Ekstremalų dviračių sportą jaunuoliai renkasi dėl adrenalino

Ekstremalų dviračių sportą jaunuoliai renkasi dėl adrenalino

Ekstremalų dviračių sportą jaunuoliai renkasi dėl adrenalino

Šiauliuose keletą metų buriasi jaunimas, užsiimantis downhill sportu – tai greitasis nusileidimas dviračiu nuo kalnų įveikiant įvairias kliūtis. Jaunuolių, pamėgusių ekstremalų dviračių sportą, vis daugėja, nors šis sportas ir brangus. „Adrenalinas – svarbiausia!“ – sako S. Šalkauskio gimnazijos auklėtiniai po surengtų tarptautinių varžybų Kurtuvėnų regioniniame parke.

Rita ŽADEIKYTĖ

rita@skrastas.lt

Organizavo varžybas

Septyniolikmečiai Naglis Dimša ir Gražvydas Miknevičius bei penkiolikmetis Tomas Vasiliauskas, Šiaulių S. Šalkauskio gimnazistai, dalyvavo ir prisidėjo rengiant downhill varžybas paskutinį kovo savaitgalį. Jaunuoliai patys rengė sudėtingas trasas, patys jas bandė, tobulino, varžybų organizatorius buvo Gražvydo tėtis Irmantas Miknevičius.

Sportininkai varžėsi keturiose grupėse: HT (Hardtail) grupėje varžėsi sportininkai su dviračiais be galinio amortizatoriaus, dalyvių amžius neribojamas. Kita grupė – FS junior. FS (full suspension) dviračiai turi pilną amortizaciją, o dalyvių amžius šioje grupėje – iki 18 metų. FS hoby grupėje varžėsi dviračiai su pilna amortizacija, o dalyvių amžius nuo 18 metų.

Elite grupėje varžėsi dalyviai, kurių dviračiai su pilna amortizacija, o dalyvių amžius nuo 18 metų ir turintys didelę patirtį trasose.

Varžybose dalyvavo 41 sportininkas, dalyviai į šiauliečių organizuotas varžybas atvyko iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Kelmės, Tauragės, dalyvavo aštuoni sportininkai iš Latvijos. Į varžybas vieni kitus jaunuoliai pakviečia bendraudami internetu.

Daugiausia šio sporto entuziastų, pasak vaikinų, yra Vilniuje ir Kaune. Jie ir varžybų daugiausiai organizuoja. Šiauliuose, pasak vaikinų, šiuo sportu užsiima apie dešimt jaunuolių.

G. Miknevičiaus teigimu, šis sportas Latvijoje bei Estijoje jau seniai yra pripažintas sporto šaka, ten lietuviai be specialių licencijų negali dalyvauti, o Lietuvoje tokia sporto šaka oficialiai neegzistuoja.

„Pas latvius bei estus downhill dviračių sportas jau yra ženkliai pažengęs, trasos leidžiamos statyti slidinėjimo kurortuose, yra leidžiama naudotis tais pačiais keltuvais, kaip ir žiemą slidinėjant, informacija pateikiama plačiu spektru, yra daug komandų, dirbančių šia linkme, todėl, manyčiau, Lietuvai reikėtų vytis po mažu savo kaimynus taip pat išplečiant šią sporto šaką“, – mano G. Miknevičius.

Dviratis kainuoja kaip automobilis

N. Dimša ir G. Miknevičius šiuo sportu užsiima porą metų, T. Vasiliauskas – pirmus metus, jam šios varžybos buvo pirmosios.

Sportas, jaunuolių teigimu, – gana brangus. „Dviratis kainuoja, kaip vidutinis jaunimo automobilis. Nemažai kainuoja ir apsaugos“, – pasakojo sportininkai.

Šis sportas ne tik brangus, bet ir pavojingas. Leidžiantis nuo stačių kalnų per kliūtis – rąstus, kelmus ir duobes, galima ir susižeisti. Nedidelę traumą varžybose patyrė ir G. Miknevičius.

Šiuo sportu jaunuoliai susidomėjo pamatę internete įrašytus vaizdus iš įvairiausių rungčių. „Iš pradžių nuo nedidelių kalniukų šokinėjome. Smagu pakilti į orą su dviračiu“, – pasakojo N. Dimša.

„Jaunimui norisi adrenalino! Nors tėvai labai baiminasi, kad nesusižeistume, bet mes saugomės, turime apsaugas, patikimus šalmus. Patys jaučiame, kad yra didelė rizika, todėl saugomės patys“, – tvirtino jaunuoliai.

Šis sportas Lietuvoje atsirado prieš šešerius metus, pamažu daugėja ir šio sporto entuziastų.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

ENTUZIAZMAS: Downhill dviračių sporto entuziastai (iš kairės) Tomas Vasiliauskas, Naglis Dimša ir Gražvydas Miknevičius surengė tarptautines šio sporto varžybas.

Asmeninio archyvo nuotr.

ADRENALINAS: Varžybų trasoje Naglis Dimša nugalėjo savo grupės (FS junior) dalyvius.