Juliaus Janonio gimnazijoje – vokiečių kalbos dienos

Juliaus Janonio gimnazijos nuotr.
Gimnazistai, mokytojai ir visi norintys vokiečių kalbos savaitės pabaigoje dalyvavo viktorinoje.

Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“ spalio 16– 20 dienomis Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje pralėkė su šūkiu „Mokykis vokiečių kalbos kartu! – Lerne Deutsch mit!“.

Gimnazistai, mokytojai ir visi norintys visą savaitę mokėsi gimnazijoje „išbarstytus“ žodžius, o savaitės pabaigoje dalyvavo viktorinoje.

TOP 10 stropiausių ir daugiausiai vokiečių kalbos žodžių išmokusių savaitės gimnazistų: Martynas Valančius, I c; Povilas Petrutis, I c; Mantvydas Jasas, I KTU; Aivaras Džiugys, I KTU; Urtė Rimdeikytė, I KTU; Saulius Čepaitis, I KTU, Dovilė Balbonaitė, I KTU, Gabrielis Martinaitis, II KTU; Kipras Milašauskas, I c; Lija Liovinaitė, I c klasė.

Visą savaitę pamokų metu savo įspūdžiais iš Vokietijos dalijosi Greta Linkutė, III d klasės mokinė. Ji šiais metais laimėjo mėnesio trukmės Vokietijos ambasados stipendiją, nes jos sukurta svajonių pasaka buvo vienas iš geriausiai įvertintų Lietuvos moksleivių darbų vokiečių kalbos kūrybiniame konkurse „Deutschland erleben“.

IV a klasės mokinys Aistis Šukys pasakojo ir dalijosi savo patirtimi su I –II klasių gimnazistais apie darbo galimybes, mokant vokiečių kalbą Lietuvoje ir Vokietijoje, išlaikytą DSD I egzaminą. Jis buvo išvykęs gilinti vokiečių kalbos žinių į Varšuvą, nes gavo finansinę paramą iš Centrinės užsienio švietimo sistemos valdybos (ZfA). Aistis ruošiasi DSD II egzaminui ir svarsto apie studijas Vokietijoje.