
Naujausios
Nauja tvarka – nauji etatai
Šiaulių miesto savivaldybė kiša koją verslininkams, pretenduojantiems į europinę paramą. Neparengė integruotų teritorijų investicijų programos, kuri būtina vertinant verslo paraiškas. Sukruto tik po verslininkų vizito. Savivaldybėje žadėtos pertvarkos nematyti – mąstoma tik apie etatų dauginimą, nors net trys strategiškai svarbūs skyriai dirba be vadovų.
Rūta JANKUVIENĖ
ruta@skrastas.lt
Namų darbų nepadarė
„Šiaulių kraštas“ rašė, jog praėjusią savaitę Alvydas Stulpinas, Šiaulių pramonininkų asociacijos prezidentas, prabilo, jog verslininkai praras europinės paramos pinigus, nes nėra parengta integruotų teritorijų investicijų programa. Jo žiniomis, Vidaus reikalų ministerijai Savivaldybė tokią programą turi teikti iki liepos 1 dienos.
Praėjusios kadencijos miesto Taryba šių metų sausio mėnesį patvirtino tris integruotas teritorijas verslui plėtoti – Gubernijos ir Pramonės gatvės.
Šiose teritorijose veikiančios įmonės, pretenduodamos į europinę paramą savo projektams, įgyja prioritetą. Vertinant paraiškas gauna papildomų balų. Bet su paraiškomis turi būti pateikta ir Savivaldybės patvirtinta integruotų teritorijų programa.
Verslas paraiškas jau teikia, bet Savivaldybė savo namų darbų nepadarė.
„Gyvenimas juda, o Savivaldybėje reikalingi sprendimai nepriiminėjami, nesulaukiame, kada bus sudaryta Verslo taryba“, – neslėpė nusivylimo A. Stulpinas.
Stebėjosi, kaip galima dirbti be svarbiausių skyrių vedėjų. Šiandien jų neturi Finansų, Ekonomikos, Investicijų ir miesto plėtros skyriai. Pastarojo situacija tokia, kad, pramonininkų lyderio žodžiais, neaišku, su kuo kalbėtis.
Sukruto
Tik po A. Stulpino vizito Savivaldybės vadovai ėmėsi „gesinti gaisrą“.
Savivaldybės administracijos direktorius Eduardas Bivainis „Šiaulių kraštą“ tikino, jog programą spės parengti.
Investicijų ir miesto plėtros skyriui duotas pavedimas ir net rasta galimybė skirti vieną papildomą etatą – darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį.
Skyriui laikinai vadovaujanti Ija Jencienė, skyriaus vedėjo pavaduotoja, „Šiaulių kraštui“ aiškino, jog integruotų teritorijų programa nebuvo rengiama, nes nebuvo tam skirta lėšų.
„Kitos savivaldybės šią paslaugą pirko ir parengė programas, mes neturėjome lėšų viešam pirkimui, – sakė I. Jencienė. – Dabar programą rengsime patys, nors stinga pajėgų.“
Jos teigimu, verslo paraiškos vertinamos du mėnesius, tad programą galima teikti iki rugpjūčio 1 dienos.
Skyriuje dabar dirba keturi darbuotojai: trys valstybės tarnautojai, vienas pagal darbo sutartį – projektų vadybininkas.
Iš viso skyrius kuruoja 20 projektų. Tarp jų tokius, dėl kurių reikia ir daugiau „gaisrų gesinti“ – Globos namų, Pramoninio parko antrojo etapo, Menų inkubatoriaus.
I. Jencienė pabrėžė, jog skyriuje vienintelė yra „nuolatinė“ darbuotoja. Kiti dirba laikinai – pagal terminuotas darbo sutartis. Projektų vadybininko darbo sutartis baigiasi birželio 30 dieną.
„Iki šiol turėjome tik penkis etatus, dabar dar vieną gavome, bet jų trūksta – Klaipėdoje toks skyrius turi 14 etatų, Panevėžyje – 8 etatus“, – palygino I. Jencienė.
Mąsto dauginti etatų
„Reikia svarstyti Savivaldybėje didinti etatų skaičių – bent penkiais etatais, – tikino ir direktorius E. Bivainis. – Tik politikai skeptiškai žiūri.“
Jis vardijo, jog ypač trūksta specialistų Investicijų skyriuje, Ekonomikos skyriuje. Iš pastarojo skyriaus šešių darbuotojų keturi yra ir Savivaldybės devynių įmonių valdybų nariai. Kuruoja po dvi, tris įmones.
„Savivaldybėje neturime nė vieno specialisto energetiko, – stebėjosi direktorius. – O reikia spręsti ne tik energetikos, bet ir daugiabučių renovacijos klausimus.“
Jis palygino, jog po 240 valstybės tarnautojų ir darbuotojų turi ir miesto, ir Šiaulių rajono savivaldybės.
„Tai nėra normali situacija“, – įsitikinęs E. Bivainis, atėjęs į miesto Savivaldybę dirbti iš rajono Savivaldybės.
Į skyrių vedėjus nesiveržia
Ekonomikos skyriaus vedėjo etatas laisvas beveik tris mėnesius. Bet konkursas neskelbiamas iki šiol.
Bandyta skelbti tik konkursą į Finansų skyriaus vedėjo pareigas, kai pasiūlymo jas eiti atsisakė šio skyriaus vedėjo pavaduotoja Irmina Volskienė.
Bet ir tas konkursas buvo atšauktas.
Kodėl delsiama ieškoti vedėjų?
„Neskubėjome konkursų skelbti, nes taupėme darbo užmokesčio fondą, bet skelbsime – ir dėl Finansų, ir dėl Ekonomikos skyrių vedėjų“, – tikino Savivaldybės administracijos vadovas.
Investicijų skyriaus vedėja išėjo į motinystės atostogas, bet iš jų tuoj turėtų sugrįžti skyriaus vedėjo pavaduotoja. Tada būtų sprendžiama, kas vadovaus skyriui.
Kodėl Finansų skyriaus vedėjo konkursas buvo atšauktas? Direktoriaus teigimu, norima sulaukti daugiau pretendentų, nes buvo pateikta tik viena paraiška.
Bet rengiantis naujam konkursui „mažinami“ specialieji reikalavimai. Jeigu Valstybės tarnybos departamentas palaimins, į Savivaldybės Finansų skyriaus vedėjo pareigas galės pretenduoti ir specialistai, neturintys darbo su viešaisiais finansais patirties.
Užteks turėti ne mažiau, kaip 3 metų darbo stažą finansinių išteklių valdymo srityje.
„Mažiname reikalavimus, kad galėtų ateiti specialistai ir iš privataus sektoriaus, – sakė „Šiaulių kraštui“ Personalo skyriaus vedėja Edita Čičelienė. – Jeigu Valstybės tarnybos departamentas sutiks, skelbsime konkursą.“
Bet neslėpė abejonių, ar atsakymas bus teigiamas. Savivaldybės finansų valdymas skiriasi nuo privataus sektoriaus finansų valdymo.
Politikų argumentai – tik prieš
Miesto Tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Jonas Bartkus vienareikšmiai nusistatęs prieš etatų dauginimą.
„Priešingai, etatų reikia mažinti, o specialistams, prisiimantiems didesnę atsakomybę, didinti atlyginimus, – sakė politikas. – Negalime sau leisti didinti etatų skaičių, kai miestas traukiasi.“
Koalicijos programoje pažadėta administracijos struktūrą peržiūrėti, ir jis įsitikinęs, jog nuo to reikia pradėti.
„Nors atostogų metas, bet nauja vadovybė, naujas direktorius turi to imtis – tokia situacija mūsų koalicijos nepuošia“, – teigė J. Bartkus.
Diskusija koalicijoje dabar kyla: ar peržiūrėti funkcijas, ar užpildyti vietas – Ekonomikos, Finansų, Investicijų skyriuose?
J. Bartkaus nuomone, racionalu būtų apsispręsti, kokia bus administracijos struktūra ir tada ieškoti darbuotojų.
„Struktūrą parengti užtruks, tai dabar ir aiškinamės, kas pirmiau – višta ar kiaušinis?“ – sakė J. Bartkus.
Opozicinės Socialdemokratų frakcijos seniūnas Justinas Sartauskas stebėjosi, kad administracijos problemas norima išspręsti etatų didinimu.
„Vedėjus pirmiausia reikia paskirti, nežinia, ko laukiama – reikia tik skelbti konkursus, o skyriuose funkcijas, darbo krūvius galima perskirstyti, perdėlioti ir be etatų didinimo, – sakė „Šiaulių kraštui“ J. Sartauskas. – Kauno, Vilniaus savivaldybės mažina darbuotojų, o mes pradėsime didinti? Opozicija tam nepritarsime.“
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
PLĖTRA: Šiaulių miesto savivaldybės rūmuose kyla mintys didinti valdininkų skaičių.
POREIKIS: Eduardas Bivainis, Savivaldybės administracijos direktorius, teigia, jog funkcijoms atlikti trūksta dar bent penkių etatų.
NUOSTATA: Jonas Bartkus, Tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas, griežtai nusistatęs: „Jokio etatų didinimo – miestas traukiasi ir Savivaldybėje tarnautojų turi mažėti.“