
Naujausios
Šiaulių ugniagesys – tarp geriausiųjų pasaulyje
Šeštadienį iš Abu Dabyje (Jungtiniai Arabų Emyratai) vykusių Pasaulio ugniagesių žaidynių sugrįžę Lietuvos ugniagesiai parsivežė antrąją vietą. Mūsų šaliai atstovavusios komandos narys, Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (PGV) I komandos pamainos vadas Andrius Ašmontas sako, kad tokio lygio renginys – garbė ir savęs patikrinimas, o pergalės skonis itin saldus.
Edita KARKLELIENĖ
edita@skrastas.lt
Įvertinti aukščiausiu profesiniu lygiu
Lietuvos komanda lydere tarp 36 komandų iš 18-os pasaulio valstybių pripažinta estafetės rungtyje.
Po daug fizinės jėgos ir ištvermės reikalaujančios rungties, kurioje reikėjo įvykdyti nemažai ugniagesių gelbėtojų darbe įprastų užduočių – kilti į bokštą, tempti virvę, nešioti daug sveriančius daiktus, kalti kūju – nuspręsta, kad lietuviai ugniagesiai tikri savo srities profesionalai.
Lietuvos komandai skirta antroji vieta. Pirmieji – Slovėnijos ugniagesiai gelbėtojai.
Vienintelis Lietuvos komandos narys šiaulietis – 10 metų ugniagesiu gelbėtoju dirbantis 31 metų A. Ašmontas, Šiaulių apskrities PGV I komandos pamainos vadas, mūsų šalies komandos įvertinimu pasaulinėse žaidynėse labai patenkintas. Vyro žodžiais, lengva nebuvo, tačiau vertėjo pasistengti parodyti aukščiausią profesinį lygį.
Nepaisant to, kad fizinė jėga ir emocinis krūvis – gelbėtojų kasdienybė, Andrius žaidynėms kantriai ruošėsi treniruodamasis ne tik sporto salėje, bet ir PGV kieme, prie gaisrinių automobilių bei gesinimo įrangos.
O ir dabar, kai parsivežė geriausiojo vardą, šiaulietis sustoti neketina ir jau rengiasi gegužės mėnesį Vilniuje vyksiančiam Lietuvos stipriausių ugniagesių čempionatui.
Fizinis ir emocinis krūvis – čia pat
Nepaisant sunkumų, kurie ugniagesio darbe labai dažni, Andrius sako dirbantis svajonių darbą, o sportinis pasirengimas jam padeda.
Vyras šmaikštauja kartais pasvajojantis tik apie bent truputį didesnį atlyginimą...
Šešiametį sūnų auginančių Ašmontų namuose netrūksta gaisrinių mašinėlių. Jei berniukas kada nors sugalvotų tapti ugniagesiu gelbėtoju, Andrius sako šiam sūnaus pasirinkimui neprieštarautų. Nes, anot jo, šis darbas – sunkus, bet kartu ir labai kilnus.
„Ko jau ko, bet rutinos gelbėtojo darbe nėra. Žinoma, pasitaiko emociškai sunkių akimirkų, kurioms primiršti kartais reikia laiko“, – sako pareigūnas ir prisipažįsta žmonai kartais pasakantis ne viską.
Emocijos, kuomet tenka išgyventi gelbėjant žmonių gyvybes arba gaisravietėse ieškoti žuvusių, A. Ašmontui, kaip ir daugeliui jo kolegų, nesvetimos.
Antai po prieš kelis mėnesius Šiauliuose, Tilžės ir Ežero gatvių kampe, kilusio gaisro, nusinešusio trijų sesučių gyvybes, kai kuriems gelbėtojams prireikė psichologo pagalbos. A. Ašmontas šio gaisro negesino, tačiau puikiai supranta, koks psichologiškai sunkus šis gaisras buvo kolegoms.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
DARBAS: Vienu iš geriausiųjų pasaulyje pripažintas Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos I komandos pamainos vadas Andrius Ašmontas sako, kad sunkus ir rizikingas gelbėtojo darbas kartu yra ir labai kilnus.