NATO kariai mokė gimnazistus atpažinti melagienas

Gimnazijos nuotr.
Po NATO karių pristatymų ir interaktyvių žaidimų gimnazistai galėjo išbandyti karinę amuniciją ir priimti iššūkį atlikti fizinius pratimus vilkint 15 kilogramų sveriančias liemenes.

 

Lapkričio 17 dieną Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje III ir IV klasių mokiniams vyko paskaita – praktinis užsiėmimas anglų kalba ,,NATO misija. Informacinis atsparumas ir dezinformacijos iššūkiai socialinėse medijose”. Užsiėmimą vedė NATO priešakinių pajėgų bataliono (angl. Enhanced Forward Presence, eFP) kariai iš Nyderlandų ir Čekijos kartu su nevyriausybinės organizacijos Debunk.org atstovais.

Kariškiai, vykdantys taikos misiją Lietuvoje, pristatė NATO istoriją, tikslus ir principus, kuriais veikia NATO pajėgos visose šalyse – narėse. Mokiniai dalyvavo interaktyviame žaidime, kurio atsakymus jie galėjo išgirsti ir pamatyti trumpame video apie Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją (NATO – North Atlantic Treaty Organisation). Antrojoje užsiėmimo dalyje NVO Debunk.org atstovė mokiniams priminė, kas yra dezinformacija, detaliai paaiškino kaip veikia botai, troliai, kaip sukuriamos melagienos (angl. “fake news”) ir kaip jas atskirti nuo tikrų faktų. Mokiniai klausė kariškių apie jų kasdienybę, iššūkius, apie motyvus pasirinkti tokią karjerą bei dezinformacijos sklaidą, jos greitį ir NVO Debunk.org veikimo principus. Po pristatymų ir interaktyvių žaidimų gimnazistai galėjo išbandyti karinę amuniciją ir priimti iššūkį atlikti fizinius pratimus vilkint 15 kilogramų sveriančias liemenes.

Dėkojame svečiams už galimybę pagilinti žinias apie NATO ir jos misiją bei išsamius patarimus, kaip elgtis socialinėse medijose susidūrus su netinkamo, melagingo ar propagandinio turinio žinutėmis. Už pagalbą organizuojant susitikimą esame dėkingi gimnazijos partneriams Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacijai LAKMA.