
Naujausios
Paniro žmonių akyse
Vakar Prūdelio tvenkinio pakrantėje mirgėjo gedulo žvakelė, bolavo chrizantemų puokštė. Trečiadienio vakarą iš maždaug dviejų metrų gylio Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos naro ištraukta 11-metė šioje vietoje buvo apie valandą gaivinama. Greitosios medikams pajutus pulsą, vaikas reanimobiliu išgabentas į ligoninę. Tačiau, praėjus pusvalandžiui, reanimacijoje mergaitė mirė.
Įvykio liudytojų teigimu, prieš nelaimę keletas vaikų šokinėjo nuo tiltelio, netoliese maudėsi ir suaugusi moteris. Esą viena mergaitė, nušokusi nuo betoninės aikštelės, ant kurios daugybę metų stovėjo šokinėti į vandenį skirtas bokštelis, paniro, trumpam iškilo ir dingo po vandeniu.
Poilsiautojai, supratę, kad kažkas negerai, pradėjo šauktis pagalbos. Atbėgęs gelbėtojas ir dar vienas vyras sušoko į vandenį ieškoti nugrimzdusio vaiko. Tačiau paieškos buvo bevaisės.
Maždaug po 15 minučių nuo pagalbos iškvietimo atvyko gelbėtojai, policija, du greitosios medikų ekipažai. Po kelias minutes trukusių paieškų naras vaiką iškėlė.
Policijos pareigūnų teigimu, prie gaivinamos mergaitės buvo jos mama. Moterį buvo ištikęs šokas.
Paieška po vandeniu – apgraibomis
Nelaimės vietoje trečiadienio vakarą, kaip ir įprasta sezono laikotarpiu, budėjo du "Atžalyno" sporto mokyklos gelbėtojai. Abu vertinami kaip profesionalūs.
Paplūdimių priežiūros ir gelbėjimo tarnybos viršininkas Vidutis Bikinas sakė, kad vienas iš gelbėtojų į nelaimės vietą atbėgo vos išgirdęs poilsiautojų šūksnius apie į vandenį niurktelėjusį ir nebeiškylantį vaiką.
Gelbėtojas, padedant dar vienam vyrui, šoko į vandenį ir ėmė aplink betoninį tiltelį jį šukuoti. Kairiojoje tiltelio pusėje gylis – apie du metrus, o iš galo – 4–5 metrai. Paiešką, anot V. Bikino, apsunkino tai, kad Prūdelio vanduo ganėtinai drumstas, o specialios įrangos šie gelbėtojai neturi, taigi panėrus į vandenį kūną įmanoma surasti nebent jį apčiuopus.
Vilčių buvo mažoka
Policija mirties priežasčiai nustatyti pradėjo ikiteisminį tyrimą. Jo metu bus tikrinamos visos liudytojų pateiktos versijos, mat atsirado teigiančiųjų, jog draugės prieš tragediją čia laiką leido be suaugusiųjų priežiūros.
Jei taip, tada kyla klausimas, kaip Šiauliuose, atokioje Vaidoto gatvėje gyvenusios mergaitės mama atsidūrė prie Prūdelio tvenkinio greičiau už per penkias minutes nuo iškvietimo atvykusį policijos patrulių ekipažą?
Anot Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stoties vyriausiosios gydytojos Eugenijos Kukaitienės, galimybė išsaugoti daugiau nei septynias minutes po vandeniu išbuvusį žmogų yra minimali, o mergaitė, liudininkų teigimu, išbuvo apie 20 minučių. Ar po tiek laiko dar įmanoma išgelbėti gyvybę?
"Manoma, kad realu išgelbėti žmogų, kuris po vandeniu išbuvo iki septynių minučių. Iš tikrųjų, nėra konkretaus minučių skaičiaus, kiekvienas atvejis individualus. Mūsų medikų niekas neinformavo, kiek laiko mergaitė išbuvo po vandeniu. Kai gelbėtojai ištraukė, iš karto pradėjo gaivinti. Po 20 minučių atgaivinti jau mažai vilčių, širdies veiklą dar galima užvesti, bet smegenys jau būna žuvusios", – komentavo gydytoja E. Kukaitienė.
Pasak gydytojos, tokio atvejo, kad Šiauliuose tektų gaivinti skendusį vaiką jau seniai nėra buvę. Šią vasarą tai pirma tragedija Šiaulių mieste bei rajone.
Klausimų daugiau nei atsakymų
Vakar, praėjus parai po tragedijos, "Atžalyno" sporto mokyklos Paplūdimių priežiūros ir gelbėjimo tarnybos viršininkas V. Bikinas sakė su gelbėtojais vis dar ieškantys atsakymų, kaip galėjo nutikti, kad visai netoli kranto buvęs vaikas atsidūrė vandenyje ir neiškilo. Girdėjo kalbant, kad mergaitė nemokėjo plaukti, taigi gal buvo stumtelėta, gal paslydo...
"Kažkokia mistinė žūtis... Sunku", – sakė jaudulio nenuslepiantis gelbėtojų vadovas. Nuo 2004 metų, kai prie Prūdelio telkinio vasaros sezono metu budi "Atžalyno" gelbėtojai, nuskendusiųjų nebuvo.
V. Bikinas kol kas neturi ir aiškaus atsakymo, ar mažametes trečiadienio vakarą prižiūrėjo suaugusieji. Girdėjęs tik tai, kad kažkas drauges matęs su pripučiamomis padangomis. Tada klausimas: kur dingo padanga, mergaitei niurktelėjus į vandenį?
Laukta tragedijos?
V. Bikinas teigia ne kartą kreipęsis į Šiaulių miesto savivaldybę, prašydamas pasirūpinti centrinėje miesto dalyje esančia vienintele maudymviete, išvalyti meldais apaugusią pakrantę, įrengti pliažą, pradėti valyti durpingą dugną, todėl vanduo panirus – labai drumztas.
"Visi miestai kaip miestai gali pasirūpinti savo telkiniais, bet tik ne Šiauliai. Iš Panevėžio, Telšių pavyzdį galėtų imti. Telšiai Masčio ežero pakrantėje net liftą įsirengė. O Šiaulių valdžia, ką... Laukta tragedijos, kad pajudėtų?" – kalbėjo Paplūdimių priežiūros ir gelbėjimo tarnybos vadovas.
Visi miestai kaip miestai gali pasirūpinti savo telkiniais, bet tik ne Šiauliai.