Janoniečių jaunoji bendrovė pelnė europietiškiausios bei finansiškai raštingiausios mokinių mokomosios bendrovės titulą

Gimnazijos nuotr.

 

Balandžio 21 dieną 39 jaunosios bendrovės iš 17 skirtingų mokyklų atvyko į Šiaulių regioninę eXpo 2023, kuri vyko Šiaulių prekybos centre „Tilžė“. Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos jaunoji bendrovė „Blèr“ įvertinta II vieta ir pripažinta europietiškiausia bei finansiškai raštingiausia mokinių mokomąja bendrove.

Trys Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos jaunosios bendrovės pristatė Lietuvos Junior Ahievement „acceleratorx“ programos metu sukurtus produktus.

Džiaugiamės, kad į šią mugę buvo pakviesta jaunoji bendrovė „Blèr“, kuriai vadovauja II a klasės mokinė Emilija Reizgevičiūtė. Bendrovėje dirba dar trys II a klasės gimnazistės: Brigita Abukaitytė – marketingo viceprezidentė, Rusnė Katkevičiūtė – finansų viceprezidentė ir Liucija Marija Vedeckaitė – gamybos viceprezidentė. Mūsų pagrindinė prekė – atvirukai – gaminami iš perdirbto popieriaus. Prikeliame popierių antram gyvenimui, taip mažindamos aplinkos taršą. Popierių perdirbame pačios. Mūsų rankų darbo atvirutės ne tik tvari, bet ir šilta dovana, kuri praskaidrina net niūriausią nuotaiką.

Šiaulių regioninėje „eXpo 2023“ iš komisijos narių sulaukėme nemažai komplimentų bei gavome naudingų patarimų, kaip išgryninti produkto išskirtinumą, tikslinį vartotoją bei kaip mūsų idėją galima patobulinti. Džiaugiamės, kad už savo veiklą buvome įvertinti II vieta ir pripažinti europietiškiausia bei finansiškai raštingiausia mokinių mokomąja bendrove.

Jaunoji bendrovė „Candelite“ šioje mugėje pristatė rankų darbo žvakes iš natūralaus bičių vaško, kurias dekoruoja įvairiausioms progoms. Bendrovei vadovauja, III b klasės mokinys Kristautas Lebedis. Bendrovėje dirba dar trys gimnazistai: Tėja Sauliūtė, III e – marketingo viceprezidentė, Mykolas Mikšys, III b – finansų viceprezidentas ir Odeta Morkūnaitė, III e – gamybos viceprezidentė.

Jaunoji bendrovė „Sprintas“ gamina sąsiuvinius su gimnazistų meniniais darbais. Bendrovei vadovauja Gustas Šiaulenskis (IV e). Bendrovėje dirba dar trys abiturientai: Denas Gužauskas (IV e) – marketingo viceprezidentas, Paulius Perveneckas (IV e) – finansų viceprezidentas ir Dovydas Žilinskas (IV f) – gamybos viceprezidentas.

Dirbdami bendrovėje galime kurti, vystyti, valdyti verslą, priimti reikšmingus sprendimus. Taip pat įgyjame žinių, praversiančių kuriant verslą ateityje: ugdome lyderio savybes ir bendravimo įgūdžius, kūrybiškumą bei finansinį raštingumą.

Mūsų jaunųjų bendrovių veiklą koordinuoja ekonomikos mokytoja Aurelija Šmitienė.