Jaunimas naujais verslais kūrė Kelmės ateitį

Jaunimas naujais verslais kūrė Kelmės ateitį

Jaunimas naujais verslais kūrė Kelmės ateitį

Praėjusį antradienį Kelmės turizmo ir verslo informacijos centre apdovanoti rajono moksleiviai, pristatę savo verslo idėjas konkursui „Ateities Kelmė“.

Jaunimas parodė įžvalgumą, susirūpinimą ateitimi, pastebėjo, kokios paslaugos būtų reikalingos. Tačiau verslu užsiimti norėtų tik mažuma. Daugelis svajoja turėti stabilų gyvenimą užtikrinantį darbą.

Regina MUSNECKIENĖ

reginamus@skrastas.lt

Aktuali idėja

Už verslo idėjos aktualumą Kelmės rajonui apdovanoti Kelmės J.Graičiūno gimnazijos mokiniai Mindaugas Šatkauskas ir Ervinas Marengolcas.

Vaikinai pristatė idėją įkurti individualią įmonę „Želduva“. Joje dirbtų apie 12 žmonių. Įmonė projektuotų sodybų apželdinimą, dekoratyvinius tvenkinius ir padėtų projektus įgyvendinti. Po to prižiūrėtų pasodintus želdinius. Sodybų kiemus tvarkytų ir žiemą.

Idėjos autoriai „Kelmės kraštui“ tvirtino, jog jauni rajono gyventojai statosi naujus namus. Todėl tinkamas aplinkos sutvarkymas, kad būtų patogu ir nesunku prižiūrėti, jiems labai svarbus.

Vyresnio amžiaus žmonės kartais nepajėgia susitvarkyti aplinkos. Jiems taip pat praverstų tokios įmonės pagalba. Deja, kol kas niekas rajone tokių paslaugų neteikia.

Įžvelgė socialines problemas

Nors verslo idėjų autoriai dar labai jauni, jie įžvelgė socialines problemas, kurias galėtų padėti išspręsti verslas.

Už įžvalgumą nominacija skirta Vaiguvos Vlado Šimkaus vidurinės mokyklos mokiniams Laurai Šiušytei ir Justinui Vaigauskiui.

Jie pasiūlė įkurti mobilią parduotuvę-vaistinę. „Ši paslauga labai reikalinga vyresnio amžiaus žmonėms, neįgaliesiems. Jie, netgi sėdėdami invalido vežimėlyje, savo kieme patys galėtų įsigyti vaistų ir maisto. Dabar kyla nemažai problemų, ypač kaimo gyventojams. Susisiekimas – prastas. Seni žmonės automobilių neturi. O maisto ir vaistų prireikia dažnai,“ – apie galimą verslą pasakojo viena iš idėjos autorių Laura Šiušytė.

Įkuriant parduotuvę – vaistinę būtų sukurta ir keletas darbo vietų. Reikėtų vairuotojų, pardavėjo, vaistininko, pagalbinio personalo.

Gimnazistas Kristinas Trepenskis parengė viešbučio „Kelmynė“ verslo planą. Kelmėje nėra jokio viešbučio, todėl vaikino nuomone, jo verslo idėja pasiteisintų. Krsitinas pelnė nominaciją „Už optimistinę Kelmės ateitį“.

Mažintų nedarbą

Liolių pagrindinės mokyklos moksleivės Inesa Nekrašaitė ir Laura Vereikytė siūlė Kelmėje įkurti linų fabriką, kuriame būtų 300 darbo vietų. Joms įteikta nominacija „Už socialinių problemų sprendimą, mažinant nedarbą“.

Idėjos autorės „Kelmės kraštui“ aiškino, jog fabrikas būtų naudingas ir žemdirbiams. Jie grįžtų prie linų auginimo.

Lino audiniai nuo seno populiarūs Lietuvoje. Lino drabužiai – sveikesni už sintetinius. Be to, Lietuvoje yra daug auksarankių, prineriančių iš lino siūlų nuostabiausių dalykų.

Linus senelių žemėje sakė augintų ir pačios moksleivės.

Rūpestis sveikata ir ekologija

Rūpestį ekologija ir sveika gyvensena bei sveikata savo verslo idėjoje akcentavo Kelmės J.Graičiūno gimnazijos mokiniai Ignas Makauskas ir Arnas Linkevičius, parengę kepyklėlės UAB „Kelmės duona“ verslo planą.

Vaikinai siūlė nedideliais kiekiais iš ekologiškų produktų kepti duoną ir bandeles. Žaliavą pirktų iš vietos ūkininkų.

Giminingą idėją pasiūlė ir vaikinų bendramokslės iš tos pačios gimnazijos Aušrinė Dapnytė, Greta Kazlauskaitė, Ema Urniežiūtė ir Paulina Makauskaitė. Jos parengė įmonės, pristatančios maistą į namus, verslo planą. Tokios paslaugos Kelmėje niekas neteikia. O būtų visai malonu neišeinant iš namų užsisakyti picą, bandelių ar karštą patiekalą.

Dar pora gimnazistų Tomas Bagdonavičius ir Mangirdas Kazlauskas kurtų kepsninę ir prekiautų kepsniais. Jie pelnė nominaciją už aktyvų savo idėjos gynimą.

Dauguma idėjų nukreipta į jaunimą

Tačiau dauguma galimų moksleivių verslų nukreipta į jaunimą. Antai J.Graičiūno gimnazijos moksleivis Deividas Šetkus siūlo mobilių mokomųjų programėlių verslą. Jam skirta nominacija už verslo idėjos įgyvendinimo realias galimybes.

Kelmės Aukuro pagrindinės mokyklos mokinių komanda: Gytis Valiuška, Viktorija Bružaitė, Monika Viliūnaitė, Gediminas Syrotis parengė riedlenčių ir Wifi parko verslo planą, taip tikėdamiesi išspręsti jaunimo užimtumo problemas.

Jų bendraminčiai ir bendramoksliai Domantas Ivanauskas, Monika Stonaitytė, Simona Janavičiūtė, Vilius Povilaitis Kelmei siūlo baseiną ir boulingą.

Kelmės J.Graičiūno gimnazijos mokinės Aistė Tunikaitė ir Mantvilė Meškauskytė pasiūlė įkurti kavinukę „Pakeliui“ ir pelnė nominaciją už skaniausią verslo idėją.

Elvyravos pagrindinės mokyklos mokiniai Vismantė Gorytė, Aistė Dulskytė, Airidas Butkus, Diana Ivanauskytė, Stanislovas Šepetys parengė UAB „Pramoga“ verslo planą.

Komisija, kurią sudarė verslininkai, ūkininkai, kultūros darbuotojai, turizmo ir verslo informacijos centro atstovai, įteikė moksleiviams dovanų ir nominacijas.

Autorės nuotr.

LINAI: Liolių pagrindinės mokyklos mokinės Inesa Nekrašaitė (dešinėje) ir Laura Vereikytė savo verslą kurtų Kelmėje pastatydamos linų perdirbimo įmonę. Joms atiteko nominacija „Už socialinių problemų sprendimą“. Nominaciją įteikė Kelmės turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Vilija Virbickė ir Verslininkų asociacijos pirmininkas Idelfonsas Petkevičius.

VERSLAI: Skirtingų mokyklų mokiniai parengė įdomių verslo projektų. (Iš kairės) Vaiguviškė Laura Šiušytė įkurtų mobilią parduotuvę – vaistinę, kelmiškiai gimnazistai Mindaugas Šatkauskas ir Ervinas Marengolcas – individualią apželdinimo ir aplinkos tvarkymo įmonę, Ignas Makauskas – nedidelę kepyklą.

ATEITIS: Į Kelmės turizmo ir verslo centrą susirinkęs jaunimas klausėsi paskaitų apie verslo pradžią, galimybes pasiskaičiuoti, ar apsimokės, ir gauti lėšų verslo pradžiai.

PATOGUMAS: Kelmiškės gimnazistės (iš dešinės) Paulina Monkauskaitė, Aušrinė Dapnytė ir Ema Urniežiūtė, tapusios verslininkėmis, tiektų karštą maistą į namus.