Kulka devynmetės kojoje – dėl neatsakingo suaugusiųjų elgesio

Kulka devynmetės kojoje – dėl neatsakingo suaugusiųjų elgesio

Pranešimas apie liepos 13-osios pavakarę Joniškio rajone, Skaistgirio miestelio parke, sužalotą mergaitę nuvilnijo per Lietuvą ir sukėlė vietos gyventojų nerimą – vaikams parke nesaugu, aplink apstu nusikaltėlių.

Kriminalistai jokio po parkus slankiojančio maniako nesulaikė, tačiau visuomenei nori pranešti dvi naujienas. Pirmoji – niekas į mergaitę nešovė ir jokie pavojai Skaistgirio miestelio parko lankytojų netyko. Antroji – šis įvykis yra netinkamo suaugusiųjų elgesio su ginklu pavyzdys.

Jo priešistorė prasidėjo minėtos paros dieną. Devynmetė su seserimi lankėsi pas kaimynų vaikus ir leido laiką šaudydamos pneumatiniu šautuvu į taikinį. Atrakcija vyko prižiūrint suaugusiesiems. Po to kaimynas šautuvą nunešė į įprastą jo laikymo vietą – lauko virtuvę ir padėjo už durų. Vaikai „slaptavietę“ užfiksavo.

Iš parko grįžusios mergaitės nutarė vėl pažaisti su ginklu. Įvykus nelaimei, matyt, bijota prisipažinti, kad jos savavališkai pasiėmė šautuvą, todėl buvo sugalvota istorija apie šūvį parke.

Būdama ligoninėje, mergaitė savo tėveliui prisipažino, kad ji susižalojo pati: iš kaimynų lauko virtuvės savavališkai pasiėmė ginklą, kuriuo buvo šaudyta dieną, užtaisė jį ir, eidama lauk, suklupo už po kojomis pasimaišiusio daikto, o ginklas už kažko užkliuvo ir iššovė.

Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatyme nustatyta, kad leidimas pneumatiniam ginklui įsigyti nereikalingas, šių ginklų registruoti policijoje nereikia. Tačiau to paties įstatymo 31 straipsnis įpareigoja D kategorijos (kuriai priskiriami ir pneumatiniai šautuvai) ginklo savininkus užtikrinti saugų ginklo ir šaudmenų laikymą, kad kiti asmenys juo negalėtų pasinaudoti.

Ikiteisminis tyrimas dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo bus nutrauktas, o mergaičių tėvų laukia administracinė atsakomybė.

Šiaulių apskrities policijos komisariato atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė