Parodoje – kita Šiaulių pusė

Gimnazijos nuotr.
Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos dailės mokytojos Daivos Leliukienės tapybos darbų parodoje – tokie pat ir kartu kitokie Šiauliai, namai, kiemai ir spalvos.

 

Lapkričio 23 dieną VU Šiaulių akademijos bibliotekoje buvo atidaryta Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos dailės mokytojos Daivos Leliukienės tapybos darbų paroda „Kita Šiaulių pusė“. Tai pasakojimas apie beveik penkerių metų klaidžiojimus ar atradimus čia pat – kitame kieme, anot pačios autorės, ne paradinėje miesto pusėje.

„Kartais, klaidžiojant kiemais, saulės blyksnis pro namų tarpelį taip nuspalvina aplinką, kad lieku vis iš naujo nustebusi. Kartais atrandu netikėtus architektūrinius sprendimus, darinius, kurie gatvės šviesoje tampa mistiškais. Praūžęs lietus, iškritęs sniegas, šaltas rūkas vakare visiškai pakeičia pilkų daugiabučių nuotaiką. Dievinu prieblandos laiką, nes apšvietimas ir spalvos kinta kas minutę. O šiauliečiai tuo metu namuose šildo vakarienę, žiūri televizorių ir visai nepastebi manęs – tyliai kieminėjančios“, – taip, pristatydama naują parodą, kalbėjo parodos autorė.

Savo turiniu netikėtą parodą surengusią mokytoją sveikino gausiai susirinkę gimnazistai, kolegos, pažįstami, draugai. Paroda veiks iki gruodžio 16 dienos.