Turiningas studentų vizitas "Šiaulių krašto" redakcijoje

Artūro STAPONKAUS nuotr.
"Šiaulių krašto" redakcijoje apsilankė Šiaulių valstybinės kolegijos Organizacijos komunikacijos ir rinkodaros studijų 2 kurso studentai.
Kovo 20 dieną Šiaulių valstybinės kolegijos Organizacijos komunikacijos ir rinkodaros studijų 2 kurso studentai apsilankė Šiaulių apskrities laikraščio "Šiaulių kraštas" redakcijoje. Studentai atvyko ne tik susipažinti su dienraščio darbu, kasdienybe ir darbuotojais, bet ir pasisiūlyti kitais metais atlikti praktiką.

Redakcijos darbuotoja Jurgita Juškevičienė ir fotografas Artūras Staponkus šiltai priėmė studentus, pristatė dienraščio veiklą ir atsakinėjo į studentų užduotus klausimus. Vizito metu studentams buvo aprodytos patalpos, kur dirba savo srities specialistai, vieni iš jų – žurnalistai.

Žurnalistė Edita Aksomaitienė ne tik papasakojo, kokiu principu rašomi tekstai, kaip pasiskirstomos sritys, kaip gimsta temos, kaip atrodo darbo savaitė dirbant žurnalistu (nuolat kelyje ir tik pora dienų redakcijoje), bet ir atskleidė, ką reikėtų rašyti straipsniuose, kad sudomintų skaitytoją: "Rašykite, ne kaip šuo įkando žmogui, o kaip žmogus įkando šuniui".

Pasak žurnalistės, nuo profesijos niekur nepabėgsi net atostogų metu – visur mato naujienas ir apie jas praneša kolegoms.

Studentai taip pat buvo pakviesti užeiti į techninį centrą, kur yra maketuojamas "Šiaulių kraštas", Plungės rajono laikraštis "Žemaitis" ir Joniškio rajono laikraštis "Sidabrė". Pamatė, kaip atrodo laikraščio maketas prieš išsiunčiant į spaustuvę, stebėjosi, kad maketuotojas iki 17 valandos turi suspėti sumaketuoti laikraštį ir nusiųsti jį į Vilniuje esančią spaustuvę. Ten laikraštis išspausdinamas ir naktį parvežamas į Šiaulius.

Toks intensyvus darbas, pasak darbuotojų, būna dažniausiai pirmadieniais ir penktadieniais, nes antradieniais ir šeštadieniais skaitytojai jau turi laikraštį laikyti savo rankose.


Šis vizitas atskleidė, koks yra įdomus žurnalisto darbas: nuolatinės naujienų paieškos ir darbas nesėdint vietoje. Ši veikla tobulai tinka žmogui, kuris nori dalintis naujienomis, įžvalgomis ir nebijo bendrauti. 

Studentams "Šiaulių krašto" redakcija pasirodė puiki būsimos praktikos vieta, nes šis darbas ne tik puikiai siejasi su studijų programa, bet ir, kaip sakė darbuotojai, praverstų žmogaus, išmanančio socialinių tinklų administravimą, pagalba.

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Studentus labiausiai sužavėjo laikraščio maketavimas, jie įdėmiai žiūrėjo ir klausėsi kiekvieno žodžio.