
Naujausios
Šunų vedžiojimo aikštelė – bus ar ne?
Ar atsiras Radviliškyje esančiame Eibariškių mikrorajono parke šunų vedžiojimo aikštelė, apie kurią pradėta kalbėti prieš keliolika metų? Šie klausimai dar kartą atgaivinti rajono Savivaldybėje surengtame pasitarime.
Laima AGANAUSKIENĖ
alaima@skrastas.lt
Patogiausia vieta – Eibariškių parke
Radviliškio miesto seniūno Leono Grigaliūno teigimu, apie poreikį mieste įrengti šunų vedžiojimo aikštelę pradėta kalbėti jau seniai. Ir ne tik kalbėta – 2005 metais rengiant Eibariškių mikrorajono parko sutvarkymo planą, jame buvo numatyta ir tokia aikštelė.
Dar prieš tai svarstyti ir kiti variantai – tokią aikštelę įrengti miesto kultūros ir poilsio parke.
„Tačiau šios minties atsisakėme vien dėl to, kad šiame parke renkasi mamos su vaikais, mėgsta pasivaikščioti ir pasportuoti ne tik jaunimas, bet ir vyresni žmonės, vyksta renginiai. Todėl liko Eibariškių parkas. Jame augintinius vedžioja A. Povyliaus, Jaunystės, Vaižganto ir kitų aplinkinių gatvių gyventojai, su šuniukais ateina žmonių ir iš tolimesnių gatvių. Todėl manau, kad tokia aikštelė būtų populiari“, – sakė miesto seniūnas.
Pasak L. Grigaliūno, kiek baiminamasi dėl galimo vandalizmo atvejų, dėl ko kenčia jaunimo pamėgtos viešosios erdvės, nes Eibariškių parkas ir jame esantis tvenkinys yra tapęs vienu iš jaunimo traukos centrų.
„Tačiau jeigu čia planuojama rengti vaizdo stebėjimo kameras, apšvietimą, vaikų žaidimo aikštelę, tai galima galvoti ir apie šunų vedžiojimo aikštelės įrengimą“, – teigė L. Grigaliūnas.
Siūlo rengti aikštelę su įranga
Pasitarime dalyvavęs šiaulietis, šunų viešbučio Šiauliuose savininkas Žydrūnas Šalkevičius tikino, kad moderniai įrengta šunų vedžiojimo aikštelė, jeigu ji nebus tik tvora aptverta vieta su konteineriais šunų ekskrementams surinkti, bus populiari ir sulauks ne tik šunų su jų šeimininkais.
„Jeigu tai bus aikštelė su šunų dresūrai reikiama įranga – barjerais, landžiojimo, šokinėjimo elementais, tai joje būtų galima treniruoti šunis, rengti šunų vikrumo ir kitas varžybas. Įranga padidina aikštės galimybes“, – tikino Ž. Šalkevičius.
Anot jo, prie kinologų draugijos yra mokymų centras, kuris galėtų surengti mokymus, kaip elgtis su agresyviais šunimis, kaip prieiti prie šuns elektros, gazifikacijos, pašto darbuotojams, kurie vaikšto po namus ir neretai susiduria su pavojumi nukentėti nuo šuns. Ne vienas toks atvejis jau yra ir buvęs.
Aikštėje, pasak Ž. Šalkevičiaus, galėtų vykti šunų parodos, edukacinės programos. Tuomet Radviliškio rajono šunų mylėtojams nereikėtų vykti dėl šuns dresūros į Šiaulius ar dar kur nors.
Ar atsipirktų į aikštelę sudėtos investicijos, kurių reikėtų apie 12-15 tūkstančių eurų, Ž. Šalkevičius atsakė: „Aš pats turiu šunų viešbutį Žaliūkių kaime. Iš pradžių irgi požiūris buvo skeptiškas. Klausė, ar pasidariau paklausos tyrimus. Bet kaip juos gali pasidaryti, jei tokios veiklos dar nėra? Rizikavau ir įrengiau viešbutį, kuriame kiekvienas šuo turi 6 kvadratinių metrų kambarį, išėjimą į terasą. Ir tokių kambarių yra 40. Pats pastatas – 1000 kvadratinių metrų. 2,5 hektarų žemės nupirkau šunims.
Viešbutis gyvuoja antrus metus ir dabar jau pensininkai atveža čia savo šuniukus. Žmonės suprato, kad tai labai patogu. Čia dirba tarptautinės klasės dresuotojai, savo darbo profesionalai. Jei nebandysi, tai ir veiklos nebus“.
Pasitarime nuspręsta pirmiausia apgalvoti visus aikštelės įrengimo niuansus, tad kol kas tebėra neaišku, ar turės radviliškiečių augintiniai aikštelę su dresūrai bei varžyboms reikalinga įranga.
Autorės nuotr.
NUOMONĖ: „Modernioje šunų vedžiojimo aikštelėje galėtų vykti mokymai, varžybos, seminarai“, – sakė šiaulietis verslininkas Žydrūnas Šalkevičius.
VARIANTAI: Eibariškių parke įrengti šunų vedžiojimo aikštelę planuota daugiau nei prieš dešimtmetį. Galimi jos variantai – įvairūs.
MOKYMAI: Klausyti šeimininkų komandų, dalyvauti varžybose mokomi ne tik grynaveisliai šunys.