Ar riedlentininkai rampą statys patys?

Ar riedlentininkai rampą statys patys?

Ar riedlentininkai rampą statys patys?

Penkerius metus Savivaldybės slenkstį minantys jaunieji Šiaulių riedlentininkai iš vienos statybinių medžiagų parduotuvės dovanų gavo 13 OSB plokščių. Iš jų paaugliai gaminsis rampą.

Justina DIKŠAITĖ

justina@skrastas.lt

„Radviliškis turi, o mes?“

Prieš renginį „Šiaulių naktys“ riedlentininkai gavo dovanų trylika plokščių. „Atvežė ir paliko. Supratome, kad rampą teks gamintis patiems“, – pasakojo penkiolikmetis Hubertas.

„Ir statysimės, o ką daryti? Ir nusidažysim patys“, – tikino Hubertas.

Aplink aktyvistą būriavosi apie dvidešimt paauglių. Visi jie su riedlentėmis, nori aktyviai leisti laiką ir sportuoti. „Tačiau esame niekam nereikalingi. Miestui nereikia jaunų žmonių, – įsitikino Hubertas. – Radviliškyje pastatyta tokia gera rampa. Ji yra ir Akmenėje, bet kuriuose miesteliuose, bet tik ne Šiauliuose“.

Paklausti, kodėl nesinaudoja „Beržynėlyje“ įrengta rampa, paaugliai paaiškino gyvenantys centre ir jiems nepatogu po pamokų autobusu važiuoti į kitą miesto galą. Be to, rampa ten nesaugi, pastatyta ne taip, kaip reikia.

Padėtų Didždvario gimnazija

Šiaulių Didždvario gimnazijos direktoriui Vitaliui Balsevičiui riedlentininkų bėdos – gerai žinomos.

„Pavasarį riedlentininkai buvo atėję pas mane ir pasakojo, kad jiems reikia rampos, – prisiminė direktorius. – Važinėdami bulvare, jie apgadina šaligatvio plyteles. Todėl pigiau jiems įrengti rampą, nei klijuoti bulvaro apdailą“.

V. Balsevičius sakė vaikinams padėsiąs rašyti projektą paramai gauti.

„Jei riedlentininkai ateis pas mane, padėsiu jiems parašyti paraišką, o mokyklos stalius pagelbės, statant rampą, – sakė V. Balsevičius. – Esu numatęs, kad tinkamiausia vieta rampai statyti – šalia Didždvario gimnazijos stadiono – senos krepšinio aikštelės vietoje“.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

LAISVALAIKIS: Riedlentininkai renkasi aktyvų sportišką laisvalaikį.

***

„Riedlentininkai – bulvaro dalis“

Šiaulių dailės galerijos direktoriaus pavaduotojas menotyrininkas Virginijus KINČINAITIS, neformaliai globojantis riedlentininkus, raižančius ir šokinėjančius prie galerijos:

– Šalia dailės galerijos besirenkantys riedlentininkai įrodo, kad bulvaras dar gyvas.

Turime suprasti, kad riedlentininkai yra savotiški gatvės artistai ir jiems reikia aplinkinių dėmesio. Reikia, kad kiti žmonės juos pastebėtų ir įvertintų. Todėl riedlentininkai veržiasi iš pietinio miesto rajono į centrą.

Aš esu už gatvės kultūrą, už tai, kad jie tobulinasi ir leidžia laiką kūrybiškai. Ir tai yra ekstremalus sportas, o ne tuščias laiko švaistymas.

Būtų labai gerai, jei juos palaikytų ir kiti, padėtų įsikurti rampos aikštelę.

Šiauliuose beveik nėra jaunimo erdvių ir tai – didelė problema. Nors bulvare trečdalis buvusių parduotuvių pastatų yra tušti, gobšūs nekilnojamojo turto savininkai nesupranta, kad tas erdves galėtų pigiau nuomoti jaunimui ir taip į bulvarą pritraukti daugiau žmonių. Būtent godumas stabdo visą Vilniaus gatvės ir jaunimo gyvenimą.