Janonietė – šalies Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados nugalėtoja

Gimnazijos nuotr.
Šalies Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados nugalėtoja Urtė Kavaliauskaitė su savo mokytoja Diana Žukauskiene.

 

Vasario 20-21 dienomis Druskininkuose įvyko Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados šalies etapas. Šiauliams atstovavo keturios gimnazistės, geriausiai pasirodžiusios Šiaulių miesto olimpiadoje. Visos jos – Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos moksleivės: Emilija Laugalytė, Patricija Žumbakytė, Austė Dovtartaitė, Urtė Kavaliauskaitė bei lietuvių kalbos mokytoja Diana Žukauskienė. Aiškia persvara vyresniųjų mokinių grupėje I vieta paskirta Juliaus Janonio gimnazijos mokinei Urtei Kavaliauskaitei

Iš viso olimpiadoje dalyvavo daugiau kaip 140 moksleivių: visų Lietuvos miestų ir miestelių bei užsienio lietuvių (Vokietijos, Liuksemburgo, Belgijos, Prancūzijos, Latvijos) atstovai, geriausiai mokantys lietuvių kalbą bei literatūrą.

Gimnazistai turėjo atlikti sudėtingas užduotis: atsakyti į testo klausimus ir parašyti esė. Šiais metais esė temos buvo ypač sudėtingos. I – II gimnazijos klasių moksleiviai turėjo atsakyti, ar sutinka su V. Kavolio mintimi, kad K. Donelaičio ,,Metų“ lietuviai buvo modernūs, o III – IV klasių gimnazistams reikėjo samprotauti apie tai, kuo rašymas skiriasi nuo kalbėjimo. Kebliausi klausimai, moksleivių nuomone, buvo apie patarmes, neprograminių rašytojų kūrybą. Ypač sunku buvo parašyti 350 žodžių rašinį per dvi valandas.

Kitą dieną vyko olimpiados uždarymo šventė. Džiugina tai, jog Olimpiadoje mus jau pažįsta ir vertina. Vertinimo komisijos pirmininkė literatūrologė prof.dr. D. Pociūtė – Abukevičienė pranešė, jog aiškia persvara vyresniųjų mokinių grupėje I vieta paskirta Juliaus Janonio gimnazijos mokinei Urtei Kavaliauskaitei (jos mokytoja Diana Žukauskienė). Ir kitų mūsų gimnazisčių rezultatai nudžiugino: nepaisant didžiulės konkurencijos, mūsų merginos buvo vertinimų lentelės viršuje. Urtė buvo apdovanota medaliu, atminimo dovana.