Juliaus Janonio gimnazijos moksleivių sėkmė šalies Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje

Gimnazijos nuotr.
Lietuvos lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados prizininkės, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos moksleivės (iš kairės) Urtė Kavaliauskaitė ir Ilzė Česnavičiūtė.

 

Kovo 16 – 17 dienomis Druskininkuose įvyko Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados šalies etapas. Jame dalyvavo ir šauni mūsų miesto komanda – keturi moksleiviai, geriausiai pasirodę Šiaulių miesto olimpiadoje: Ilzė Česnavičiūtė bei Urtė Kavaliauskaitė iš Juliaus Janonio gimnazijos bei Kotryna Matuliokaitė ir Neilas Beniušis iš Didždvario gimnazijos.

Olimpiadoje dalyvavo daugiau nei 140 moksleivių: visų Lietuvos miestų ir miestelių bei užsienio lietuvių (Vokietijos, Liuksemburgo, Latvijos) atstovai, geriausiai mokantys lietuvių kalbą bei literatūrą. Gimnazistai turėjo atlikti sudėtingas užduotis: atsakyti į testo klausimus ir parašyti esė. Kebliausi klausimai, moksleivių nuomone, buvo apie patarmes, neprograminių rašytojų kūrybą. Ypač sunku buvo parašyti 350 žodžių rašinį per dvi valandas.

Kitą dieną vyko olimpiados uždarymo šventė. Rezultatai nudžiugino: nepaisant didžiulės konkurencijos, Juliaus Janonio gimnazijos mokinės Urtė Kavaliauskaitė (III klasė, mokytoja D. Žukauskienė) ir Ilzė Česnavičiūtė (II klasė, mokytoja A. Ganusauskienė) savo amžiaus grupėse užėmė III vietas. Gimnazistės buvo apdovanotos medaliais, diplomais, atminimo dovanėlėmis.