
Naujausios
Piliakalnis puošiasi naujais laiptais
Kukečių seniūnijoje esantis Burbaičių piliakalnis taps dar patrauklesnis turistams, gamtoje poilsiauti susiruošusioms šeimoms ir įvairioms šventėms. Į piliakalnį, prie Kražantės upės ir prie Dzindziliuko upelio ves nauji saugūs laiptai. Tuo pasirūpino Kukečių bendruomenė, parašiusi projektą ir gavusi finansavimą.
Regina MUSNECKIENĖ
reginamus@skrastas.lt
Reikėjo archeologinių tyrimų
Finansavimas sutvarkyti vieno iš didžiausių Kelmės rajone Burbaičių piliakalnio prieigas ir pagerinti infrastruktūrą gautas 2012 metais. Tačiau darbų nebuvo galima pradėti negavus Kultūros paveldo departamento mokslinės archeologinės komisijos leidimo. Komisija leidimo negalėjo duoti neatlikus archeologinių tyrimų.
Galiausiai praėjusių metų pabaigoje šie tyrimai atlikti tose vietose, kur suprojektuoti laiptų turėklai. Iš gręžiant atrastų keramikos šukių ir kitokių radinių nuspręsta, kad Burbaičių piliakalnio teritorijoje žmonių gyventa jau ketvirtajame – septintajame amžiuose.
Gerinti piliakalnio ir jo prieigų infrastruktūrą turi teisę tik specialią licenciją dirbti kultūros paveldo objektuose turinti bendrovė. Konkursą laimėjo viena Telšių bendrovė.
Į piliakalnį įkopti jau patogiau
Šiemet, kadangi leidžia palankūs orai, jau pradėti darbai prie piliakalnio. Jau sumontuoti platūs, tvirti mediniai laiptai su turėklais, vedantys į piliakalnį. Anksčiau čia tekdavo kopti siaurais, jau papuvusiais laipteliais.
Pradėti montuoti laiptai, vedantys žemyn, link Dzindziliuko upelio. Vėliau bus sumontuoti tokie pat patogūs laiptai ir prie Kražantės, kur per kabantį lieptą bus galima patekti į kitą upės krantą.
Medžio meistrai gamina 20 medinių suolų, kurie bus atvežami prie Piliakalnio per renginius.
Archeologiniai tyrimai, projektavimas ir infrastruktūros pagerinimas kainuos apie 95 tūkstančius litų. Lėšos gautos iš Kelmės krašto partnerystės vietos veiklos grupės.
Prie Burbaičių piliakalnio kiekvieną vasarą vyksta tradicinė seniūnijos šventė Žolinė, išgarsėjusi jaučio aukojimu, kitokie renginiai. Šioje vietoje neretai apsistoja baidarių ir žirgų žygių mėgėjai, iš miesto poilsiauti gamtoje atvykstančios šeimos, jaunimas.
Iš ankstesnių projektų lėšų prie Piliuku vadinamo Burbaičių piliakalnio įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, vaikų žaidimų aikštelė, lauko tualetas, informaciniai stendai.
Piliakalnio papėdėje buvo pastatyta ir pavėsinė – scena, kurioje koncertuodavo seniūnijos saviveiklininkai bei švenčių svečiai, nuo lietaus pasislėpdavo poilsiautojai ir piliakalnio teritoriją tvarkantys darbininkai.
Tačiau dabar pavėsinę teks nugriauti. Pasirodo, tokių statinių prie kultūros paveldo objekto – piliakalnio negali būti.
Bendruomenė planuoja įgyvendinti ir daugiau projektų, padėsiančių išsaugoti šį kultūros paveldo objektą ir pritaikyti gyventojų poreikiams.
Autorės nuotr.
PATOGUMAS: Į vieną didžiausių ir aukščiausių Kelmės rajone Burbaičių piliakalnį, kurio kultūrinis sluoksnis gali būti datuojamas ketvirtajame – septintajame amžiuose, jau veda tvirti, patogūs laiptai. Senieji, apipuvę laipteliai padėti šone.
DZINDZILIUKAS: Jau montuojami nauji laiptai ir prie Dzindziliuko upelio.
PASTOGĖ: Pavėsinę, kuri tarnavo kaip scena ir kaip užuovėja bei pastogė, teks nugriauti.