Išgelbėjo žmogų ir cerkvę

Išgelbėjo žmogų ir cerkvę

Iš­gel­bė­jo žmo­gų ir cerk­vę

Šiau­lių ap­skri­ties po­li­ci­jos Kri­mi­na­lis­ti­nių ty­ri­mų tar­ny­bos vir­ši­nin­kas Vai­das Kaz­laus­kas Lie­tu­vos po­li­ci­jos mo­kyk­los kvie­ti­mu šiuo me­tu Kau­ne be­si­da­li­jan­tis pro­fe­si­ne pa­tir­ti­mi, kaip kom­pe­ten­tin­gai ap­žiū­rė­ti nu­si­kal­ti­mo vie­tas, die­ną skai­to pa­skai­tas, o va­ka­rais, kaip pa­ts juo­kau­ja, ei­na gel­bė­ti pa­sau­lio. Taip nu­ti­ko ir ko­vo 9-osios va­ka­rą.

Edi­ta KARK­LE­LIE­NĖ

edita@skrastas.lt

Į ko­man­di­ruo­tę V. Kaz­laus­kas iš­vy­ko su sa­vo au­gin­ti­ne bor­der­ko­le Re­di. Pa­ty­ru­sio kri­mi­na­lis­to ko­le­gos be šio šuns jo jau ne­beį­si­vaiz­duo­ja: dar­be vi­si pri­pra­tę, kad šuo vi­sa­da bū­na su Vai­du. To­dėl, kai Re­di jis neat­si­ve­da, bend­ra­dar­biai jos iš kar­to pa­si­gen­da.

Re­di kant­riai ir iš­ti­ki­mai die­ną bu­di ša­lia, o va­ka­re pa­lai­ko jam kom­pa­ni­ją grįž­tant na­mo.

Po dar­bo Vai­das ir Re­di už­sii­ma šu­nų spor­tu: šuo se­ka tai, ką ro­do šei­mi­nin­kas, ste­bi jo kū­no kal­bą, at­kar­to­ja ju­de­sius. Kas­die­ni­nės tre­ni­ruo­tės ir mo­ky­mai lei­do šiam due­tui pa­siek­ti la­bai ge­rų re­zul­ta­tų.

Kau­ne ko­le­gos dar tik pra­ti­na­si prie kar­tu su dės­ty­to­ju į už­siė­mi­mus at­vyks­tan­čio ir au­di­to­ri­jo­je pa­klus­niai jo pa­skai­tų klau­san­čio ke­tur­ko­jo.

-- Jei kas nors ko ne­sup­ran­ta, Re­di pa­de­da man vis­ką išaiš­kin­ti, – juo­kau­ja V. Kaz­laus­kas. – Ji man pa­dė­jo ir ko­vo 9-osios va­ka­re Kau­ne iš­gel­bė­ti be­na­mį.

Tą va­ka­rą, apie 22 va­lan­dą, V. Kaz­laus­kas su šu­ni­mi, kaip jau įpras­ta, iš­si­ren­gė pa­si­vaikš­čio­ti. Vaikš­tant po Vy­tau­to gat­vė­je esan­tį Ra­my­bės par­ką Vai­das iš­vy­do kaž­ko­kį ug­nies blyks­nį, ku­ris tuoj pat din­go. Su Re­di jis pa­su­ko blyks­nio kryp­ti­mi.

Ei­nant blyks­te­lė­ji­mas pa­si­kar­to­jo ir vėl din­go. Priė­ję prie par­ke esan­čios Kris­taus Pri­si­kė­li­mo cerk­vės, ją apė­jo ap­link, ta­čiau nie­ko de­gan­čio ne­ra­do. Žvilg­te­lė­jęs pro cerk­vės lan­gą, pa­rei­gū­nas vi­du­je iš­vy­do ru­se­ni­mą.

Ne vie­no­je gais­ra­vie­tė­je per sa­vo il­ga­me­tę tar­ny­bą po­li­ci­jo­je dir­bęs kri­mi­na­lis­ti­nių ty­ri­mų spe­cia­lis­tas apie įsi­plies­kian­tį gais­rą ne­dels­da­mas pra­ne­šė ug­nia­ge­siams.

Tai, ką jie ra­do cerk­vė­je, nu­ste­bi­no vi­sus – ir V. Kaz­laus­ką, ir ug­nia­ge­sius: už vie­nos ki­tos se­kun­dės fa­ke­lu ga­lė­jo tap­ti neį­ga­lio­jo ve­ži­mė­ly­je sė­din­tis leis­gy­vis vy­ras. Pa­si­ro­do, cerk­vė­je nak­vo­jan­tis be­na­mis, kad bū­tų šil­čiau, ant sa­vęs bu­vo už­si­me­tęs po­lie­ti­le­no plė­ve­lę, po ku­ria dar ir rū­kė.

Pris­nū­dus rū­ko­riui, nu­kri­tu­si ant dra­bu­žių žie­žir­ba pra­dė­jo smilk­ti, vis ban­dy­da­ma įsi­lieps­no­ti. Ta­čiau be­na­mį den­gian­tis ce­lo­fa­nas truk­dė po juo pa­tek­ti orui ir dra­bu­žiams už­si­deg­ti at­vi­ra lieps­na. Nuo dū­mų ap­svai­gęs vy­ras jau bu­vo be­jė­giš­kos būk­lės. Išk­vies­ti ug­nia­ge­siai jį iš­ga­be­no į lau­ką ir per­da­vė me­di­kams.

Šiau­lie­čio kri­mi­na­lis­to pa­rei­gin­gu­mas vė­ly­vu pa­si­vaikš­čio­ji­mu pa­le­pin­ti sa­vo au­gin­ti­nę Re­di nuo ug­nies iš­gel­bė­jo is­to­ri­nį pa­sta­tą ir ja­me nak­vo­ti su­si­ruo­šu­sį vy­rą.

Gied­riaus BA­RA­NAUS­KO nuo­tr.

DRAU­GAI: Il­ga­me­tį po­li­ci­jos eks­per­tą Vai­dą Kaz­laus­ką ir jo ke­tur­ko­ję au­gin­ti­nę Re­di sie­ja ne tik drau­gys­tė, bet ir dar­bo rei­ka­lai.