Rudiškių kaimo peizažą keičia mini golfo aikštelė

Agnė ir Edvinas Samkai džiaugiasi, kad „Perkūno slėnis“ taps poilsio ir pramogų vieta.
Joniškio rajono Rudiškių kaime Agnė ir Edvinas Samkai įkūrė mini golfo aikštelę. Tiesa, kol kas visa erdvė dar kūrybos įkarštyje, todėl svečių antplūdžio laukiama pavasarį.

Įsigijo seną sodybą

Jaunai Agnės ir Edvino šeimai kilo sumanymas nuošalioje sodyboje įkurti poilsio ir žaidimų vietą. Jie nutarė padaryti mini golfo aikštelę – tokią idėją parsivežė iš užsienio. Svečiuodamiesi Jungtinėse Amerikos Valstijose jie su draugais pabandė žaisti smagų laisvalaikio žaidimą – mini golfą. Patiko, susižavėjo tuo žaidimu.

Mini golfo aikštynui įrengti Samkai pradėjo ieškoti tinkamos vietos – sumanymui įgyvendinti reikėjo daug erdvės ir kaimo romantikos.

Prieš ketvertą metų Joniškio rajono Rudiškių kaime įsigijo seną sodybą, kurią pavadino „Perkūno slėniu“. „Joje viskas dvelkia senove, troba avarinės būklės, kol kas ją „užkonservavome“, langus nudažėme melsva spalva. Yra išlikusių senų medžių. Tikras impresionizmas“, – vaizdingai pasakojo Agnė.

Ant senos medinės trobos pamatų rado žymę – gyvenamasis namas statytas 1939 metais. Kažkada čia veikė paštas. Naujieji savininkai praėjusio šimtmečio troboje rado pašto ženklų, pageltusių laiškų, pašto kortelių. Tarp šiukšlių krūvų surado ir keletą senovinių baldų, buities rakandų, kurie bus panaudoti dekoracijoms.

Išlikę ir daugiau pastatų. Seną tvartą nudažė balta spalva, sudėjo langus, ant sienos prikalė laimės simbolį – pasagą. Netoli tvarto išlikusi sena daržinė, kurią ateityje planuoja pritaikyti šventėms, susitikimams, koncertams rengti.

Geltonas pasakų namelis

Įsigiję Rudiškių kaime sodybą, Agnė ir Edvinas nutarė ne tik išsaugoti senove dvelkiančią aplinką, bet kartu sukurti patrauklią ir aktyviam poilsiui pritaikytą vietą, kad būtų smagu pabūti ne tik šeimoms su vaikais, bet ir aktyviam jaunimui.

„Čia ore sklando praėjusio šimtmečio aura, daug erdvės mintims ir svajonėms“, – džiugiai nusiteikusi kalbėjo sodybos šeimininkė Agnė.

Neseniai Samkai pastatė nedidelį geltoną namuką, kurį vadina pasakų nameliu. Tame namelyje jau kvepia kava, galima pasivaišinti užkandžiais. Čia bus įrengtas nedidelis biuras, bus laikomos golfo lazdos ir kitas reikalingas inventorius.

Jau įrengta ir pati mini golfo aikštelė. Agnė pirmoji išbandė naujus golfo takelius. Ji džiaugiasi – jų šeimos svajonės pildosi. Didieji remontai jau padaryti. Kol kas „Perkūno slėnyje“ laukia kiti darbai – dar reikia sutvarkyti aplinką, įgyvendinti kitus sumanymus. Remonto ir statybų reikalais užsiėmęs sodybos šeimininkas Edvinas. Idėjų nešėja Agnė rūpinasi sodybos įvaizdžiu ir apipavidalinimu, jai smagu pasinerti į kūrybos procesą. Abu Samkai teigė, kad „Perkūno slėnis“ yra jų svajonių vieta ir vizija, kuri priartėjo ir tapo realybe. Pamažu keičiasi įprastas Rudiškių kaimo peizažas.

Mini golfas populiarėja

Samkai pasakojo, kad Amerikoje mini golfas – gana populiarus žaidimas. Pastaraisiais metais šiuo žaidimu domimasi ir Lietuvoje, kuriami nauji mini golfo aikštynai.

Mini golfas – žaidimas ne tik šeimai, smagiai galima praleisti laiką kartu su draugais ir bičiuliais. Svarbu – azartas ir noras aktyviai pramogauti. Pagrindinis principas: žaidėjai turi turėti taiklią ranką – specialia lazda stengiasi kamuoliuką įmušti į takelyje esančią duobutę. „Kuo mažiau, bet kuo taiklesnių, to žaidėjo ir rezultatas geresnis“, – paaiškino Agnė.

„Perkūno slėnis“ – smagi pramogų vieta – tokia jaunos šeimos svajonė ir vizija. Remonto ir kitiems darbams jauna Samkų šeima sulaukė Europos Sąjungos fondų paramos. Be jos nebūtų galėję imtis tokio didelio projekto. Teko nemažai ir savo lėšų investuoti. Savo sodyboje jie planuoja įdarbinti keletą darbuotojų, kurie aptarnaus klientus, padės tvarkyti ir prižiūrėti aplinką.

Edvinas ir Agnė abiem savo sūnums nuolat pasakoja, kad nereikia bijoti bandyti kurti, daryti, nebijoti suklysti, bet nesustoti ir siekti savo tikslo. Jų vaikai nuo mažens mato, kaip statoma, kaip kuriama ir nelengvai siekiama savo tikslo, jiems tai yra savotiškos verslumo ir atkaklumo pamokos.

Kūrybinga ir veržli Samkų šeima tiki savo idėja, kad Rudiškių kaime įkurtas mini golfo aikštynas ir poilsiui sutvarkyta jauki aplinka sudomins čia atvykusius turistus ir svečius.