
Naujausios
Reikalinga ar ne rajono sveikatos įstaigų pertvarka?
Kitą savaitę vyksiančiame Pakruojo rajono savivaldybės tarybos posėdyje turėjo būti svarstomas klausimas „Dėl viešosios įstaigos Pakruojo ligoninės reorganizavimo prijungimo būdu prijungiant ją prie viešosios įstaigos Pakruojo rajono pirminės sveikatos priežiūros centro pradžios“, kurį inicijavo Pakruojo rajono savivaldybės tarybos dauguma, tačiau sprendimas šiuo metu sustabdytas.
Mintis pradėti įstaigų pertvarką gimė siekiant Pakruojyje išlaikyti abi sveikatos priežiūros įstaigas ir gerinti jų veiklą. Jau kelis mėnesius šį klausimą ir visas įmanomas jo sprendimo galimybes svarstė politikai, specialistai, ekspertai parengė galimybių studiją „Pakruojo ligoninės ir Pakruojo rajono pirminės sveikatos priežiūros centro reorganizavimas“. Aptariant pertvarkos klausimus dalyvavo abiejų įstaigų vadovai, į vieną iš diskusijų buvo pakviestas ir Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktorius Remigijus Mažeika, patikinęs, kad įstaigų finansavimui tai reikšmės neturėtų.
Minėtoje galimybių studijoje teigiama, kad „analizuojant situaciją šalies sveikatos priežiūros srityje tampa akivaizdu, kad egzistuoja tam tikri prieštaravimai tarp regiono / rajono valdžios ir nacionalinių institucijų interesų“. 2015 m. pabaigoje LR Vyriausybė priėmė nutarimą „Dėl ketvirtojo sveikatos sistemos plėtros ir ligoninių tinklo konsolidavimo etapo patvirtinimo“. Ministerijos dokumentuose kalbama, kad rajonų ligoninės dėl nedidelio pacientų skaičiaus negali, o mažėjant gyventojų skaičiui tikėtina, kad ir ateityje negalės užtikrinti efektyvesnių lovų funkcionavimo ir įstaigos veiklos rodiklių. Koks likimas tuomet laukia mažųjų ligoninių?
Užtenka prisiminti: Sveikatos apsaugos ministerija, vykdydama valstybinę sveikatos politiką, jau įgyvendino 3 restruktūrizavimo etapus: 2003–2005 m., 2006–2008 m., 2009–2012 m. Juos baigus, ligoninių skaičius rajonuose gerokai sumažėjo, 14 rajono ligoninių (tarp jų ir mūsų) buvo uždaryti akušerijos skyriai, 10 rajono ligoninių (tarp jų ir mūsų) – chirurgijos skyriai. Ar verta tikėtis, kad ketvirtasis etapas mūsų ligoninės nepalies?
Dėl šios priežasties ir inicijuojami pokyčiai. Sustiprinus viešąją įtaigą Pakruojo ligoninę, savivaldybė išlaikytų jos kontrolę ir sumažintų grėsmę, kad ji bus prijungta prie kitos ligoninės. Juk svarbiausia yra sveikatos priežiūros paslaugų kokybės ir prieinamumo užtikrinimas, noras sudaryti galimybes, kad gyventojai kuo daugiau sveikatos priežiūros paslaugų gautų rajone.
Artimiausiu metu mero potvarkiu bus sudaryta darbo grupė dėl Pakruojo rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigų pertvarkos sąlygų parengimo. Sąlygos turės būti parengtos iki 2016 m. rugsėjo 1 d. Vadinasi, yra pakankamai laiko diskusijoms, svarstymams ir geriausio kelio paieškoms.
Pakruojo rajono savivaldybės informacija
Užs. Nr. 315203
E. Kižienės nuotr.