Mėnuo Vokietijoje – kaip nuostabi pasaka

Organizatorių nuotr.
Vokiečių programos ,,Deutschland erleben“ des Internationalen Preisträgerprogramms laimėtojai iš įvairių šalių apdovanoti mėnesio trukmės stipendija gyvenimui Vokietijoje. Tarp jų ir Juliaus Janonio gimnazijos trečiokė Greta Linkutė – viena iš trijų stipendiją laimėjusių Lietuvos moksleivių.

 

Aš, Greta Linkutė, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos trečios klasės mokinė, esu 2023 metų vokiečių programos, ,,Deutschland erleben“ des Internationalen Preisträgerprogramms, laimėtoja. Iš Lietuvos šią programą laimėjo tiktai trys dalyviai, tarp jų buvau ir aš. Konkurso sąlygos buvo ganėtinai paprastos – parodyti, kokios būtų mano svajonių 24 valandos Vokietijoje. Kaip tai atskleisti, padainuoti ar parašyti buvo mūsų pasirinkimas.

Aš savąją dieną aprašiau kaip pasaką ir laimėjau mėnesio trukmės stipendiją Vokietijoje. Per tą mėnesį susipažinau su be galo daug žmonių iš įvairiausių pasaulio kampelių, tokių kaip Azerbaidžanas, Kamerunas, Venesuela, Brazilija, Madagaskaras, Airija ir pan. Kartu dvi savaites keliavome po visą Vokietiją – Berlyną, Miuncheną, Boną, Kiolną, Celle. Aplankėme labai daug įvairių, gražių vietų, o su tokia nuostabia kompanija keliauti buvo dar smagiau. Užmegztos draugystės man yra labai svarbios ir neįkainojamos.

Likusias dvi savaites gyvenome laikinose šeimose. Dabar aš turiu dvi šeimas, skirtingose šalyse, abiejose esu laukiama. Tos dvi savaitės praskriejo taip greitai, nespėjusi atvykti jau turėjau išvažiuoti. Visgi spėjau susipažinti su Vokietijos mokyklų sistema, su dar daugiau įvairių žmonių, aplankiau naujų Vokietijos vietų ir pamilau savąją šeimą. Atvykdama buvau pasiruošusi karštiems, šaltiems orams, ilgoms kelionėms traukiniais, ilgiems pasivaikščiojimams po miestus ir panašiai, bet nebuvau pasiruošusi atsisveikinti. Paskutinė diena Vokietijoje buvo viena jautriausių dienų mano gyvenime. Laikas bėga greitai tik su tais žmonėmis ir tose vietose kur iš tiesų yra gera. Esu be galo dėkinga Vokietijos ambasadai Lietuvoje, savo vokiečių kalbos mokytojai Ingridai Bagučianskienei, savo šeimai ir draugams, kurie tikėjo manimi nuo pat pradžių. Ši stipendija man padėjo išmokti vokiečiu kalbą žymiai geriau bei suprasti, kad visas baimes galima įveikti, o jas įveikus pamatyti, koks gražus yra pasaulis ir jame gyvenantys žmonės. Taigi, AČIŪ:)