Juliaus Janonio gimnazijos dailės studija „Koloritas” pristatė unikalią parodą „Mingailės grojaraštis”

Parodos atidaryme gimnazistai pristatė savo darbus ir pasidžiaugė pirmąkart matydami įrėmintus savo kūrinius, prie kurių dirbo ištisus metus. Grojaraščių autorė ir parodos įkvėpėja Mingailė Alijošiūtė – šešta iš dešinės.

 

Naujuosius metus Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos dailės studijos „Koloritas” (vadovė Marytė Ruzgytė) jaunieji menininkai pradėjo ypatingai: grįžę po atostogų, sausio 10 dieną, Vilniaus universiteto bibliotekos Šiaulių akademijos informacijos centre atidarė parodą „Mingailės grojaraštis”.

Gimnazistai visus metus ketvirtadieniais, po pamokų, skubėdavo į „Kolorito“ studiją, kitaip vadinamą celę gimnazijos rūsiuose, kurti ir tobulinti savo darbų.

Šįkart studijos vadovė M. Ruzgytė pasiūlė netikėtą idėją: paveikslus kurti pasiremiant „Kolorito” narės Mingailės Alijošiūtės grojaraščių pavadinimais. Tokia tema pasirinkta neatsitiktinai – norėta nustebinti, intriguoti, paskatinti mąstyti.

Panašu, jog pavyko: parodos lankytojai iš vienų pavadinimų sukrizendavo, prie kitų sustodavo pamąstyti: atrodo, pavadinimas aiškus, bet mintį tartum slepia visai kitokią, kurią reikia atplėšti kaip popierėlį nuo saldainio.

„Visus metus matyti draugus, kuriančius pagal mano grojaraščių pavadinimus, buvo tarsi keistas sapnas. Smegenų takeliais kiekvieną dieną tiek minčių kažkur skuba, lekia, dėl to nuostabu ir keista, jog parodai buvo pasirinkta apie trisdešimt žodžių junginių, gimusių mano galvoje ir vėliau tapusių grojaraščių pavadinimais“, – pakviesta tarti žodį, pasakojo Mingailė.

Anot jos, beveik visos įdomesnės mintys jai kyla naktimis, o vėliau „vaidenasi” einant į mokyklą arba namo. Todėl tais žodžių junginiais ir pavadina savo grojaraščius, kad jie iškristų iš galvos ir vietą užleistų svarbesniems dalykams, tokiems, kaip istorijos datos ar biologijos sąvokos.

„Niekad negalvojau, kad aš, ta, kuri viską pasakoja kitų žmonių sukurtų dainų žodžiais, kažkur užrašysiu dešimtis galvoje pasiklydusių žodžių, o jais pasinaudos kiti ir per piešinius papasakos savo istorijas,” – parodos anotacijoje rašo Mingailė.

Jaunieji dailininkai kūrė paveikslus grojaraščių pavadinimais “Atiduodu paslaptį Lietuvos pajūriui”, “Gyvenimo modelinas”, “Vienkartinės šypsenos”, kitais pasirinktais iš Mingailės grojaraščių arsenalo.

„Kolorito“ studijos paroda „Mingailės grojaraštis“ eksponuojama Vilniaus universiteto bibliotekos Šiaulių akademijos informacijos centre. Paroda vyks iki vasario 10 dienos. Kviečiame apsilankyti.

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos klubo „Tebūnie šviesa“ žurnalistė