„Kolorito“ paroda „Aš – kaip didelė šizofrenijos spinta“

Gimnazijos nuotr.

 

Gruodžio pabaigoje atidarėme Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos dailės studijos „Koloritas“ parodą „AŠ – KAIP DIDELĖ ŠIZOFRENIJOS SPINTA“. Visus kūrinius galima apžiūrėti VUŠA (Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos) bibliotekos antro aukšto galerijoje. Studijos vadovė Marytė Ruzgytė.

Sielai kartais reikia leisti paklajoti. Bet didžiausia problema – mes nuolatos jos nepaleidžiam. Mūsų dvasios vėjams norisi nerti giliai į atmintį ir prisisiurbti senų prisiminimų dulkių. Ar galima jais pasitikėti? O gal verta leisti sielai minutėlei nuklysti dar neišmintais minčių takais? Kas, jei nebesuprasime, kuriuo taku sugrįžti?

Visas gyvenimas – vienas didelis lošimas, dėl to kartais verta žengti rizikingą žingsnį.

Šįkart leidome savo sieloms elgtis, kaip jos nori. Vienos kuriam laikui nusėdo tyloje, kai kurios strigo minčių spūstyse, dar kitos leidosi į kelionę stebėti pasaulio. Vargu, ar suklysiu, teigdama, jog už kiekvieno paveikslo stiklo galima įžvelgti autorių sąmonės žaidimus. Visi savaip žavingi, o neretai ir gąsdinantys. Kad ir kaip būtų, iš jų veržiasi šviežias laisvės gurkšnis, kuris padrąsins ieškoti, o galbūt ir maištauti. Mes jau seniai išmokome laviruoti tarp dviejų pusių, nors iš tiesų kaskart vis labiau įklimpstame gyvenimo vandenyse. Šįkart esame pasiruošę parodyti plaukimą transcendentinėje upėje. Kurdami sugebėjome apnuoginti savo sielas, o ar tą sugebėsite padaryti ir Jūs?