Juliaus Janonio gimnazijoje skambėjo duetų koncertas

Gimnazijos nuotr.
„Duetų“ atlikėjai po koncerto sustojo bendrai nuotraukai.

 

Kovo 2 dieną Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos bendruomenės laukė ypatingas renginys – Mokinių seimo organizuotas duetų koncertas „Kartų kartos”. Renginys, reikalaujantis išskirtinės drąsos ir pasitikėjimo: lipti į sceną ir dainuoti bendruomenei.

Pradėdama renginį, gimnazijos grupė „Parafrazė” (vadovė Inga Valaitienė) griausmingu pasirodymu išjudino publiką. Prieš kviesdamos į sceną pirmuosius atlikėjus renginio vedėjos Medėja Šalkutė ir Greta Kalinauskaitė dar spėjo papasakoti, kad Mokinių seimo idėja suorganizuoti „duetus“ ne nauja. 2010 metais vyko pirmasis koncertas, 2016 metais antrasis, taigi, šitas gimnazijos istorijoje jau trečias. Visi jie sulaukė itin didelio populiarumo.

Pirmąjį duetą – mokyklos direktorių Saulių Vaivadą bei III a klasės gimnazistą Orestą Šarauską – nekantraujantys žiūrovai į sceną kvietė garsiais plojimais. Direktorius ir gimnazistas surengė įspūdingą šou – skraidė popieriniai lėktuvėliai, dainuodami Teisučio Makačino dainą „Reikėjo berniukams“ jiedu vaikščiojo ne tik po sceną, bet ir salėje, o pasirodymą baigė išsirišdami plaukus. Šio dueto pasirodymo metu ore tvyrojo nuostaba, o ir iš plačių žiūrovų šypsenų buvo nesunku spręsti, kad tokiame amplua, kuomet laikydamas mikrofoną gimnazijos direktorius ne sako kalbą, o dainuoja su gimnazistu, veikiausiai nė vienas bendruomenės narys savo vadovo nebuvo matęs.

Veržliam pirmajam pasirodymui kontrastingai nuskambėjo antrasis – sesių Agnės ir Gabrielės Šarauskyčių – duetas. Buvo akivaizdu, kad merginų jautriai atlikta Ievos Narkutės daina „Raudoni vakarai” palietė ne vieno žiūrovo širdį bei privertė susimąstyti apie skaudžią Lietuvos istoriją

Bet ilgai likti susimąsčius publikai nebuvo kada – į sceną užlipo dar viena mokyklos grupė – „Empyrean” (vadovas Laimonas Tamošiūnas). Po trankios „Metallicos” dainos – vėl švelnus, lyriškas atokvėpis: III b klasės mokinys Kristautas Lebedis su savo mama Jurgita atliko lietuvių liaudies dainą „Šią naktelę“. Kūrinys buvo atliekamas be akompanimento, o jam baigiantis „Su broleliu obelėlę / Sodinau sodinau” traukė visa salė.

Staigmenos vijo viena kitą. Po mamos ir sūnaus pasirodymo prie fortepijono žengė viena iš renginio vedančiųjų Medėja Šalkutė, kviesdama anglų kalbos mokytoją Kristiną Urbonienę paskambinti keturiomis rankomis Anton Diabelli „Rondo“ . Melodija kelioms minutėms leido pamiršti kasdienybę ir pasinerti į nuostabų garsų pasaulį.

Po gal jau šiek tiek primirštų populiarių lietuviškų dainų labirintus publiką vedžiojo Kristautas Lebedis su tėčiu, jiedu atliko Vido Bareikio dainą „Ežero dugne”.

Kelionę po lietuviškų hitų pasaulį tęsė muzikos mokytoja Inga Valaitienė kartu su savo mokiniu Mykolu Mikšiu: skambėjo žinoma Vytauto Kernagio daina „Žiemą vasarą”.

Koncerto laikas prabėgo bemat. Renginį užtikrintai užbaigė kita gimnazijos grupė „Juodasis dobilas” (vadovas Laimonas Tamošiūnas), po kurios pasirodymo garsiais aplodismentais gimnazijos bendruomenė dėkojo atlikėjams, Mokinių seimui bei Neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėjai Daivai Gedminienei už tokį nuostabų renginį. Dalyviai buvo apdovanoti renginio rėmėjų – restorano „Trys”, EnterVR ir Apollo boulingo – prizais ir gimnazijos Mokinių seimo padėkomis.

Žmonės iš salės ėjo šypsodamiesi. Buvo akivaizdu: tokie renginiai vienija gimnazijos bendruomenę, padeda tobulėti ir stiprėti.