
Naujausios
Joniškio policijos areštinėje – antra savižudybė
Šeštadienio vakarą Joniškio rajono policijos areštinėje pasikorė 26 metų šio rajono Skaistgirio miestelio gyventojas. Už grotų vyras atsidūrė tuomet, kai policijos pareigūnai jį pričiupo automobilyje gabenantį kvaišalus. Be to, ne tik vairuotojas, bet ir keleiviai, nustatyta, buvo nuo jų apsvaigę.
Tai jau antra savižudybė Joniškio areštinėje per mėnesį.
Edita KARKLELIENĖ
edita@skrastas.lt
Paliko atsisveikinimo raštelį
Skaistgiriškio vairuojamą „Volvo V40“ policijos patruliai penktadienį sustabdė Joniškio rajone, Skaistgirio miestelyje. Kadangi vyras policijos pareigūnams gerai pažįstamas, nes ne kartą turėjo reikalų dėl padarytų administracinių teisės pažeidimų ir nusikalstamų veikų, tarp kurių ir neteisėtas disponavimas narkotinėmis medžiagomis, buvo nutarta patikrinti ne tik jo automobilį, bet ir jį patį bei draugus – dvi merginas ir vaikiną.
Automobilio salone pareigūnai rado du plastikinius paketėlius, kurių viename buvo dvi mėlynos spalvos tabletės, kitame – augalinės kilmės medžiaga. Taip pat – geltonos spalvos indelį su augalinės kilmės medžiaga. Įtariama, kad visa tai – narkotikai.
Vairuotojas ir jo bendrakeleiviai patikrinti dėl apsvaigimo nuo narkotinių medžiagų. Tyrimai parodė, kad visi buvo vartoję kvaišalų.
Dėl transporto priemonėje rastų galimai narkotinių medžiagų pradėtas ikiteisminis tyrimas, vairuotojas uždarytas į areštinę, kartu su juo važiavę vaikinas ir abi merginos paleisti.
Kitos dienos vakarą, atėjus vakarienės metui, areštinės darbuotojas negalėjo prisikviesti vienintelio kameroje buvusio vaikino prie langelio, kad šis pasiimtų maistą – sulaikytasis gulėjo ant gultų ir į pareigūno kvietimą nereagavo.
Įėjęs į kameros vidų pareigūnas pamatė, kad ant gulto žmogaus nėra, o jo vietoje – tik iš patalynės suformuota gulinčio žmogaus imitacija. Pats vaikinas buvo pro durų stebėjimo akį nematomoje kameros zonoje pasikoręs ant medžiagos skiautės, atplėštos nuo paklodės ir pririštos ant lempos grotelių.
Kameroje rastas atsisveikinimo raštelis, kuriame jis kalba apie meilę artimiesiems ir nenorą juos skaudinti.
Kadangi per mėnesį Joniškio areštinėje nusižudė jau antras sulaikytasis (pirmasis buvo Radviliškio rajono gyventojas, įtartas draugės nužudymu), čia dirbantiems pareigūnams suteikta psichologo pagalba.
Su išvadomis neskubama
14-metės draugės nužudymu įtartas Radviliškio rajono gyventojas 20-metis Žilvinas Litvinas Joniškio policijos areštinėje nusižudė rugsėjo 14-osios naktį.
Tuojau po šios savižudybės į teisėsaugą kreipėsi vaikino artimieji, kurie pranešė turintys žinių, jog Ž. Litvinas areštinėje buvo mušamas, siekiant išgauti jo prisipažinimą, esą gauta žinių, kad vaikino kūnas nusėtas kraujosrūvų.
Prokuratūra, siekdama išsiaiškinti galimą policijos kriminalistų piktnaudžiavimą, pasirodžius informacijai spaudoje, taip pat pagal artimųjų pareiškimą, pradėjo ikiteisminį tyrimą.
Teigiama, kad praėjusią savaitę gauta tik dalis ekspertų išvadų. Jose įvardyta jauno žmogaus mirties priežastis, kuri jau ir taip buvo aiški.
Kada pavyks sulaukti išvados, kurioje juodu ant balto atsakyta į esminį klausimą: ar vaikinas buvo daužomas kumščiais į krūtinę, krečiamas elektroimpulsiniu prietaisu, mušamas, kol kas neaišku.
Nusižudžiusio vaikino draugė, praėjus kelioms dienoms po savižudybės, rasta greta kaimo esančiame miškelyje pasikorusi.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
MIRTIS: Uždaryti į areštinę jauni vyrai pasirinko mirtį.