
Naujausios
Rajono vaikų tėvai priversti gudrauti
Šiaulių rajono vaikai, pageidavę pradėti mokytis mieste dailės, muzikos ar sportuoti liko už durų. Kadangi rajono ir miesto savivaldybės nesugebėjo susitarti, mokytojai šluosto vaikų ašaras. Dalis tėvų vaikus priversti registruoti mieste.
Rita ŽADEIKYTĖ
rita@skrastas.lt
Nusprendė vienpusiškai
Šiaulių miesto Taryba dar iki prasidedant naujiems mokslo metams nusprendė, kad už kitų rajonų vaikus, norinčius pradėti lankyti miesto neformaliojo švietimo įstaigas turi mokėti rajonų savivaldybės.
Daugiausia tokių vaikų – iš Šiaulių rajono, dalis jų mokosi ir miesto bendrojo lavinimo mokyklose.
„Šiaulių kraštas“ ne kartą rašė, kad du merai socialdemokratai Algimantas Gaubas ir Justinas Sartauskas niekaip negalėjo sutarti, kad rajono Savivaldybė miestui už vaikų lavinimą mokėtų. Sutartis tarp savivaldybių nepasirašyta ir miestas, negaudamas pinigų iš rajono už vaikų ugdymą, jų tiesiog į savo mokyklas nepriima.
Per metus miesto neformaliojo švietimo įstaigoms iš biudžeto skiriama apie 9 milijonus litų.
Politikai privertė pasakyti „ne“
Šiemet į Šiaulių dailės mokyklą nepriimta apie penkiolika rajono pirmamečių vaikų, norėjusių lavinti dailės sugebėjimus.
„Buvome priversti tėvams pasakyti „ne“, – apgailestavo Dailės mokyklos direktorė Irena Šliuželienė.
Rajono vaikų nepriėmė nei muzikos, nei sporto mokyklos.
Šiaulių 1–oji muzikos mokykla, komplektavusi klases gegužę, taip pat ne vienam rajono vaikui turėjo užtrenkti duris.
Priėmę sprendimus nemato ašarų
„Blogiausia, kad buvo priimta tik dalis sprendimo. Nepriimti ir viskas. O kodėl problema neišspręsta iki galo ir nepasirašyta sutartis tarp savivaldybių?“, – stebėjosi Dailės mokyklos direktorė I. Šliuželienė.
„Verkiantį vaiką mačiau ne vieną. Bet verkiančių vaikų nematė nė vienas politikas, priiminėjęs neišbaigtus sprendimus. Vaikai yra priversti dalyvauti suaugusių žmonių politiniuose spektakliuose“, – mano I. Šliuželienė.
Priversti gudrauti
Vienas miesto neformaliojo švietimo įstaigos vadovas tikino, kad tėvai, užpildę prašyme nuorodą, kad gyvena rajone, po kelių dienų sugrįždavo jau su kitu – miesto adresu.
„Neįsivaizduoju, kaip rajone gyvenantys tėvai taip greitai deklaruoja savo gyvenamąją vietą mieste, bet tokių atvejų buvo ne vienas. Ar jie tikrai gyvena Šiauliuose, ar mums tik parašo, kad gyvena mieste, mes netikriname“, – sakė mokyklos direktorius.
Tėvai pasakojo, kad teiravosi rajono mero, ką daryti, kad jų vaikai galėtų mokytis miesto dailės muzikos, sporto mokyklose. Tėvai pasakojo, kad pats meras pataręs registruotis mieste.
A. Gaubas „Šiaulių kraštą“ tikino taip nesakęs, bet kad tai išeitis – pripažino.
„Nors dėl mieste deklaruotos gyvenamosios vietos rajonui nebeateitų gyventojų pajamų mokestis. Mums tai būtų nenaudinga“, – sakė meras.
Lauks teismo išaiškinimo
„Nepasirašėme bendradarbiavimo sutarties su miesto savivaldybe, nes laukiame teismo sprendimo. – aklavietės priežastį įvardijo A. Gaubas.
Į Šiaulių apygardos administracinį teismą kreipėsi Vyriausybės atstovas Šiaulių apskrityje Jonas Novogreckis.
„Norime, kad teismas išaiškintų Šiaulių miesto Tarybos sprendimo teisėtumą. Jeigu teisėta, norėsime, kad rajonas ir miestas pasirašytų sutartį, o jeigu neteisėta, prašysime, kad toks miesto politikų sprendimas būtų panaikintas“, – savo motyvus dėstė J. Novogreckis. Vyriausybės atstovas teigė, kad į jį kreipėsi pats A. Gaubas.
Spalį, kai jau prabėgęs visas mokslo metų mėnuo, teismas turėtų pradėti nagrinėti šį sprendimą.
Redakcijos archyvo nuotr.
APSUKOS: Šiaulių rajono meras Algimantas Gaubas lauks teismo išaiškinimo ir tik tada galbūt pasirašinės sutartį su miesto Savivaldybe dėl rajono vaikų lavinimo.
VAIKAI: Šiaulių dailės mokyklos direktorė Irena Šliuželienė sako, kad politikai nemato vaikų ašarų.