
Naujausios
Šaltas sausis pamėtėjo žiemiškas sąskaitas
Žiemišką charakterį parodęs sausis pateikė ir žiemiškas sąskaitas už šildymą. Kaip jau įprasta, pastarosios ne tokios baisios Radviliškio miesto renovuotų daugiabučių gyventojams ir gąsdinančios – „kiaurų“ namų savininkams.
Laima AGANAUSKIENĖ
alaima@skrastas.lt
Kūrenta daugiausia biokuru
Meteorologų duomenimis, vidutinė sausio mėnesio temperatūra rajone buvo minus 7,5 laipsnio.
Palyginti su praėjusių metų sausio mėnesiu, kurio vidutinė oro temperatūra siekė minus 0,8 laipsnio, šiųmetis sausis panašesnis į 2013-ųjų ir 2014-ųjų sausio mėnesius, kuomet vidutinė oro temperatūra siekė atitinkamai minus 6,1 ir 6,6 laipsnio.
Atitinkamai didesnė buvo ir šilumos realizacija. UAB „Radviliškio šiluma“ žiemos pradžioje, gruodžio mėnesį, realizavo 6983,01 megavatvalandės šilumos energijos, o sausį – 9494,1 MWh.
UAB „Radviliškio šiluma“ pateiktais duomenimis, pagrindinis šildymui naudojamas kuras – biokuras. Dujų suvartota labai nedaug, daugiausia tik Šeduvos miesto katilinėms, kurios kūrenamos dujomis.
Biokuro sausį iš viso buvo suvartota apie 89 procentus, dujų apie 11. Gruodį biokuras sudarė apie 90, o dujos – apie 10 procentų.
Sausio mėnesį šildymo kaina gyventojams buvo 6,06 euro cento (su PVM).
Pigiausiai šildėsi renovuoti namai
UAB „Radviliškio šiluma“ Realizacijos-abonentinio skyriaus viršininkės Skaidros Dišlės teigimu, net nežiūrėjus į statistinius duomenis aišku, jog mažiausiai už šildymą teks mokėti renovuotų namų gyventojams.
Atmetus penkis pigiausiai ir penkis brangiausiai besišildžiusius daugiabučius, vidutinė šilumos kaina Radviliškio mieste sausį buvo 1,56 euro už kvadratinį metrą.
Sausio mėnesį pigiausiai besišildžiusiųjų penketuke – trys paskiausiai Radviliškyje renovuoti daugiabučiai.
Penketuko viršuje – Jaunystės 20-asis ir Radvilų gatvės 23-iasis daugiabučiai, kuriems kvadratinio metro šildymas su 9 procentų PVM kainuos po 58 euro centus.
Trečioje pozicijoje – Jaunystės gatvės 35-asis daugiabutis, jo butų savininkams šiluma atsieis 74 euro centus už kvadratą. Ketvirtoje ir penktoje vietose atsidūrė du neseniai baigti renovuoti Naujosios gatvės daugiabučiai – Nr. 4 ir Nr. 10. Jų gyventojams sausio šiluma atitinkamai kainuos 76 ir 77 euro centus.
Antirekordininkai
Brangiausiai už sausio mėnesio šildymą teks mokėti Stiklo gatvės 1a daugiabučio gyventojams – 2,59 euro už vieną kvadratinį metrą. Antroje antirekordininkų vietoje – Topolių gatvės namas Nr. 8. Čia šildymas kainuos 2,56 euro.
Kituose trijuose „brangininkų“ penketuko daugiabučiuose – Vasario 16-osios 4, 1 ir Kražių 12 – šildymas atitinkamai kainuos 2,45, 2,43 ir 2,33 euro už kvadratą.
Šilumos skirtumas tarp pigiausiai ir brangiausiai šildytų Radviliškio miesto daugiabučių – bemaž 4,5 karto. Tad pigiausiame standartinio 60 kvadratų ploto bute šiluma kainuos 34,8 euro, o brangiausiame tokio pat dydžio bute – 155,4 euro.
Šeduvoje pigiausiai šildėsi Kėdainių gatvės 110a namo gyventojai – 1,48 euro, brangiausiai – gyvenantys Kėdainių gatvės 102-ajame daugiabutyje – 2,76 euro.
Skolininkai gyvens be karšto vandens
Pasak S. Dišlės, socialiai remtiniems gyventojams šildymo kainų naštą mažina kompensacijos, tačiau ne visi jomis pasirūpina, todėl yra jau vien dėl to klimpstančių į skolas gyventojų.
„Į kiekvieną atvejį žiūrime individualiai. Svarbu, kad žmogus ateitų pas mus, o tada jau kartu ieškosime kompromisinio varianto. Leidžiame skolas mažinti dalimis, pagal sudarytą grafiką. Pamokome, kad eitų ir tvarkytųsi kompensacijų dokumentus. Bet jei nemoka piktybiškai ir nesiteikia net pasidomėti savo augančia skola, mums tenka irgi elgtis griežtai“, – sakė S. Dišlė.
Pasak jos, be to, kad didžiausių skolininkų bylos yra perduodamos teismui, yra atjungiamas ir karštas vanduo. Šiuo metu tokių abonentų yra jau per 30. Jei skola pradeda mažėti, vanduo tam butui vėl prijungiamas.
Autorės nuotr.
KURAS: Radviliškio miesto gyventojus šaltą sausį šildė biokuro katilai.
POZICIJA: UAB „Radviliškio šiluma“ Realizacijos-abonentinio skyriaus viršininkė Skaidra Dišlė: „Su nemokančiais piktybiškai tenka elgtis griežtai – jiems teks gyventi be karšto vandens.“