Redakcijos svečiai

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Gruodžio 19 dieną "Šiaulių krašto" redakcijoje apsilankė Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos 5–10 klasių mokiniai, lydimi mokytojų Zitos Mackevičienės ir Roko Venckaus. "Atvykome susipažinti su žurnalisto profesija", – sakė mokiniai.

Vaikai išgirdo apie daugiau kaip 30 metų gyvuojančio dienraščio istoriją, kaip per tuos metus keitėsi žurnalistų ir maketuotojų darbo specifika.

Moksleiviai susidomėję stebėjo, kaip maketuojamas rytojaus dienos "Šiaulių kraštas", klausinėjo, kokių savybių ir studijų reikia norint tapti žurnalistu, kur reporteriai ieško informacijos, ar lengva prakalbinti pašnekovus.

Svečiai susipažino ir su kalbos redaktorės darbu, stebėjosi, kad ir žurnalistai daro klaidų. Tiesa, daugiausiai dėl skubėjimo. 

Techniniame centre gimnazistai sužinojo, kad čia maketuojamas ne tik "Šiaulių kraštas", bet ir Joniškio rajono laikraštis "Sidabrė", kartais – Plungės rajono dienraštis "Žemaitis". 

Ne vieno mokinio tėvai ar seneliai yra "Šiaulių krašto" skaitytojai. Svečiai taip pat pasakojo, kad Radviliškio rajone yra leidžiami du laikraščiai. Popierinį laikraštį dažniau renkasi vyresnio amžiaus skaitytojai, o jaunimas mieliau skaito straipsnius internete.

Svečiai žadėjo apsilankyti ir "Šiaulių krašto" internetinėje svetainėje www.skrastas.lt.