
Naujausios
Savivaldybėje – „džiūvėsių“ metas
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos darbuotojams nuo pirmadienio įteikinėjami įspėjimai apie naikinamas pareigybes. „Džiūvėsėlius jau džiovina“, – naujieną išgirdę juokavo politikai. Iš 247 valstybės tarnautojų ir darbuotojų reforma palies 231-ą. Kiek iš jų liks dirbti, dar neaišku.
Rūta JANKUVIENĖ
ruta@skrastas.lt
Aišku, kad neaišku
Savivaldybininkai sulaukė skirtingų pranešimų apie besikeičiančias darbo sąlygas. Vieni, kad pareigybė naikinama ir siūloma nauja. Kiti, kad keičiasi tik pareigybės pavadinimas. Treti, kad pareigybė naikinama ir jokio naujo pasiūlymo nėra.
„Šiaulių krašto“ žiniomis, net kelių skyrių nė vienam darbuotojui nepasiūlyta jokių naujų pareigų. Tokia yra Architektūros ir urbanistikos, Aplinkos, Miesto infrastruktūros skyrių darbuotojų situacija.
Anksčiau buvo tikinama, kad nė vienas darbuotojas dėl reformos nebus atleistas.
„Kad negavo pasiūlymo, nieko nereiškia, – aiškino „Šiaulių kraštui“ Eduardas Bivainis, Savivaldybės administracijos direktorius. – Iki spalio 1 dienos dar pasiūlysime.“
Esą funkcijos iki galo nesudėliotos, pareigybių aprašai vis dar rengiami. Be to, laukiama, kaip apsispręs tie, kurie gavo pasiūlymus eiti į naujas pareigas. Jie tai turi padaryti iki gegužės 30 dienos.
„Nežinome, kiek išeis pasiėmę kompensacijas“, – sakė E. Bivainis.
Įspėjimų neskaičiuoja
E. Bivainis negalėjo atsakyti, kiek iš viso darbuotojų gauna įspėjimus: „Gal 120?“ Siūlė klausti Personalo skyriaus vedėjos Editos Čičelienės – jai pavesta įspėjimus įteikinėti.
„Lengviau pasakyti, kas negauna įspėjimų, – teigė „Šiaulių kraštui“ E. Čičelienė. – Vaiko teisių apsaugos skyrius, Centralizuoto vidaus audito skyrius ir Sveikatos skyrius, nes jiems niekas nesikeičia.“
Savivaldybėje iš viso dirba 247 valstybės tarnautojai ir darbuotojai, iš jų 16 – „neliečiamuose“ skyriuose.
Vakar dar Švietimo skyrius nebuvo sulaukęs įspėjimų, bet turįs sulaukti, nes naikinami jo poskyriai, atsiranda vedėjo pavaduotojo pareigybė.
Slegia įtampa ir nežinomybė
Kai kurie savivaldybininkai „Šiaulių kraštui“ teigė, jog nebelauks jokių pasiūlymų ir ieškos naujo darbo.
„Pavargau nuo įtampos, nežinomybės, ateini į darbą, o pakampėse – vieni šnibždesiai, kas lieka, kas ne, – sakė vienas iš jų. – Taip dar keturis mėnesius gali tęstis.“
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Giedrė Mendoza Herrera, kurios kuruojami net du didžiausieji skyriai nesulaukė jokių pasiūlymų, situacijos nedramatizuoja.
„Reforma – direktoriaus prerogatyva, negaliu komentuoti, – sakė pavaduotoja. – Šie skyriai išlieka, bet juose daugiausia pertvarkomos funkcijos, gal dėl to dar nėra pateikti pasiūlymai.“
Turinti pavaldiniams tik vieną pasiūlymą – „dirbti, jeigu nori toliau dirbti“.
Profsąjunga – nuošalėje
„Per ilgai ta reforma užsitęsė“, – sakė „Šiaulių kraštui“ Savivaldybės administracijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Gendrūta Slavinskienė.
Nieko negalinti komentuoti, nes iki šiol nėra žinoma, kokios bus pareigybės naujoje struktūroje.
Bandė su administracijos vadovais kalbėtis, bet su profsąjunga reforma nederinta.
„Teigia, jog etatų nebus mažinama, o tik tokiu atveju pagal kolektyvinę sutartį reikia derinti pertvarką su profsąjunga“, – sakė G. Slavinskienė.
Pati sulaukė pasiūlymo iš skyriaus vedėjų pereiti į žemesnes pareigas, jos vadovaujamos Kanceliarijos darbuotojai visi išlieka.
Apie kitų profsąjungos narių, kurių yra 34-i, situaciją dar nežino.
„Bus susirinkimas, kalbėsimės“, – sakė pirmininkė. Gintų tik profsąjungos narių interesus.
Mažės ir atlyginimai
Taryba sausio mėnesį patvirtino naują administracijos struktūrą. Pagal ją įvedami keturi departamentai, kuruojantys dalį skyrių.
Dabar yra 23 skyriai ir 11 poskyrių. Bus 19 skyrių ir 5 poskyriai. Beveik visi skyriai pervadinami ir funkcijos perstumdomos tarp skyrių.
Dėl atsirandančios departamentų kepurės nedidelių skyrių vedėjų pareiginės kategorijos ir atlyginimai mažinami. Pavaduotojų pareigybės naikinamos.
Kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė neslepia, jog norėdama išlikti pareigose turi sutikti su žemesne kategorija ir mažesniu atlyginimu. Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Ramutė Pilypienė – su žemesnėmis pareigomis.
R. Pilypienė „Šiaulių kraštui“ sakė, jog apsispręs, kai pamatys jai siūlomos vyriausiojo specialisto pareigybės aprašą.
„Mūsų skyriaus darbuotojai visi išlieka, bet mums su vedėju mažėja atlyginimai, nors darbų apimtys nemažėja“, – sakė R. Pilypienė.
Ji prisiminė, jog jai antrą kartą per pastaruosius 3,5 metų būtų mažinamas atlyginimas.
„Bet gal departamento direktorius kai kurias mūsų funkcijas perims?“ – svarstė R. Pilypienė.
Investicijų skyriaus laikinoji vedėja Ija Jencienė taip pat gali tikėtis tik vyriausiojo specialisto pareigų. Taip pat stebisi, jog pasiūlymas nėra aiškus.
„Kaip galiu sutikti, kai nežinau, ką reikės dirbti, kokios bus funkcijos?“ – sakė I. Jencienė.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
REFORMATORIUS: Savivaldybės administracijos direktorius Eduardas Bivainis tikina, jog neturi tikslo atleidinėti darbuotojus, bet vieni negavo jokio pasiūlymo, kiti turėtų sutikti su žemesnėmis pareigomis ir mažesne alga.
Politikų komentarai
„Juodai juokaujama“
Opozicijos lyderis Denis Michalenko:
– Nuotaikos iš tiesų liūdnos, nes daug kas turi sutikti su žemesnėmis pareigomis, mažesne alga arba trauktis.
Neatmestina, jog gal ieškoma vietų saviems kadrams?
Savivaldybėje kitų darbuotojų sąskaita įvedama dar viena vadovų grandis – departamentų direktoriai. Kokias funkcijas jie atliks, neaišku, gal dar jų pavaduotojai atsiras?
Kalbama, kad norima didinti darbo efektyvumą, bet ar pasiūlymus gavę darbuotojai sutiks už mažesnius pinigus dalintis savo kompetencija?
„Reformai niekada neplojama“
Artūras Kulikauskas, Tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas:
– Klausėme seniūnų sueigoje Savivaldybės administracijos direktoriaus, kaip vyksta reforma? Patikino, jog sklandžiai.
Bet jeigu yra skyrių, kuriuose nė vienas darbuotojas nesulaukė jokio pasiūlymo, nežino savo perspektyvos – blogai.
Tie, kuriuos reforma paliečia, niekada neploja katučių, bet su žmonėmis reikia kalbėtis. Ir kalbėtis su kiekvienu individualiai.
Bet, manau, jog politikams nereikėtų kištis. Prasidėtų stumdymai perstumdymai – nesinori, kad reforma būtų politizuojama.