
Naujausios
Lankytojams padovanojo tango dvasią
Keturioliktą kartą surengta Menų studijos moterų tapybos darbų paroda šiemet dvelkė aistringojo tango ritmu. Apie tai bylojo ir jos pavadinimas "Fatališkas tango".
Kartu su Radviliškio viešojoje bibliotekoje surengta paroda savo kūryba dalijosi ir radviliškietė Violeta Stašiūnienė, pristačiusi personalinę darbų ekspoziciją.
Kaip jau tapo įprasta, Menų studijos kūrybos parodos atidaryme pagrindinę darbų temą atspindėjo ne tik paveikslų gausa, jų spalvos ir nuotaikos.
Tą vakarą tarp paveikslų sukiojosi tango šokį atspindinčią aprangą dėvinčios studijos narės, tyliai skambėjo tango garsai, o vakarą pradėjo svečiai – jausmingąjį tango sušokę Gražinos pagrindinės mokyklos pedagogai Salvinija ir Laisvūnas Vaičiūnai bei prancūzų kalba keletą dainų atlikusi dainininkė Aurelija Čižauskaitė.
Rajono Švietimo ir sporto centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus Menų studijai nuo pat jos ištakų vadovaujanti Irmina Savickienė tą vakarą taip pat skleidė argentinietiškojo tango kerus.
Kasmet vis naują parodos temą sugalvojanti studijos vadovė džiaugėsi, kad moterys tobulėja, todėl nuo pradžioje laisvų parodos temų jau kelinti metai pereita prie teminių, o pačios temos tampa vis sudėtingesnės ir vis daugiau tenka "pasikapstyti" ieškant išraiškų tai temai.
"Temas parodoms parenku impulsyviai. Mane gali inspiruoti net pro šalį praeinantis žmogus, pamatytas reiškinys ar dar kas nors.
Šių metų tango temai ieškojom ne tik raudonos spalvos, bet ir kūno plastikos, jausmo, išraiškos ir netgi perlipome per savo galimybių ribas.
Bet kuriuo atveju buvo pakankamai ryšku, ekspresyvu, seksualu, ironiška ir visa tai sutilpo į vieną žodį – tango", – apie šiųmetę parodos temą kalbėjo I. Savickienė.
Studijoje rado tai, ko ieškojo
Šiemet ketvirtą kartą surengta ir vienos iš studijos narių personalinė kūrybos paroda. Šįkart tai – radviliškietės Violetos Stašiūnienės devynerių metų studijoje darbai.
Staliaus profesijos mokytoja V. Stašiūnienė, išbandžiusi ir darbą medienos perdirbimo įmonėje, į Menų studiją atėjo paskatinta draugės ir čia surado tai, ko ieškojo.
"Studija tapo vieta, kur aš gerai jaučiuosi, kur galiu užsimiršti, eksperimentuoti ir nebijoti būti netobula. Čia galiu klysti, čia nesvarbu pasiseks ar nelabai, nes mes viską darome savo malonumui.
Džiaugiuosi, kai mane pagiria, kai darbas sekasi lengvai, kai turiu ką padovanoti draugams. Dabar jau suprantu, ką reiškia patarimas, jog darbas turi kvėpuoti, skambėti, nebūti užkankintas. Ačiū už šią puikią patirtį", – vadovei ir bendramintėms dėkojo personalinės parodos autorė.
Nemenką dalį savo laisvalaikio tapybai skirianti V. Stašiūnienė sakė, kad kad šiam darbui ji turinti pasirengti ne tik dvasiškai.
"Negaliu pradėti tapyti pertraukėlėje tarp barščių virimo. Tam turiu nusiteikti ir skirti ne vieną valandą, o gerą pusdienį. Tik taip galiu atitrūkti nuo kasdienybės, gyvenimiškų minčių ir visa širdimi pasinerti į kūrybą", – sakė moteris.
Pasak I. Savickienės, dabar savo darbų parodai ruošis dar viena studijos lankytoja – Edita Širvienė, jau ne vienerius metus lankanti studijos užsiėmimus, ir, pasak vadovės, turinti savitą tapybos braižą. Tai bus jau penktoji studijos moterų personalinė paroda.
Vienija bendras pomėgis
Menų studijos užsiėmimus lanko ir vadovės I. Savickienės mama Palmyra Balinskienė.
Tapybos pradžiamokslį pradėjusi kartu su Trečiojo amžiaus universiteto lankytojomis, dabar ponia Palmyra yra viena vyriausių studijos narių.
75-erių moteris prisipažino visą gyvenimą norėjusi išmokti piešti.
"Man teptukas padeda užsimiršti. Tai tas pats, kaip ir grybavimas – labai mielas darbas. Žinau, kad tokiame amžiuje per daug nepatobulėsiu, bet tapyba man neleidžia senti", – sakė senjorė, jau surengusi savo darbų parodą TAU lankytojams, pačios tapytus paveikslus dovanojanti draugėms, artimiesiems.
Pradinių klasių mokytoja Laima Laiševcevienė, pernai pristačiusi savo personalinę parodą, – seniausia dalyvė ne amžiumi, bet užsiėmimų lankymo stažu.
17 metų tapanti pedagogė juokauja niekaip nepajėgianti, o ir nežadanti baigti studijų ir išeiti iš šios savotiškos moterų sektos.
"Nekepu aš tų paveikslų – per metus gal tik kokius du nutapau. Man nereikia kiekybės. Kiekvieną savo kūrinį aš subrandinu. Esu tikra krapštukė. Ir šiai parodai darbą baigiau prieš pat atidarymą", – šypsosi studijos veteranė.
Studijos dalyves padėkos raštais apdovanojusi Suaugusiųjų ir neformaliojo ugdymo centro vedėja Rita Vaigauskienė kiekvienai dalyvei nestokojo šiltų, tik jai vienai skirtų padėkos žodžių, puikiai apibūdinančių kiekvieną iš jų.
"Vyriausia studijos lankytoja Gražina, į užsiėmimus eina net ir negaluodama.
Neseniai į studijos gretas įsiliejusi Julija – kaip tikras viesulas. Ji ne tik tapo, bet ir mokosi prancūzų kalbos, moko kompiuterinio raštingumo, mokosi šokti.
Smagu, kad Birutė tik čia, studijoje, suprato, kad juoda spalva turi daug atspalvių", – vieną po kitos studijos lankytojas apibūdina R. Vaigauskienė.
Pasak jos, geriau pažinti vienai kitą studijos lankytojoms padeda ne tik buvimas kartu per užsiėmimus, bet ir dalyvavimas kasmetiniuose pleneruose.
"Jei pats nedegsi, neuždegsi kitų. Jūs į Menų studiją atnešėt dalelę savęs, jūs esate pirmoji bendruomenė mūsų centre. Ačiū, kad leidžiate džiaugtis jūsų darbais visiems", - dėkojo moterims centro vadovė.