
Naujausios
„Sunny Girls“ užsieniečius žavėjo kanklių muzika
Šiaulių Dainų muzikos mokyklos ansamblis „Sunny Girls“ dalyvavo edukacinėse kūrybinėse stovyklose Belgijoje ir Liuksemburge. Kelionė kanklininkėms įsimins ilgai, nes, be intensyvių repeticijų ir koncertų, jos mokėsi skirtingų šalių kulinarijos meno, keliavo po Olandiją, Belgiją ir Liuksemburgą.
Kartojo kūrinius
Olandijoje ir Belgijoje jaunosios muzikantės koncertavo nebe pirmą kartą. Meersel-Dreef vienuolyne, Liuksemburgo centrinėje miesto aikštėje pasirodymus lydėjo gausūs klausytojų aplodismentai.
Pasak vienuolyno vyresniojo tėvo Luko, koncertai vienuolyne vyksta gan dažnai, bet ne taip dažnai pasitaiko, kad publikai muzikos vis negana. Jaunosioms atlikėjoms po pasirodymų publikos prašymu teko atlikti dar po tris kūrinius.
Pasak ansamblio vadovės Kristinos Kuprytės, edukacinės kelionės jaunimui atveria naują pasaulį, auklėja, suteikia daugiau pasitikėjimo savimi, pasididžiavimo savo šalies kultūra.
Keliaujant po pasaulį atsiranda daugiau tolerancijos aplinkiniams, tenka lanksčiai prisiderinti prie netikėtumų. Jei keliauja kolektyvas, tenka giliau pažinti vieniems kitus, užsimezga tvirtesnis ryšys. Ansamblis įgijo dar daugiau patirties, žinių, pasitikėjimo ir motyvacijos.
Edukacinė kūrybinė stovykla buvo organizuojama privačių iniciatyvų dėka, todėl kolektyvas labai dėkingas visiems už bendradarbiavimą, ypač bičiuliams užsienyje: Belgijoje – Tėvui Lukui, kapucinui, vienuolyno vyresniajam, kuris kiekvienais metais sulaukia vienuolyne svečių iš Lietuvos; Patrick’ui Doos, kuris savaitę stovyklą globojo Liuksemburge ir organizavo kulinarijos mokymus; olandui Martinui Broeders, kuris net 20 metų reguliariai bendradarbiauja ir globoja Lietuvos menininkus įvairiose koncertinėse išvykose.
„Sunny Girls“ ansamblis, kuriame groja Emilija Bučinskaitė, Augustina Perminaitė, Greta Jakutytė ir Erika Danilovaitė, vis dažniau dalyvauja Šiaulių miesto ir respublikiniuose renginiuose. Jaunas ansamblis yra laimėjęs tarptautinio P. Stepulio konkurso II vietos ir respublikinio „Minijos vingiai“ I vietos laureatų diplomus.
Visos ansamblio dalyvės kaip solistės yra tapusios ne vieno respublikinio konkurso laureatėmis. Jas bus galima išgirsti „Šiaulių dienų“ renginiuose. Jas gal išvysime ir „Lietuvos talentų“ pasirodymuose šį rudenį.
Kelionės įspūdžiai
Emilija: Skrydis lėktuvu man buvo pirmas. Jeigu dabar kas paklaustų, ar žinau, koks jausmas paskęsti danguje, atsakyčiau: „Taip, dabar jau žinau!“
Vietiniai žmonės stovyklos metu pasirodė mandagesni, su didesne šypsena. Jiems kanklės buvo įdomu, kažkas nauja.
Gatvėje teko pagroti su tautiniais drabužiais. Sulaukėme daug dėmesio! Žmonės stojo fotografuotis, pamatę mus plačiai šypsojosi ir būtinai sustodavo paklausyti. Ir tokie rūbai, ir kanklės jiems – neįprasta.
Kiekvieną dieną jaučiausi laiminga. Ateidavo noras kurti. Ten kitokia aura, ypač – Liuksemburgo miškuose... Visada maniau, kad visi miškai vienodi. Bet tai – netiesa. Kitas kvapas, kitokia tyla...
Liuksemburge pamačiau, kaip rūkas pasiklydo miške, karališkus debesis. Ir muzika kitaip ten skamba.
Mūsų ansamblis kelionėje sustiprėjo, suartėjome kaip sesės. Įgijau gyvenimiškos patirties – gaminti! Kūrybinės – taip pat.
Augustina: Liuksemburgas – turistų miestas, todėl kanklių muziką turėjo galimybę išgirsti daug žmonių iš skirtingų pasaulio šalių.
Grodamos tautiniais rūbais, garsinome Lietuvą. Kanklės taip pat kėlė žmonių susidomėjimą. Jie prieidavo ir pasiteiraudavo, koks čia instrumentas ir iš kur jis.
Galėjome iš arti stebėti vietinių gyvenimą, ragauti patiekalus ir dalytis patirtimi.
Erika: Užsienyje buvome pirmą kartą kaip „Sunny Girls“, todėl buvo įdomu stebėti žmonių reakcijas. O žmonės, pasirodo, labai drąsūs. Mums grojant, jie nebijo prieiti arčiau ir „papozuoti“ telefonų kameroms, nebijo paeiti už nugarų, plačiai išsišiepti ir pasidaryti nuotraukų. Lietuvoje žmonės nieku gyvu taip nepasielgtų.
Įspūdį užsieniečiams darė tautiniai rūbai. Tave apspinta kaip širšių lizdas, ir visi nori pasidaryti kuo daugiau nuotraukų. Net kavinukėje nebijo paprašyti nusifotografuoti.
Džiaugiamės, kad mus ir mūsų mokytoją sieja ypatingas ryšys. Ir būtent per šią kelionę, šią edukacinę stovyklą, mes visos penkios tapome tikra šeima.
„Šiaulių krašto“ inf.
Asmeninio archyvo nuotr.
SUSIDOMĖJIMAS: Tautiniais rūbais vilkinčios ir kanklėmis grojančios „Sunny girls“ sutraukdavo daugybę klausytojų
ĮAMŽINIMAS: Išgirdę grojančias „Sunny Girls“ užsienio klausytojai akimirksiu išsitraukdavo išmaniuosius telefonus, fotoaparatus, plančetes.
KOLEKTYVAS: „Sunny Girls“ ir jų vadovė Kristina Kuprytė.
KANKLININKĖS: „Sunny Girls“ kanklininkės Liuksemburge.
KONCERTAS: „Sunny Girls“ koncertavo ir vienuolyne.