Mokinių mokomųjų bendrovių kalėdinėje mugėje ,,eXpo 2023“ janoniečiai demonstravo savo verslus

Gimnazijos nuotr.
Iš kairės: MMB „PIGA“ marketingo viceprezidentė Ieva Pliūraitė (II b), prezidentė Patricija Čerapaitė (II b kl.) ir finansų viceprezidentė Austėja Ulevičiūtė (II b). Nuotraukoje nėra gamybos viceprezidentės Gabijos Kviliūnaitės (II b).

 

Gruodžio 8 dieną Lietuvos parodų ir kongreso centre LITEXPO vyko moksleivių mokomųjų bendrovių (MMB) verslų kalėdinė mugė ,,eXpo 2023“, kurioje pristatomos mokinių bendrovės bei jų gaminami produktai. Iš visos Lietuvos į ją susirinko net 130 mokomųjų bendrovių.

Šiemet į šią mugę buvo pakviesta ir Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokinių mokomoji bendrovė „PIGA“, kuriai vadovauja Patricija Čerapaitė (II b kl.). Bendrovėje dirba dar trys II b kl. gimnazistės: Ieva Pliūraitė (marketingo viceprezidentė), Austėja Ulevičiūtė (finansų viceprezidentė) ir Gabija Kviliūnaitė (gamybos viceprezidentė). ,,PIGA“ gamina rankų darbo vonios burbulus su natūraliais pušų spygliais.

Pradžia į mokomąjį verslą buvo „AcceleratorX“ programa, kuri leidžia steigti mokinių mokomąsias bendroves. Kuriant realų verslą, mokiniai mokomi valdyti savo bendrovę nuo įkūrimo pradžios iki jos uždarymo. Pradinis kapitalas gaunamas už išplatintas akcijas, kurias atsiunčia VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ (LJA). Šioje praktinėje veikloje gimnazistės įgyvendina visą verslo valdymo ciklą: įkūrė bendrovę, iš išplatintų akcijų sukaupė pradinį kapitalą, planavo, kūrė savo produktą bei jį pardavinėjo, vykdė rinkodarą, tvarkė finansines apskaitas, dalyvavo „Lietuvos Junior Achievement“ organizuojamoje verslumo ir inovacijų stovykloje, įvairiuose ,,eXpo“ renginiuose, susitikimuose verslo modeliams pažinti.

Janonietės kalėdinėje mugėje „eXpo 2023“ iš komisijos narių sulaukė nemažai komplimentų, gavo naudingų patarimų, kaip išgryninti produkto išskirtinumą, tikslinį vartotoją bei kaip patobulintį patį gaminį.

Gruodžio 14 dieną Kalėdinė mokinių mokomųjų bendrovių mugė surengta ir Juliaus Janonio gimnazijoje. Joje kartu su ,,PIGA“ dalyvavo dar dvi mokomosios gimnazistų bendrovės. MMB „Candelite“ šioje mugėje pristatė rankų darbo žvakes iš natūralaus bičių vaško, kurias dekoruoja įvairiausioms progoms. Šiai MMB vadovauja Kristautas Lebedis (IV b). Bendrovėje dirba dar trys gimnazistai: Tėja Sauliūtė (IV e) – marketingo viceprezidentė, Mykolas Mikšys (IV b) – finansų viceprezidentas ir Odeta Morkūnaitė (IV e) – gamybos viceprezidentė ir MMB „InkBloom“, kuri gamina tvarius raštuotus tušinukus ir atvirutes iš popieriaus bei perdirbto popieriaus. Atvirutės dekoruojamos augalų vaizdais ir pridedama augalo sėkla prie sukurto gaminio. Šiai MMB vadovauja Ūla Bubliauskaitė (II a). Bendrovėje dirba dar keturi II a klasės gimnazistai: Julius Dambrauskas – marketingo viceprezidentas, Ūla Garalevičiūtė – finansų viceprezidentė ir Amelija Oliškevičiūtė bei Augustas Skirmantas, kurie atsakingi už gamybą.

Mokinių mokomųjų bendrovių veiklą koordinuoja ekonomikos ir verslumo mokytoja Aurelija Šmitienė.