
Naujausios
12-ojo žurnalo numerio viršelyje – Dubysos upės vingiai ties Juškaičių kaimu. Vieno iš žurnalo leidėjų, Bazilionų mokyklos-daugiafunkcio centro direktoriaus Rimanto Gorio žodžiais, pagaliau pavyko įgyvendinti paties R. Ozolo idėją – viršelyje įdėti Dubysos upės nuotrauką, fotografuotą iš paukščio skrydžio. Viršelio nuotrauka – Kurtuvėnų regioninio parko direkcijos.
Žurnalas prasideda Pro memoria archeologei dr. Birutei Salatkienei, kuri amžinybėn iškeliavo pernai gruodį. B. Salatkienė buvo aktyvi žurnalo „Padubysio kronikos“ bendradarbė, redakcinės kolegijos narė, pati ir jos studentai spausdino žurnalo puslapiuose ne vieną straipsnį archeologinių tyrinėjimų tema.
Seimo narys profesorius istorikas Arūnas Gumuliauskas spausdina drauge su Jovita Čepauskaite parašytą istorinio veikalo dalį apie kultūrinę-edukacinę sąjūdininkų veiklą Šiauliuose 1988 – 1990 metais. Straipsnis gausiai iliustruotas istorinėmis nuotraukomis.
Nuolatinis žurnalo autorius Vidmantas Lopeta šiame numeryje spausdina itin vertingą ir įdomų straipsnį apie Stasį Pūtvį-Putvinskį. Straipsnis gausiai iliustruotas nuotraukomis.
Matematikas ir istorikas Vaidotas Kanišauskas svarsto, ar Šiauliai negalėjo būti priešistorine Lietuvos sostine.
Spausdinami ir paties Romualdo Ozolo prisiminimai, kuriuos spaudai parengė ir pristatė Bazilionų mokyklos-daugiafunkcio centro mokytoja Daiva Valančienė. Mokyklos mokytoja Jūratė Formanskė parašė straipsnį apie Bazilionų krašto fotografų Genovaitės ir Vytauto Labinų kūrybinį palikimą.
Profesorius menotyrininkas Vytenis Rimkus 12-ajame numeryje spausdina straipsnį apie neseniai amžinybėn iškeliavusią dailininkę primityvistę Eleną Adomaitienę.
Žurnale spausdinamas ir dar vienas Vidmanto Lopetos straipsnis apie gamtos gėrybių rinkimą ir jų panaudojimą maistui, sveikatai, grožiui.
