
Naujausios
„Ruslanas“ atskraidino galingą krovinį
Vakar antras pagal dydį pasaulyje lėktuvas „An-124-100 Ruslan“ į Šiaulių oro uostą atskraidino 110 tonų sveriantį 14,3 metro ilgio rotorių. Tokio dydžio nestandartinis krovinys Šiaulių oro uoste perkrautas pirmą kartą.
Živilė KAVALIAUSKAITĖ
zivile@skrastas.lt
„Pramoninis reikalas“
Vėjo jėgainės dalį, turbinos rotorių, transportinis lėktuvas per Kazachstaną atskraidino iš Kinijos.
Pasak oro uosto orlaivių aptarnavimo pamainos viršininko Mindaugo Brazo, krovinys sveria 110 tonų, jo ilgis – 14,3 m, plotis – 4,5 m, aukštis – 3,9 m.
Oro uosto direktoriaus Romo Mikšio teigimu, įmonė tokį nestandartinį stambiagabaritį krovinį priėmė ir jo krovimo procedūrą atliko pirmą kartą.
„Gali būti, kad šį darbą atlikome ir pirmieji Lietuvoje“, – sakė R. Mikšys.
Šiaulių oro uostas buvo pasirinktas dėl greito aptarnavimo, aukštos kvalifikacijos darbuotojų.
Keliant krovinį dirbo kelios dešimtys specialistų. Krovinys perkeltas pasitelkiant kraną, platformą.
Vakare 30 metrų ilgio vilkikas su rotoriumi pajudėjo iš Šiaulių į Minską (Baltarusija). Tuščias ukrainiečiams priklausantis „Ruslanas“ išskrido į Marselį, Prancūziją.
Siekia būti pirmi
R. Mikšio teigimu, šių metų oro uosto tikslas – pagal krovinių perkrovą tapti pirmuoju oro uostu Lietuvoje.
„Panašu, kad šį tikslą įgyvendinsime. Pernai perkrovėme 5200 tonų krovinių, šiemet planuojama perkopti 6000 tonų“, – sako R. Mikšys.
Tačiau yra ir problemų. Šiaulių oro uosto apkrovos viršija turimą infrastruktūrą, trūksta reikiamų resursų. Šių problemų sprendimas, direktoriaus nuomone, turi rūpėti ne tik įmonei, bet visam regionui.
Šiaulių oro uoste dirba apie 30 darbuotojų.
Pernai oro uosto apyvarta buvo per 5 milijonus litų, pelnas – 120 tūkstančių litų.
Jono TAMULIO nuotr.
LĖKTUVAS: Galingą krovinį gabenantis lėktuvas „An-124-100 Ruslan“ Šiaulių oro uoste nusileido vakar vidurdienį.
TRANSPORTAS: Prie lėktuvo suskubo sunkvežimiai.
PAJĖGOS: Perkeliant krovinį, dirbo kelios dešimtys žmonių.
REZULTATAS: Rotorius kranu buvo iškeltas ant platformos.