Liaudiškų šokių kolektyvas „Liuoksinis” išleido dar vieną abiturientų kartą

Gimnazijos archyvo nuotr.
„Liuoksinis“ puoselėja lietuviško šokio tradicijas ir kasmet pritraukia vis daugiau šokėjų – šiais metais ant scenos šoko net 76 gimnazistai, kurie ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų atstovavo gimnazijai ir garsino jos vardą.

 

Gegužės 10 dieną Juliaus Janonio gimnazijos liaudies šokių kolektyvas „Liuoksinis” (vadovė Asta Rimkuvienė) kvietė bendruomenę vakarą praleisti liaudiško šokio ritmu. Nuostabiomis šokio gijomis apipintas ir tradicija tapęs šventinis koncertas šiais metais pavadintas „Užtekėjo mėnesėlis”. Tai jau ketvirtasis toks renginys kolektyvo istorijoje, kuriame daugiau kaip 70 šokėjų publikai dovanojo šokį, subtiliai persipynusį su dvyliktokų kurta istorija.

Šį pavasarį „Liuoksinis” į naują gyvenimo etapą išlydi itin gausią – 29 abiturientų – kartą. Tradiciškai vyriausieji „liuoksinukai” prisiėmė atsakomybę sukurti scenarijų (jo autore tapo dvyliktokė Gytė Kulikauskaitė) ir jį įgyvendinti. Su šia užduotimi šokėjai susidorojo puikiai: pasitelkę vaidinimo galią ir lengvą šokio žingsnelį, abiturientai kartu su kitomis kolektyvo grupėmis žiūrovams surengė nepamirštamą reginį.

Publika žavėjosi ne tik jaunystės polėkio įkvėptais šokėjais bei išskirtiniais šokiais, bet ir šmaikščiais vaidinimų intarpais. Tautiniais drabužiais apsirengusios kolektyvo abiturientės visą salę nukėlė į veiksmo vietą – bažnytkaimį, kuriame nuskambėjo džiugi žinia: čia bus iškeltos vestuvės! Veiksmui pamažu besirutuliojant ir į jį įpinant liaudiškus šokius, atskleidžiamas pasiruošimas tokiai ypatingai šventei: kviečiami svečiai, siuvamos suknelės, ruošiamos vaišės. Visgi vestuvėms pasiruošus kyla bruzdesys – tądien žiedus mainančios poros niekas neranda, kol iš naujo perskaitomas vestuvių skelbimas. Paaiškėja, jog švenčiamos visai ne vestuvės, o abiturientų išleistuvės!

Dvyliktokų išleistuves šventė ne tik patys abiturientai ir jaunesnieji gimnazistai, bet ir Juliaus Janonio gimnazijos mokytojos, administracijos atstovės, gimnazistų mamos ir net vienuolika šokių kolektyvo „Liuoksinis” alumnų. Ant scenos jie rodė įvaldytus liaudiško šokio žingsnius bei tapo spektaklio dalyviais – svarbiausiais į vestuves – išleistuves kviestais svečiais.

Po finalinio šokio, griausmingai užbaigusio koncertą „Užtekėjo mėnesėlis”, mikrofoną į rankas paėmė dvyliktokės Greta Kalinauskaitė ir Elinga Kalabuchovaitė. Abiturientės nuoširdžiai dėkojo mokytojams ir tėveliams. Gimnazijos direktorius Saulius Vaivada džiaugėsi surengtu koncertu ir didžiavosi, jog kolektyvas puoselėja lietuviško šokio tradicijas ir kasmet pritraukia vis daugiau šokėjų – šiais metais ant scenos išvydome net 76 gimnazistus, kurie ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų atstovavo gimnazijai ir garsino jos vardą. Už begalinį rūpestį, nesibaigiančią meilę šokiui ir pasitikėjimą abiturientų laida dėkojo kolektyvo vadovei Astai Rimkuvienei. Renginį vainikavo vadovės padėka paskutinį koncertą sušokusiems abiturientams.

Tradicija tapęs koncertas šiais metais tapo ypatingas kartu su juo pristatyta abiturientų portretų foto paroda. Kiekvieną kolektyve „Liuoksinis” šokantį dvyliktoką įamžino Juliaus Janonio gimnazistės Brigita Cinkutytė ir Ignė Jankūnaitė. Fotografės dviem portretais atskleidė ne tik abiturientų meilę liaudiškam šokiui, bet ir kaip jų šokių žingsneliuose matomas entuziazmas persikelia į kasdienybę. Šiuo metu foto paroda eksponuojama Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje.