Siekti olimpinių svajonių

Salduvės progimnazijos nuotr.
Salduvės progimnazijos mokiniai turi galimybę pasportuoti įvairiose miesto sporto bazėse.

Jau vienuoliktus mokslo metus Šiaulių Salduvės progimnazijos bendruomenė vykdo ugdomojo projekto veiklas. Kiekvienais metais temos yra skirtingos, tačiau išlieka ta pati struktūra, kai per metus organizuojamos keturios netradicinio ugdymo dienos, integruota veikla organizuojama skirtingose Šiaulių miesto erdvėse.

Šiais mokslo metais progimnazijoje vyksta projektas „Ir tu gali pasiekti olimpinę svajonę!“. Lapkritį vykusiose veiklose tema „Uždek savyje olimpinę ugnį!“ salduviečiai aiškinosi, kas yra olimpinės žaidynės, kada ir kur įvyko pirmosios olimpinės žaidynės. Klausėsi sportininkų, Eglės Balčiūnaitės, Edvino Ramanausko, Dovilės Kilty-Dzindzaletaitės, Remaldos Kergytės ir Pauliaus Viktoravičiaus pasakojimų apie nelengvą olimpiečio kelią, apie tai, su kokiais iššūkiais tenka susidurti. Savo žinias mokiniai pasitikrino dalyvaudami viktorinoje. Mokiniai patys kūrė logotipą, maketuodami olimpinį miestelį. Atlikę visas veiklas, jie apibendrino, ką naujo sužinojo, ko išmoko. Vaikai suprato, kad svarbu turėti tikslą bei svajonę ir kantriai siekti.

Praėjusią savaitę mokiniai dalyvavo kitos temos „Judėk – pažink – atrask!“ veiklose, kurios skatintų progimnazijos bendruomenės narių fizinį aktyvumą, stiprintų emocinę ir fizinę sveikatą, formuotų sveikos gyvensenos įgūdžius.

Peržiūrėję vaizdo įrašus apie olimpines sporto šakas ir fizinio aktyvumo naudą, mokiniai diskutavo apie fizinį aktyvumą, jo formas bei naudą žmogaus sveikatai. Priešmokyklinio ugdymo grupių ir 1–4 klasių mokiniai mokėsi taisyklingai pamatuoti savo pulsą ramybės būsenoje ir po fizinės veiklos, aptarė jo pokyčius. 5–8 klasių mokiniai, dirbdami grupėse, kūrė komiksus, kuriuose išryškėjo salduviečių požiūris į fizinį aktyvumą, kuris, mokinių nuomone, yra vienas svarbiausių sveikos gyvensenos veiksnių.

Dalyvaudami šiose veiklose progimnazijos bendruomenės nariai lankėsi įvairiose Šiaulių miesto įstaigose: Šiaulių teniso akademijoje, Šiaulių sporto centre ,,Atžalynas“, UNIQA arenoje, Šiaulių sporto gimnazijoje, ,,Energy gym“ sporto klube, Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijoje, Šiaulių ledo arenoje „Šaulys“, Šiaulių plaukimo centre ,,Delfinas“, Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre, Šiaulių arenoje.

Pedagogai džiaugėsi, kad mokiniai turėjo galimybę išbandyti save įvairiose veiklose, o sporto įstaigos leido organizuoti veiklas jų bazėse.

Tokiomis veiklomis siekiama ugdyti mokinių kompetencijas: komunikavimo, kultūrinę, kūrybiškumo, pažinimo, pilietiškumo, skaitmeninę, socialinę, emocinę ir sveikos gyvensenos.