Vi­ce­me­ro neat­lei­do – po­li­ti­nis cir­kas liko

Vi­ce­me­ro neat­lei­do – po­li­ti­nis cir­kas liko

Vicemero neatleido – politinis cirkas liko

Vakar Šiaulių miesto taryba neatleido vicemero socialdemokrato Domo Griškevičiaus. Jis prognozavo, jog „cirkas neišvažiuos“, jeigu nebus atleistas. Cirko būta jau per Tarybos posėdį – opozicijai akys apdumtos slapto balsavimo kabinomis, o balsuota atvirai.

Rūta JANKUVIENĖ

ruta@skrastas.lt

Mero žaidimas

Įtampa dėl D. Griškevičiaus atleidimo kilo nuo pat posėdžio pradžios. Opozicija pareikalavo „personalinį klausimą“ perkelti į darbotvarkės pradžią.

Tuo metu meras Artūras Visockas, kuris nebuvo linkęs vicemero atleisti, žaidė savo žaidimą. Užuot teikęs siūlymą balsavimui, paskelbė pusės valandos pertrauką – „koalicijai pasitarti“.

Patys koalicijos nariai nelabai suprato, kodėl? Į posėdį vėlavo liberalas Aurimas Lankas, bet ir be jo koalicija turėjo persvarą prieš opoziciją.

Po pertraukos D. Griškevičiaus klausimas perkeltas, kaip pageidavo opozicija, ir išspręstas per kelias minutes atviru balsavimu.

Slapto balsavimo kabinos – akims apdumti

Atviras balsavimas suvaldė „savus“ koalicijos partnerius, kad būtų priimtas iš anksto sutartas sprendimas.

Kodėl nebuvo slapto balsavimo, nors tam buvo paruoštos kabinos, opozicija nespėjo nė pasiaiškinti.

„Prašom balsuoti“, – paskelbė A. Visockas.

D. Griškevičius atsistatydinimo pareiškimą ir prašymą merui teikti atitinkamą sprendimo projektą parašė dar liepos 15 dieną.

Buvo balsuojama, ar atleisti D. Griškevičių nuo rugsėjo 24 dienos.

Už atleidimą balsavo tik 7 politikai – visa opozicinė Socialdemokratų frakcija ir dar du opozicijos nariai Danguolė Martinkienė bei Juozas Pabrėža.

Prieš nebalsavo nė vienas politikas.

Vieningai susilaikė koalicija – 15 Tarybos narių, 6 politikai nedalyvavo balsavime. Tarp jų – D. Griškevičius, neskelbęs nusišalinimo, bet išėjęs iš salės.

Teisininkė keičia nuomonę

Posėdžio išvakarėse ir pats D. Griškevičius, ir kiti politikai „Šiaulių kraštui“ teigė, jog bus slaptas balsavimas.

Tą patį tvirtino ir mero patarėja teisininkė Dovilė Žukauskienė.

Vakar „Šiaulių kraštui“ ji teigė išsiaiškinusi, jog slapto balsavimo reikėtų tik tuo atveju, jeigu būtų reiškiamas nepasitikėjimas vicemeru.

„Šiuo atveju jis pats prašėsi atleidžiamas, užtenka atviro balsavimo“, – sakė teisininkė.

Pats „nustebęs“

D. Griškevičius žurnalistams komentavo, jog priimtas sprendimas jį nustebino. Nesitikėjo, jog ne tik daugumos, bet ir opozijos atstovai jo atleidimo nepalaikys.

Kaip dabar spręs partinius reikalus?

„Kvaila būtų sakyti, jog viskas gražu“, – sakė politikas, bet manąs, jog anksčiau ar vėliau „karo kirvis bus užkastas“.

Padaręs, ko prašė partija. Ar dabar jį „galima mušti už kažkieno priimtą sprendimą?“

Žinąs, jog partijos bičiuliai rašo raštus dėl jo pašalinimo iš partijos. Bet pats iš partijos nesitrauks, toliau nepriklausys ir jokiai Tarybos frakcijai.

Kam atstovaus?

„Miestiečiams“, – atsakė politikas.

D. Griškevičius, vienintelis iš socialdemokratų prisijungęs prie koalicijos, jai užtikrino vieno balso persvarą prieš opoziciją ir minimalią daugumą Taryboje. Už „auksinį balsą“ gavo vicemero postą.

Socialdemokratų frakcijos lyderis Justinas Sartauskas „Šiaulių kraštui“ teigė, jog partijos skyriaus taryba spręs, ar šalinti D. Griškevičių iš partijos.

„Dedasi kankiniu, bet iš koalicijos nė neketino trauktis – tą parodė ir priimtas Taryboje sprendimas“, – sakė J. Sartauskas.

Jono TAMULIO nuotr.

POLITIKAS: Domas Griškevičius tampo partijos vadų nervus: „Padariau, ko partija prašė, bet Taryba neatleido – ar galima mušti už kažkieno priimtą sprendimą?“