
Naujausios
Joniškio miesto ribos kelia sumaištį
Planuojamas tvirtinti Joniškio miesto teritorijos ribų tikslinimo specialusis planas sulaukė aštrių diskusijų. Kai kurie verslininkai nenori, kad jų įmonės liktų miesto teritorijoje, nes augs mokesčiai, bus sudėtinga gauti europinę paramą. Tuo tarpu, didžioji dalis rajono Tarybos narių galvoja miestą praplėsti, nes tada jis taptų patrauklesnis, biudžetas surinktų daugiau pajamų.
Loreta RIPSKYTĖ
loretar@skrastas.lt
Apkaltino Savivaldybės architektę
Per savaitę įvyko net dvi Tarybos narių diskusijos dėl Joniškio miesto ribų praplėtimo specialiojo plano. Pirmojoje pyla teko Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjai Daivai Bičkienei, kurią Tarybos narys Eugenijus Butkus apkaltino neginant miesto interesų ir negalvojant apie jo plėtrą. Tarybos nario nuomone, tokia architektė net turėtų išeiti iš darbo.
Antrojoje, įvykusioje praėjusį ketvirtadienį, pageidavimai išreikšti plano projektą rengusiai firmos UAB „TAEM Urbanistai“ architektei Astai Kazlaitei.
Akivaizdi dauguma Tarybos narių linkusi gerokai praplėsti miesto ribas.
Su gyventojais bylinėtis nenorėtų
Romas Karūžna architektės teiravosi, kodėl į miesto teritoriją neįtrauktas trikampio formos sklypas, esantis už Joniškio miesto link Ziniūnų. Pasak Tarybos nario, plane labai trūksta komercinės paskirties sklypų.
Kitas sklypas, kuris kai kurių Tarybos narių nuomone turėtų būti mieste, yra ties Joniškio aplinkkeliu tarp geležinkelio ir Kuisių kelio.
Pirmąjį minėtą sklypą „TEAM Urbanistai“ atstovė pažadėjo, koreguodama planą, įtraukti.
Tuo tarpu, dėl antrojo iškilo problemų. Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėja Daiva Bičkienė aiškino, kad keli privačių sklypų gyventojai nepageidauja atsidurti miesto teritorijoje – labiausiai dėl didesnio žemės mokesčio. Jei vistik būtų neatsižvelgta į gyventojų nuomonę, gali tekti bylinėtis teismuose.
Po diskusijų Tarybos nariai nusprendė nekonfliktuoti ir palikti beveik tokią pat ribą, kaip siūlyta planuotojų.
Įmonės noras likti kaime netenkintas
Savivaldybei prašymą likti kaimiškoje teritorijoje buvo pateikusi UAB „Joniškio agrochemija“, esanti pietinėje miesto dalyje, kurią galima vadinti verslo rajonu, nes čia didelė įvairių firmų koncentracija. Tarybos narys Romutis Juozauskas išdėstė „Joniškio agrochemijos“ argumentus. Pasak jo, firma ateinančiu 2014–2020 metų ES finansiniu laikotarpiu norėtų pretenduoti į paramą, tačiau ji orientuota į kaimiškąsias teritorijas.
Tada kiti Tarybos nariai prisiminė, kad toje pačioje miesto dalyje yra ir daugiau firmų, gal jos visos norėtų atsidurti kaimo zonoje, o ne mieste.
Galų gale Tarybos narys Eugenijus Butkus pareiškė, kad tokiomis kalbomis galima prieiti iki absurdų, pavyzdžiui, palikti miesto teritorijoje tik Miesto aikštę su kavine „Fortūna“ ir bažnyčią, o visa kita – kaime.
Tad UAB „Agrochemijos“ prašymui Tarybos nariai nepritarė.
Joniškio miesto teritorijos ribų tikslinimo specialusis planas turėtų būti pakoreguotas ir pateiktas artimiausiam Tarybos posėdžiui.
Planas nekeistas nuo 1964 metų
Joniškio miesto teritorijos ribos Lietuvos TSR Ministrų Tarybos buvo patvirtintos 1964 metais ir nuo to laiko nekeistos. Jos netikslios, kertasi su valstybinės ar vietinės reikšmės keliais, hidrografijos objektais, kerta registruojamų ar jau įregistruotų Nekilnojamojo turto registre žemės sklypų ribas ar net statinius.
Dėl to kyla sunkumų formuojant žemės sklypus, vystant infrastruktūrą, nustatant nekilnojamojo turto vertę. Nekilnojamojo turto savininkai negali jo parduoti, dovanoti, atlikti žemės sklypų kadastrinius matavimus.
Autorės nuotr.
KALTINIMAS: Tarybos narys Eugenijus Butkus rajono vyriausiąją architektę apkaltino neginant miesto interesų ir negalvojant apie jo plėtrą.
PYLA: „TEAM Urbanistai“ atstovei Astai Kazlaitei (kairėje) ir rajono vyriausiajai architektei Daivai Bičkienei teko atlaikyti Tarybos narių priekaištus dėl Joniškio miesto teritorijos ribų tikslinimo specialiojo plano.
NORAI: Tarybos nariai norėtų miesto ribas labiau praplėsti šiaurinėje dalyje nei numatyta šiame plane, bet prieštarauja gyventojai, tuo tarpu, pietinėje dalyje planuoja palikti taip, kaip numatyta, nors viena bendrovė pageidauja atsidurti kaimo teritorijoje.