
Naujausios
SKAITYTOJAI KREIPIASI
Traumuotos karvės nepirko, nes apdrausta
Kelmės rajono ūkininkas norėjo parduoti traumuotą karvę. Tačiau besiskelbiantys traumuotų gyvulių supirkėjai, sužinoję, jog gyvulys draustas, nenorėjo jo pirkti.
Regina MUSNECKIENĖ
reginamus@skrastas.lt
Teko laukti, kol karvė nugaiš
Į redakciją kreipėsi Kelmės rajono ūkininkas, nenorėjęs skelbti savo pavardės (pavardė redakcijai žinoma –R.M.) . Jis pasakojo, jog veršiuodamasi jo karvė buvo traumuota. Veterinarijos gydytojas bandė padėti. Tačiau situacija buvo beviltiška.
Ūkininkas tvirtina ieškojęs traumuotų gyvulių supirkėjų. Galbūt karvutę būtų galima pripjauti ir iš jos turėti naudos. Skambino keliems skelbimus spaudoje dedantiems supirkėjams. Jie klausė, ar gyvulys apdraustas. Kai pasakydavo, jog apdraustas, nenorėdavo imti.
Ūkininkas tvirtina skambinęs aštuoniems skirtingiems traumuotų gyvulių supirkėjams. Ir visi atsisakę pirkti jo gyvulį. Atvirai pasakė, jei karvė būtų nedrausta, atvažiuotų jos paimti tą pačią dieną.
Ūkininkui teko laukti, kol karvė nugaiš. Išvežti ją į „Rietavo sanitariją“, sumokėti už utilizavimą. Tuomet gavo draudimo išmoką.
Pasak ūkininko, nors gyvulys ir apdraustas, jo šeimininkas patiria didžiulį nuostolį. „Telyčios nenupirksi be pustrečio tūkstančio litų. Gera karvė kainuoja tris tūkstančius. O draudimo gauni tik 1800 litų. Iš tų pačių dar turi sumokėti už gyvulio utilizavimą. Ar ne naudingiau būtų, kad traumuotą gyvulį nupirktų, panaudotų maistui, išrašytų sąskaitą faktūrą, o draudimas sumokėtų skirtumą,“ – svarstė ūkininkas.
Galima paskersti savo reikmėms
Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai sako, jog ūkininko karvės nenorėję pirkti traumuotų gyvulių supirkėjai veikiausiai užsiima nelegalia veikla. Draudimui jie turėtų išrašyti sąskaitą faktūrą. Įrodyti tokių veikėjų veiklos nelegalumą taip pat sunku. Jie tvirtina, kad traumuotus gyvulius perka šerti žvėreliams. Sugalvoja kitokių pasiteisinimų.
Nelegalai naudojasi tuo, kad sveikų gyvulių supirkėjai taip pat vengia pirkti traumuotus galvijus. Mat į skerdyklą galima vežti tik sveikus gyvulius. Traumuotiems ir gydytiems vaistais gyvuliams reikia atlikti bakteriologinį tyrimą. Tai užimtų nemažai laiko. Be to, maistui gyvulio negalima naudoti, jeigu jam buvo leisti vaistai.
Net jei būtų galima skersti traumuotą gyvulį, jį reikėtų skersti atskirai, negalima kartu su sveikais gyvūnais. Tad tektų stabdyti liniją.
Veterinarijos specialistai tvirtina, jog kartais draudimo bendrovė išmoka pinigus už traumuotą gyvulį ir sutinka, kad žmogus jį pasiskerstų savo reikmėms. Tačiau tokias lengvatas taiko ne visos draudimo bendrovės.
Dauguma reikalauja, kad gyvulio gaišena būtų atiduota „Rietavo sanitarijai“, kur utilizuojami kritę gyvuliai.
Autorės nuotr.
SVEIKATA: Ūkininkai rūpinasi gyvulių sveikata ir draudimu, tačiau nepavyksta išvengti nuostolių.