Rekordinis sėdmaišis pasiūtas iš parašiuto

Rekordinis sėdmaišis pasiūtas iš parašiuto

Rekordinis sėdmaišis pasiūtas iš parašiuto

Didžiausias šalyje sėdmaišis – tokio šiandien rekordo sieks Šiaulių miesto Vijolių vidurinės mokyklos mokiniai. Maišai polistireninio putplasčio burbuliukų, porolono karpinių, parašiutas ir keli mėnesiai darbo – viskas, ko reikėjo idėjai įgyvendinti.

Natalija KONDROTIENĖ

natalija@skrastas.lt

Poros mėnesių kūryba ir darbai

Šiandien ant oranžinio sėdmaišio, kurį puošia nupiešti olimpinių sporto šakų simboliai, Vijolių vidurinės mokyklos fojė pasėdėti jau gali ne tik mokyklos bendruomenė, bet ir rekordą užfiksuoti, sėdmaišį išmatuoti ir apžiūrėti atvykę Lietuvos rekordų knygos atstovai.

Idėjos sumanytojai ir įgyvendintojai siekė ne tik rekordo, bet ir taip pasveikinti mokyklą su 53 gimtadieniu. Kartu suteikė vaikams dar vieną poilsio zoną, kur jie galės atsipalaiduoti, pasėdėti ar net prigulti.

„Prie šio sėdmaišio kūrimo prisidėjo visi moksleiviai. Vieni karpė poroloną, kiti skalbė, lygino, kirpo, siuvo medžiagą, dar kiti užpildė putplasčio burbuliukais. Porą mėnesių darbų netrūko“, – sakė Lina Kaselienė, Vijolių vidurinės mokyklos dailės ir technologijų mokytoja.

Vakar vyko paskutinieji darbai: darbų ir technologijų kabinete mokiniai baiginėjo siūti paskutiniąsias ryškiai oranžinio sėdmaišio siūles. Palikus tarpelį polistireninio putplasčio burbuliukams, sukibę iš skirtingų sėdmaišio šonų, 6-8 mokiniai jį pernešė į mokyklos fojė, kur sėdmaišis buvo pripildytas ir užsiūtas.

Sėdmaišis iš parašiuto

Sėdmaišio idėja buvo sumanyta prieš kelis mėnesius. Porolono gauta dovanų iš AB „Neaustinių medžiagų fabriko“, parašiutą padovanojo rėmėjai bei Aviacijos bazės darbuotojai, putplasčio parūpino taip pat rėmėjai.

„Turėjome vieną parašiutą, 14 maišų burbuliukų – apie 4 kubinius metrus bei porolono, kurį moksleiviai dvi savaites smulkino“, – skaičiavo mokytoja.

L. Kaselienė juokdamasi patikino, kad medžiagos nuo parašiuto liko dar vienam sėdmaišiui – „mažajam rekordininko broliukui“. Mokytojos teigimu, parašiuto medžiaga yra švelni ir minkšta, tačiau labai tvirta – greitai tokia nesuplyš.

Prieš metus šioje mokykloje buvo pasiektas didžiausios kepurės rekordas. Mokytoja užsiminė, kad kepurė jau „sunešiota“.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

DOVANA: Sėdmaišis - dovana mokyklos gimtadieniui..

ENTUZIAZMAS: „Moksleiviai noriai porą mėnesių kūrė sėdmaišį“, – sakė Lina Kaselienė, Šiaulių Vijolių vidurinės mokyklos dailės ir technologijų mokytoja.

DARBAS: Siuvamos paskutiniosios sėdmaišio siūlės.

PASTANGOS: Tik porolonu užpildytą sėdmaišį moksleiviai vos prakišo pro duris.

UŽPILDAS: Į sėdmaišį supilta keturiolika maišų polistireninio putplasčio burbuliukų.

SIMBOLIAI: Ant oranžinio sėdmaišio, kuriam naudota parašiuto medžiaga, buvo nupiešti olimpinių sporto šakų simboliai.