
Naujausios
Vieniems – pyragas, kitiems nelieka nė trupinių
Ketvirtąjį gimtadienį atšventusiai vienintelei Šiaulių ledo ritulio mokyklai „Šaulys“ geriausia dovana būtų trenerio etatas, nes šiuo metu vaikus treniruoja latvis Vladimirs Parchomenko už „ačiū“.
Justina DIKŠAITĖ
justina@skrastas.lt
Tikisi pagalbos
2009 metų gruodį Aurimas Jokimčius įsteigė pirmąją Šiauliuose privačią ledo ritulio mokyklą „Šaulys“.
Ledo ritulys yra brangi sporto šaka, ir vien privačių lėšų sportininkams vežti į varžybas, startiniams rungtynių mokesčiams ir ledo arenos nuomai mokėti – nepakanka. Todėl A. Jokimčius Šiaulių miesto savivaldybės prašo įsteigti etatą treneriui latviui Vladimirui Parchomenko, kuris „Šaulio“ sportininkus nemokamai treniruoja nuo šių metų rugsėjo.
A. Jokimčius Savivaldybės pagalbos tikisi todėl, kad steigiant mokyklą Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas pritarė sumanymui, o 2011 metais ledo ritulys buvo išrinktas Lietuvos metų strategine sporto šaka.
„G. Jasiūnas sakė – įrodykite, kad galite, tada padėsime. Dabar, kai rezultatų yra, ką bereikia įrodyti? – klausė „Šaulio“ vadovas A. Jokimčius. – Lietuvos vaikų čempionate dėl trečiosios vietos kovojantys „šauliukai“ lygiaverčiai žaidžia su stipriausiais Vilniaus, kuriam atstovauja net trys vaikų ekipos, ledo ritulininkais. Šiauliečiai pajėgia varžytis ir su Kaliningrado srities (Rusija) sportininkais.“
Vedėjas: gali rašyti projektą
G. Jasiūno teigimu, „Šauliui“ pagelbėtų miesto Taryba. „Jeigu Taryba rastų lėšų, tada vienoje iš esamų miesto sporto mokyklų įsteigtume ledo ritulio sporto šaką“, – sakė G. Jasiūnas.
Vedėjas baiminasi, kad Savivaldybei įsteigus trenerio etatą, jai reikėsią mokėti ir ledo arenos nuomą. Jis aiškino, kad ledo ritulio sportas yra nuostolingas, pasitelkdamas pavyzdžius: Klaipėdoje panaikintos sporto šakos, kurias lankė mažiau nei 100 vaikų, o Šiauliuose jau ir taip yra 28 sporto šakos, todėl nebėra, kur plėstis. Be to, sportui finansavimas sumažėjęs 30 procentų.
G. Jasiūnas siūlė išeitį – ledo ritulio mokykla galinti rašyti projektą.
Jis baiminasi, kad jeigu padės vieniems – pagalbos prisireiks visiems. „Štai buvo neseniai atėję dailiojo čiuožimo atstovai. Ir jie nori pagalbos. Jei įsteigsiu etatą – sužinos kiti, eis pas mane, ir galo nebus“, – dėstė vedėjas.
Paklaustas, kodėl negalima sumažinti paramos, pavyzdžiui, krepšininkams ir paremti kitų sporto šakų, G. Jasiūnas atsakė klausimu: „Kaip atimsi iš kitų?“
Jono TAMULIO nuotr.
POŽIŪRIS: Ledo ritulio mokyklos „Šaulys“ vadovas Aurimas Jokimčius sako, kad Šiaulių valdininkai daugiausiai dėmesio ir pinigų skiria krepšiniui, kitiems nelieka nieko.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
BAIMĖ: Šiaulių savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas baiminasi, kad parėmus ledo ritulį jį užplūs paramos prašytojai.
ETATAS: Latvis Vladimirs Parchomenko nuo rugsėjo mėnesio „Šaulio“ ledo ritulininkus treniruoja nemokamai.
KOMENTARAS
Estijoje neformalia sportine veikla rūpinasi privatininkai
Šiaulių savivaldybės Veiklos analizės ir neformaliojo ugdymo poskyrio vedėja Asta Lesauskienė:
– Estijoje neformalia vaikų sportine veikla rūpinasi privatininkai. Savivaldybė kiekvienam vaikui skiria neformaliojo ugdymo krepšelį. Jo dydis priklauso nuo sporto šakos – kuo tos sporto šakos kaštai didesni, tuo daugiau lėšų jai skiriama. Kuo daugiau vaikų pasirenka vieną sporto šaką, tuo ji geriau ir gyvuoja.
Esu už tai, kad ir Šiauliuose taip būtų. Juk svarbu, kad kuo daugiau vaikų būtų tinkamai užimti ir nesišlaistytų gatvėse.
Dabar Šiauliuose yra taip, kad pirma neformalaus švietimo įstaiga suplanuoja, kiek pinigų metų biudžetui jai reikia, pinigus gauna ir tik tada ieško vaikų. O Estijoje – priešingai. Pirma į būrelį ateina vaikai, tada skiriama pinigų tiek, kiek iš tiesų reikia.
Taip pat patys vaikų tėvai už atžalų neformalųjį ugdymą moka daugiau nei Lietuvoje, nes privatininkams yra sunku išsilaikyti. „Šaulio“ problema išsispręstų, jei Šiauliuose būtų taip, kaip Estijoje.
Jono TAMULIO nuotr.