ir kūrybiškumo nestokojantys klubo nariai paprastai eitynėse pasirodo su savo šeimų nariais. Gausiai pasidabinę sodų gėrybėmis, dekoratyviniais augalais, siųsdami Pakruojui ir pakruojiečiams sveikinimus, gėlininkai patys sulaukia sveikinimų ir padėkų.
Ir jubiliejaus šventėje gėlininkus sveikino Savivaldybės bei seniūnijos atstovai, dėkojo už grožio kūrimą.
Gėlininkų klubo iniciatyva mieste atsirado ne vienas gėlynas. Prie miesto stadiono prieš kelerius metus D. Bikelienės įkurtus gėlynus bei kitų klubo narių – Morkakalnio sankryžos žiedo gėlyną dabar tvarko seniūnija. Nes šių iniciatyvų sumanytojų amžius didėja, jėgos, kurių reikia ir saviems gėlynams prižiūrėti, menksta.
„Turime ir jaunimo, bet jis užimtas, daugelis dirba, – sako pastaruosius šešerius metus klubui vadovaujanti miesto ir gyvenviečių apželdinimo projektuotojos profesiją turinti klubo vadovė Audronė Kibildienė. – Užtat mūsų jaunimas labai aktyvus klubo veikloje: rengiant puokščių parodas, dalijantis augalais ar augalų priežiūros žiniomis, organizuojant išvykas.“
Dar neišblėso jubiliejaus sukaktuvių įspūdžiai, o gėlininkai jau rengiasi į kelionę – ekskursiją į Vilniaus botanikos sodą.
„Pasisemti žinių suinteresuotas ne tik klubo jaunimas, bet ir mūsų vyresnioji karta“, – šypsosi A. Kibildienė. – Visada klubas didžiavosi savo gretose turintis patyrusių gėlininkų D. Bikelienę, Elvyrą Stapulionienę, mūsų talkininką landšafto architektą Stasį Gylį, Mariją Pučkienę, Eleną Gasparavičienę, tulpių kolekcininką Marijų Alenčiką.
Klubo narėms Redai Laurikietienei ir Rasai Čepulienei pomėgis auginti gėles lėmė ir profesinių pokyčių – jos mokėsi floristikos.
„Kiekvienas mūsų gėlininkas, turėdamas ypač retų augalų, stengiasi pasidalyti jei ne augalo atžalomis ar sėklomis, tai bent žiniomis kur įsigyti, kaip auginti“, – apie klubo narius gerų žodžių negaili ponia Audronė ir pripažįsta, kad gėlininkai puoselėdami savo namų aplinkos ar miesto grožį, puoselėja tarpusavyje ir kituose žmonėse gerumą, nuoširdumą bei kūrybingumo džiaugsmą. „Galima sakyti, kad altruizmas būdingas visiems mūsų klubo nariams“, – pasakodama apie gėlininkų iniciatyvas, veiklą įgyvendinant klubo projektus, sako klubo vadovė.
„Krašto žinių“ inf.
Laimučio KIBILDOS nuotr.
ŠVENTĖ: Jubiliejaus šventėje klubo vadovė Audronė Kibildienė (penkta iš dešinės) nestokojo dėmesio visiems klubo nariams.
PRAMO0GOS: Gėlininkų šventėse netrūksta geros nuotaikos.
ISTORIJA: Klubo istorijoje ir įspūdingi pasirodymai miesto šventėse.