Jaunieji mokslininkai grįžo su apdovanojimais

Gimnazijos nuotr.
Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos klubo MES jaunųjų mokslininkų komanda – ES jaunųjų mokslininkų konkurso laureatai. Iš dešinės: Martynas Bukis, Aistis Šukys, darbo vadovė fizikos mokytoja Valentina Rakužienė, Evelina Riukaitė.

 

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos gimnazistai balandžio 5 – 7 dieną dalyvavo ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionaliniame etape, Vilniuje.

Mūsų gimnazijos Jaunųjų mokslininkų klubo MES nariai iš III a klasės: Rugilė Ramoškaitė, Evelina Riukaitė, Martynas Bukis ir Aistis Šukys ekspertų komisijai sėkmingai pristatė savo darbus. Mokinių vadovė – fizikos mokytoja Valentina Rakužienė.

Jau antrus metus gimnazistai gilinosi į tai, ką gali papasakoti medžio rievės bei kiek gumos nudyla nuo automobilių padangų, kaip ji pasiskirsto.

III vietą užėmė Evelina Riukaitė ir Rugilė Ramoškaitė už darbą „Temperatūros, kritulių ir Saulės aktyvumo įtaka medžio rievių augimo dinamikai“. II vietos nugalėtojais tapo Aistis Šukys ir Martynas Bukis už darbą „Mikrogumos pernaša ir kaupimasis sniege bei grunte“. Vaikinai buvo apdovanoti ir Juliaus Bogomolovo įsteigtu prizu.

Šis konkursas ne tik atnešė daug džiugių akimirkų, bet ir suteikė moksleiviams neįkainojamos patirties.