Projekto „Erasmus+“ svečių savaitė Gytarių progimnazijoje

Visą praėjusią savaitę Gytarių progimnazijoje greta įprastos lietuvių skambėjo italų, lenkų, graikų, turkų kalbos. Kodėl? Visi „gytariečiai“ žinojo, kad priimame svečius – projekto „Erasmus+“ R.E.P.O.W.E.R. partnerius iš Italijos, Lenkijos, Graikijos ir Turkijos. Kalbėjomės, bendravome, piešėme, kūrėme, sportavome, dainavome, keliavome su trisdešimčia mokinių ir jų mokytojų.

Ką pamatėme?

Važiavome ir svečiams aprodėme Šiaulių apylinkes, pasigrožėjome nuostabiąja Kuršių nerija, keliavome kopomis, galerijoje „stebėjome“ gintaro gimimą, Lietuvos istoriją papasakojome aplankydami Trakus ir Vilnių.

Ko išmokome?

Veiklose, aptarimuose, pristatymuose įsitikinome, kad ekologinės, saugaus pasaulio kūrimo problemos yra labai panašios visose šalyse. Dar kartą patvirtiname, kad mes patys atsakingi už žemę, kurioje toliau gyvensime, tik mes turime įvardinti ir spręsti tvarios gyvensenos problemas, drauge ieškoti sprendimų, atsinaujinančios energijos šaltinių. Juk šio projekto esmė ir tikslas – globalinio atšilimo problemos, sprendimai ir būdai apsaugoti savo ateitį. Apie tai kalbėjo visų šalių projekto dalyviai. O didžiausias realus darbas, kurį atlikti pakvietė lietuvių komanda, – eko fermos modelio sukūrimas 3D spausdintuvu.

Kiekvienos šalies mokiniai buvo atsakingi už tam tikros modelio dalies sumanymą, įgyvendinimą, pristatymą.

Ką supratome?

Mes, Gytarių progimnazijos bendruomenė, paaugome vienybe, susiklausymu, greitu problemų sprendimu. Aštuoniolika bendruomenės šeimų, kuriose gyveno svečiai mokiniai, patyrė savotišką iššūkį, įgavo naujos patirties bendrauti su skirtingų kultūrų, tradicijų žmonėmis. Puikiai visi susitvarkė su šiomis užduotimis, visiems skambėjo nuoširdus svečių AČIŪ.

Kas toliau?

Laukia kiti susitikimai, naujos patirtys, tęsiamos senos ir kuriamos naujos draugystės, atliekamos kitos, naujos projekto užduotys, veiklos. Jau aplankę Siciliją, priėmę svečius Šiauliuose, Lietuvoje, lauksime kitos kelionės, kitų iššūkių.

Iki pasimatymo, Lenkija!


Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Užs. Nr. 540819