Tikras vaistininkas privalo mylėti žmones

Tikras vaistininkas privalo mylėti žmones

Tikras vaistininkas privalo mylėti žmones

Kelmės centre įsikūrusioje „Gintarinėje vaistinėje“ ligų prispaustus žmones draugiška šypsena visuomet sutinka jauna simpatiška moteris. Tai vaistinės vedėja – vaistininkė Vitalija Butautienė. Aukso medaliu Kražių vidurinę mokyklą baigusi Vitalija įgyvendino savo svajonę medicinos akademijoje studijuoti farmaciją. O baigusi studijas, nė kiek nedvejodama grįžo į savo kraštą, nes myli jo žmones ir trokšta kasdien jiems padėti.

Regina MUSNECKIENĖ

reginamus@skrastas.lt

„Nebuvo dienos, kad nenorėčiau į darbą“

– Aukso medaliu baigėte vidurinę mokyklą. Vadinasi, galėjote rinktis bet kokią profesiją. Ar vaistininkės darbas tikrasis Jūsų pašaukimas?

– Visada svajojau apie darbą, kuriuo padėčiau žmonėms. Gydytoja tapti nenorėjau – bijojau kraujo. O vaistinė man kaip tik. Čia taip švaru, sterilu, kvepia vaistais. Jau aštuoniolika metų dirbu, bet neprisimenu dienos, kad nenorėčiau eiti į darbą. Esu laiminga, nes sėdžiu savo rogėse.

Darbas nenusibodo, nes kasdien galiu patarti ir padėti dešimtims žmonių. Įsimenu nuolatinių klientų bėdas. Jie nustemba, kai paklausiu, ar padėjo anksčiau pirkti vaistai. Lieka pamaloninti, kad atsimenu jų sveikatos problemas.

Gydo ne tik vaistai, bet ir dėmesys

– Žmogui, matyt, visada malonus domėjimasis jo problemomis, dėmesys. Kaip Jums tai pavyksta padaryti? Juk daugelis aplenkia kitas vaistines ir pasirenka „Gintarinę“.

– Man tai nesunku. Juk užaugau nedideliame Kražių miestelyje. Kurį laiką baigusi mokslus ten ir gyvenau. Įpratau, kad žmonės vieni kitus pažįsta, domisi vienas kito problemomis. Kelmė taip pat nėra didmiestis. Čia nėra tokios skubos.

Taip jau atsitinka, kad atėjusi į darbą pamirštu visas savo problemas. Gyvenu klientų rūpesčiais. Vaistininkas turi būti geras psichologas. Juk sergančiam žmogui reikia ypatingos atjautos ir dėmesio, pagalbos ir patarimo.

Ne kiekvienas provincijos žmogus, prasčiau pasijutęs, tuoj pat skuba pas gydytoją. Daugeliui paprasčiau užsukti į vaistinę. Nusipirkti vaistų ir nuvyti šalin laikiną negalavimą. O vaistininkas turi spręsti, ar įkalbėti žmogų vis dėlto nueiti pas gydytoją, ar pasiūlyti vaistų. Priklauso nuo to, kiek aiškūs ligos simptomai. Juk vaistininkas neatlieka tyrimų.

Kitąkart ateina garbaus amžiaus moterys. Pasigodoja. Pasipasakoja. Kantriai išklausau, patariu, kaip stiprinti sveikatą – ir jau išeina sveikesnės, linksmesnės.

O kartais iš tolimo kaimo atvažiavęs žmogus įpareigotas nupirkti vaistų pusei kaimo. Atsiveža ilgiausią sąrašą. Tuomet tenka gilintis, kokio stiprumo vieną ar kitą vaistą vartoja to žmogaus kaimynas, konsultuoti.

Vienintelė vaistinė gaminanti vaistus

– Visus aštuoniolika metų dirbate toje pačioje vaistinėje. Pastaruoju metu keitėsi tik jos priklausomybė. Anksčiau vadinta „valdiška vaistine“ dabar tapo „Gintarine“. Kaip pavyko išlikti vienoje darbovietėje?

– Įaugau į šitą kolektyvą. Žmogiškai elgiasi administracija. Be to, mūsų vaistinė turi daug pranašumų. Čia dirba farmakotechnikas, kuris gamina vaistus. Tai atsakingas procesas, kuriam privalau vadovauti. Gaminame įvairius skysčius, emulsijas, dermatologinius tepalus.

Be to, klientas pas mus gali užsisakyti vaistų. Per kelias dienas parsiųsdiname.

Mūsų vaistinė – vienintelė, kurioje laikomos narkotinės medžiagos vėžiu ir kitomis sunkiomis ligomis sergantiems žmonėms.

– Bet didesnė atsakomybė labiau ir įpareigoja. Reikia apdoroti daugiau informacijos.

– Tas tiesa. Vaistų asortimentas – milžiniškas. Kasdien turiu domėtis kiekvienu nauju vaistu, kad galėčiau patarti ir paaiškinti klientui. Be to, vaistininko veikla – licencijuota. Reikia nuolat tobulintis, lankyti seminarus, kad kas penkeri metai pasitvirtintum licenciją.

Profilaktika geriau nei gydymas

– Ar patys vaistininkai žino stebuklingų būdų, kurie padėtų išlikti sveikiems?

– Aš pati nė dienos negyvenu be maisto papildų. Šiandien mus veikia labai daug organizmą žalojančių faktorių: stresas, nesaugumo jausmas, skubėjimas, konservantais persotintas maistas, kompiuteriai, išbalansuota nervų sistema. Tai alina imuninę sistemą. Todėl organizmui reikia padėti.

Būtinai reikia išgerti bent jau žuvų taukų. Šiuo metu vartoju sėmenų aliejaus kapsules. Jos stiprina širdį, valo kraujagysles, padeda kepenims.

Vėliau juos pakeisiu vitaminais arba mikroelementais.

Po vitaminą kasdien turiu kiekvienam savo šeimos nariui. Pavyzdžiui, mergaitėms dažnai reikalingi vitaminai odai ir plaukams, berniukams – padedantys susikaupti. Mano vaikai jau žino, koks vitaminas ar maisto papildas kaip veikia. Jų parekomenduoju ir draugams.

– Ateina ruduo. Padaugės peršalimo ligų. Kaip nuo jų atsiginti?

– Kaip ir minėjau, stiprinant imuninę sitemą. Labai tiks ežiuolė, vitaminas C. Papildus ir vitaminus galima pirkti iš anksto, pasinaudojant akcijomis. „Gintarinėje vaistinėje“ nuolaidos – tikros ir ženklios.

– Ar ligas gali atitolinti koks malonus užsiėmimas, hobis?

– Manau, jog dvasinė būsena, gera nuotaika turi daug įtakos žmogaus sveikatai. Nors turiu labai mažai laisvo laiko, tačiau kasdien stengiuosi pasimankštinti, pabūti gamtoje. Tai stiprina imunitetą, pakelia tonusą.

Žiemą skaitau knygas. Jos nukelia į kitą pasaulį, kitą gyvenimą. Tai irgi padeda bent trumpam pamiršti savo rūpesčius.

Autorės nuotr.

NUOŠIRDUMAS: Nuoširdus „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Vitalijos Butautienės rūpestis į vaistinę užsukančiais žmonėmis ir jų sveikata sergantiems pakelia nuotaiką ir padeda pasveikti.