
Naujausios
Organizuoja sezoninius turgelius
Priešvelykinis "Mamų turgelis" prekiautojas ir pirkėjas mamas sukvietė į Radviliškio kultūros centrą. Pirmojo aukšto fojė su vaikiškomis prekėmis išsirikiavo per 20 mamų.
"Mamų turgelius" prieš kelerius metus ėmusios organizuoti kelios radviliškietės stengiasi juos surengti sezonais: pavasarį, vasarą, rudenį ir žiemą. Būna, kad koks vienas turgelis ima ir "nuplaukia".
"Tuomet iškart sulaukiame klausimų, kada gi bus kitas? Atvyksta mamų ir Panevėžio, Pakruojo", – sako viena iš turgelių organizatorių Ina Rudžianskienė.
Priešvelykiniame turgelyje ji ir pati ant stalų išsidėliojo, ant pakabų sukabino išaugtus dukros rūbelius, batukus, kitų daiktų, kurių mažajai jau nebereikia arba jie išaugti.
"Artėjant turgeliams, pradedu daryti reviziją spintose, surūšiuoju, išlyginu ir į maišus sukraunu geresnius nebedėvimus daiktus. Dalį jų atidedu labdarai, nes mes kiekvieną kartą surenkame po kokias penkias dėžes rūbų nepasiturinčiai gyvenančių šeimų vaikams", – pasakoja Ina. Ji ir pati čia nusiperka reikiamų daiktų.
Jai antrina kita turgelių organizatorė Marika Ponelienė.
"Dauguma mūsų viena kitą pažįstame, žinome, kuri kokio amžiaus vaikutį augina, tad, būna, kai kurios tiesiai atskuba prie vyresnius vaikučius auginančių mamų stalo: o gal ras kokį norimą daiktą savo jaunesniam mažyliui", – pasakoja.
Surenka daiktų ir labdarai
Ina Rudžianskienė, Marika Ponelienė, Viktorija Savickė, Kristina Poškienė ir Jurgita Kerpienė – pagrindinės pirmųjų turgelių rengėjos. Dabar organizatorių gretos kiek aptirpo.
Susipažinusios internetiniame forume, jos rado ne tik bendrų temų, bet ir bendrų idėjų, tarp kurių buvo ir mamų turgeliai, kurie tapo populiariais ir kituose mietuose.
Yra tekę už prekes gauti ir iki 100 eurų, bet kai ką atiduodi ir pusvelčiui ar netgi veltui.
Per kelerius metus radviliškietės juos rengė įvairiose vietose: buvusioje Jaunimo mokykloje, Kultūros centre, miesto parke. Vieni turgeliai buvo gausesni ir populiaresni, kiti – mažesni, tačiau moterys įsitikinusios, kad jie mamoms yra reikalingi.
"Yra tekę už prekes gauti ir iki 100 eurų, bet kai ką atiduodi ir pusvelčiui ar netgi veltui, kai pamatai, kad mama skaičiuoja varganus centus. Ir nuo to tampi dar turtingesnis, širdį užplūsta džiaugsmo banga", – sako I. Rudžianskienė.
Turgelyje – pigesnės prekės
"Sodroje" dirbanti, bet dabar vaiko auginimo atostogose esanti Jūratė Žemaitienė į turgelį atnešė pačios siūtų vaikiškų rūbelių: įvairiaspalvių medvilninių suknyčių, kepurių, palaidinių. Siuvimą pamėgo gimus dukrai – būtent tuomet atsirado noras ją puošti išskirtiniais rūbeliais. Patirties sėmėsi iš interneto, pirmąją suknelę braižėsi pagal kitą.
Kai siuvinių susikaupė daugiau, sumanė atidaryti nuosavą krautuvėlę, kurioje prekiauja vaikiškais rūbeliais. Kol kas tai – labai jaunas jos verslas. Pastaroji veikla Jūratei labai patinka.
Jau ne pirmą kartą turgelyje prekiaujanti radviliškietė Agnė Ramanauskienė sakė šįkart pelno iš jo nesitikinti, tačiau čia sutinka pažįstamų, tad turgelyje praleisto pusdienio visai negaila. Ko nepavyksta parduoti, tą padovanoja vargstančioms šeimoms.
Radviliškietė Eglė Ivanauskytė į turgelį atsinešė sūnaus išaugtų rūbelių. Kita radviliškietė Jurgita iš Kultūros centro išėjo nešina suknelėmis dukrai ir batukais namie likusiam metų sūnui.
Pasak moters, jai tokie turgeliai ir dėvėtų rūbų parduotuvės – tikras išganymas, nes naujų drabužėlių ir ypač brangiai kainuojančių batų ji savo vaikams neįpirktų.
O "Mamų turgelių" organizatorės vis pasvajoja ir apie vadinamąjį "bagažinių" turgų, kokie yra išpopuliarėję užsienyje ir jau skinasi kelią pas mus. "Bagažinių" turgus itin populiarus Kaune, kur suvažiuoja po kelis šimtus prekiautojų.
"Kol kas toks turgus – dar tik mūsų pasvarstymų lygmenyje, bet kas žino – gal kada nors imsime rengti ir "bagažinių" turgelius", – sako I. Rudžianskienė.