
Naujausios
Laukia universiteto verdikto
Rugpjūčio pabaigoje turėtų paaiškėti, ar Radviliškio pirminės sveikatos priežiūros centras taps Vilniaus universiteto šeimos medicinos rezidentūros baze.
Šie klausimai jau aptarti su fakulteto vadovybe. Galutinis sprendimas turėtų būti priimtas vasaros pabaigoje vyksiančiame šios mokymo įstaigos posėdyje.
„Tikimės pozityvaus sprendimo, kuris PSPC padėtų spręsti šeimos gydytojų trūkumo problemas.
Mediko profesijos siekiančių radviliškiečių studentų Vilniaus universitete yra, todėl pirmiausia mūsų žvilgsniai nukreipti į juos – gal jie susivilios atlikti rezidentūrą savo gimtajame rajone, o vėliau – gal pasiliktų čia dirbti ir po rezidentūros.
Specialistus viliotume ir siūlydami tam tikrą Savivaldybės finansavimą kuris numatytas gydytojų skatinimo socialiniame pakete.
Vilniaus universitete atsidarė ir Slaugos studijos, todėl norėtume pritraukti ir slaugytojus“, – sakė Savivaldybės vicemeras Mindaugas Pauliukas, važiavęs apie tai kalbėtis su universiteto vadovybe.
Radviliškio PSPC svarsto ir dar vieną sveikatos priežiūros paslaugų gerinimo galimybę – drauge su Vilniaus Centro poliklinika norima pasirašyti bendradarbiavimo sutartį informacinių technologijų įdiegimo srityje.
Gerinti paslaugas padėtų pažangios technologijos
Radviliškiečiai tikisi, jog su Vilniaus centro poliklinika pasirašyta bendradarbiavimo sutartis sudarys daugiau galimybių patekti jiems į poliklinikų, kurios galės dalyvauti projekte dėl ambulatorinių slaugos paslaugų teikimo namuose, sąrašus.
Patekęs į šį projektą, Radviliškio PSPC gautų visą reikalingą slaugos paslaugų įrangą – nešiojamuosius elektrokardiografus, kraujo, šlapimo analizatorius. Jų užfiksuoti duomenys iš karto būtų persiunčiami į šeimos gydytojo duomenų bazę.
„Tokie tyrimai bei kitos paslaugos yra teikiamos ir dabar – sunkiems ligoniams perrišamos žaizdos, gydomos pragulos, daroma elektrokardiograma, tačiau nėra to tiesioginio ryšio tarp ligoniui atliktų tyrimų ir gydytojo.
Gavus atitinkamą įrangą, pagerėtų ne tik paslaugų kokybė – būtų geresnė ir rimtų ligų prevencija. Pavyzdžiui, širdies ir kraujagyslių, kai būna labai svarbus nustatytos būklės operatyvus įvertinimas ir pagalba. Taip pat būtų taupomas šeimos gydytojų laikas ir įstaigos lėšos“, – dabartines ir laukiamas paslaugas palygino Radviliškio PSPC direktorė Irena Janušonienė.
Jos pateiktais duomenimis, šiuo metu PSPC teikia paslaugas 241-am ligoniui, iš kurių 204 yra su visiška negalia, o 34-iems reikalinga nuolatinė priežiūra su dideliais poreikiais.
Vienuolikoje PSPC priklausančių medicinos punktų ir trijose ambulatorijose dirba 14,5 etato slaugytojų. Pusę dienos jos dirba vietoje, o kitą pusdienį važinėja pas ligonius.
Vilniaus centro poliklinikos direktoriaus Kęstučio Štaro teigimu, poliklinikoje jau įgyvendinto projekto nauda – didžiulė.
„Dabar per tą patį laiką aptarnaujame daugiau ligonių, todėl nereikia priimti papildomai darbuotojų, taip taupome lėšas. Operatyvus informacijos perdavimas realiame laike padeda sumažinti mirčių“, – projektą teigiamai vertino K. Štaras.
I. Janušonienės teigimu, PSPC reikėtų peržiūrėti ir optimizuoti medicinos punktų sąrašą, kadangi visas funkcijas gali atlikti mobilūs slaugytojai. Kol kas neaiškumų būtų nebent dėl ligonių aprūpinimo medikamentais punktuose.
Pasak direktorės, Radviliškio poliklinikai būtinai reikalingas liftas, apie kurį jau kalbama ne vienerius metus. Jam lėšų tikimasi gauti iš Savivaldybės.
Taip pat PSPC laukia kelių naujų automobilių, kompiuterių, medicininės įrangos. Bus atliekamas ir einamasis patalpų remontas.